Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel jelentkezhetek...

Érettségivel jelentkezhetek olyan állásra, ahova középfokú végzettség az elvárás, de nincs megnevezve elvárt szakképzettség?

Figyelt kérdés

Sajnos nagy bajba kerültem anyukámmal együtt. Súlyos betegsége miatt nem tud dolgozni és már nem is fog tudni többé.

Ott kell hagynom az egyetemet (pénzügy-számvitel szak), ahová eddig 2 évet jártam. Illetve most csak passziváltatok, de nappali képzésben a továbbiakban nem lesz már lehetőségem folytatni a szakot, így majd ki kell fizetnem a maradék 3 félévet levelezőn. A baj még az is, hogy hitelünk van, amit így is éppen csak ki tudtunk fizetni mindennel együtt. Annyi megtakarításunk maradt, hogy pár hónapig még kihúzzuk, de tovább nem.

Bármit elvállalok és találtam egy pár olyan munkát, aminél a kérdésben említett módon csak az van feltüntetve, hogy középfokú végzettség kell. Az érettségi is középfokú végzettségnek minősül, de kicsit bizonytalan vagyok, mert azért mégsem vagyok egy szinten egy OKJ-s jelentkezővel. Nem nevetnek ki, ha érettségivel jelentkezek?

Illetve a másik az, hogy beleírjam egyáltalán a szakot, hogy folyamatban? Vagy kihagyjam, mert lényegtelen, mivel úgysincs diplomám és a megszerzése is jóval odébb lesz?

Példának egy hirdetés:

[link]


2013. ápr. 21. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
a középfokú végzettség az az érettségi, így igen, jelentkezhetsz.
2013. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én az önéletrajzzal mi legyen? Beleírjam, hogy folyamatban van egy ilyen szak elvégzése? Vagy hagyjam ki teljesen, mintha sose lett volna?
2013. ápr. 21. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél álláshirdetés(provident) ahhoz érettségit várnak el mint középfokú végzettség. De nem árt tudni, hogy itt nem igazán fizetést kapsz , hanem csak a minden sikeres megkötött üzlet után járó prémiumot.. Végül is ez egy ügynöki munka..

Bele írhatod hogy milyen egyetemre jártál, de igazából nincs nagy jelentősége, mert nem végezted el. Így se végzettség, se gyakorlat nincs benne..

2013. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyakorlatom van, bár nem sok. A Nemzeti adó-és vámhivatalnál voltam eddig 6 hónapot több területen (adózás, végrehajtás, felszámolás). Ezt bele szeretném írni mindenféleképpen.

Nem ügynöki munka feltétlen a célom, de példának ezt másoltam most be. Inkább olyan munkákat találtam eddig, amik fixen béreznek, ügynökit nem annyira néztem meg, volt már rossz tapasztalatom ilyennel.

Köszönöm a segítséget!

2013. ápr. 21. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Írd be úgy, hogy XY egyetem (2011-2014).


Én is diploma előtt kerestem állást, így írtam be a "végzettségemet". Ebből egyértelmű volt, hogy a jövőben lesz diplomám, de folyamatban van. Ha sokat csúsznál, akkor érdemes csak a végdátumot beírni.

Soha nem volt gondom belőle, sőt, pozitívumként értékelték. Anno így kerültem diploma előtt olyan munkahelyre, ahol felsőfokú végzettséget kértek.

2013. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. ápr. 22. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!