Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire lennének...

Szerintetek mennyire lennének veszélyesek az alábbi szituációk?

Figyelt kérdés

Au-pair munkákat nézegetek és találtam 4 tök szuper családot, van viszont kettő, ami elég necces, nem tudom be merjem-e vállalni őket vagy inkább a másik 2 közül válasszak.


Szóval az egyik egy egyedülálló apuka 2 kis gyerekkel (6 és 9 éves lányok). Egyébként a leírtak alapján ez lenne a legjobb, fővárosban van, városközpontban, annyi lenne a teendő hogy reggel elvinni a gyerekeket suliba, délután értük menni, közben megfőzni valamint heti 3 alkalommal elvinni őket karate órára. Az összes este szabad lenne és a hétvége is, forintra átszámítva heti 25 ezer forintot kapnék érte.

Viszont nem tudom, az egyedülálló szülőkről úgy hallottam elég neccesek, nem tudom bele merjek-e vágni.


A másik családnál megvan anyuka, apuka és 1 gyerek, viszont ők meg eredetileg perzsa származásúak, hát na, ott meg van egyfajta érdekes vallási és életfelfogási szemlélet, ezért is tartok ettől.. Bár elmondásuk szerint már 20 éve elköltöztek onnan, de a vér nem válik vízzé. Egyébként ők is teljesen korrekt ajánlatot tettek, heti 22 ezres fizetés, van egy kocsi amit csak én használhatok akár munkaidőn kívül is, heti 3 teljes nap szabad illetve hétfő kivételével az összes este/éjszaka is.


Szerintetek? Külső szemlélőként veszélyesek ezek vagy bevállalhatom? Ti bevállalnátok? A lányotoknak mit tanácsolnátok?


2013. ápr. 21. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Én nm mennék egyedülálló apához dolgozni nőként, de ez az én szubjektív véleményem.

A perzsa családnál kérdés, attól, hogy elköltöztek, még tarthatják a vallásukat, ezt kellene tudni.

A 22 ezer micsoda? Forint? Melyik országban? Mert pl. az Egyesült Királyságban ez egyáltalán nem sok pénz aupairként.

Voltam aupair, ismerek más aupaireket is és általános tapasztalat (tisztelet a kivételnek!!!!), hogy a fekete családok szeretik csicskáztatni az alkalmazottaikat, a zsidóknál meg olyan fura szokások vannak, amit sok magyar nem bírna elviselni. Az angol gyerekek iszonyatosan elkényeztetettek, azt hiszik, övék a világ és az aupair az ő személyes szolgájuk.

2013. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Én egyedülálló apukát semmiképpen nem vállalnék be. Anno, amikor családot kerestem nagy részük azonnal közölte szándékait (néha nem csak úgy kellenék oda, mint "bébiszitter"), mások csak a beetetés időszak után kezdtek el célozgatni. Egy harmadik réteg pedig csak hétvégéi apuka volt két hetente, még is szüksége volt egy "bentlakásos" au pairre, az is meglehetősen gyanús. Ergo én a rossz tapasztalataimból kiindulva nem vállalnám be.

Lehet egy lennél a sok közül, akinek összejönne, de ez szerintem ilyen formában túl nagy kockázat.


A származás kevésbé érdekelne, ha amúgy a felfogásuk normális. Én egy török családnál voltam kint, de abszolút nem vallásosak, teljesen modern család volt. Családtagként kezeltek és igen, vannak kulturális különbségek, amiket eleinte nehéz volt megszoknom, de összességében nagyon jól éreztem magamat. Persze mi sokat beszélgettünk, skype-oltunk előtte, láttam a gyerekeket, küldtek képeket. Meg voltam róla győződve az indulás pillanatáig, hogy minden rendben lesz. Az utat végig aggódtam, hogy mekkora marha vagyok, mi lesz ha eladnak... :D De amikor megláttam őket a repülőtéren, minden kétségem elszállt, fülig érő vigyorral vártak, a gyerekek totál be voltak zsongva. :) Csak egy plexi falon keresztül szemeztünk jó fél órán keresztül, de akkor már nagyon nyugodt voltam. :)

2013. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
41%

A pénz kevésnek tűnik, hacsaknem Budapesten van ez két hely. Egyik hely se vészes, gyerekekkel nem hiszem, h az apuka erőszakoskodna veled, ha meg bejön neked, s te is neki akkor nincs baj. Miért lenne necces, azt elsőre látod, ha f*sz a modora?

Ez a perzsás dolog pedig egy kicsit rasszista szagú, nem minden muzulmán akar robbantani, meg kinyírni mindenkit, főleg nem egy ilyen noname országban, mint itt. Más a helyzet, ha valami arab országba mennél, ott már belefuthatsz egy-két merénylőbe, bár ott se a házukat szokták felrobbantani, hanem valami tömeges helyet keresnek. Szóval ez se annyira necces. Szerintem. A lányomnak mondanám, h ha nem szimpatikus a ház ura, akkor inkább hagyja a p*csába.

2013. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Szia,


voltam au-pair, egyedülálló apukánál, 3 gyerekre kellett vigyáznom (8-10-12 évesek voltak).

Ha van lehetőséged chekold le a családokat.

Kertén családot kifoghatsz úgy is, ha mindkét szülő megvan.

Amit tudok tanácsolni, menj ügynökségen keresztül, még ha valamennyit fizetni is kell érte, mert ha gondod van, akkor legalább tudják hol keressenek.

(kint vedd fel a kapcsolatot magyarokkal, igaz köztük is akad rosszindulatú)

Útleveledet ne add ki a kezed közül, annyi pénzed mindig legyen, ha baj van, le tudj lépni.

A kocsit valszeg úgy használhatod, ha te magad tankolsz bele, ha a privát dolgaidat intézed.

Egyedülálló szülőnél lehet olyan szitu, hogy nem mindig úgy osztja be a saját idejét, hogy neked is jó legyen.

(pl. elmegy a haverjaival este sörözni, addig újból vigyázhatsz a gyerekekre)


Azért nem csak negatívumot tudok felsorolni :)

Valószínűleg Londonba mennél, ami nagyon szép, és sok az érdekesség, kaja-ruha olcsó :)

Sok sikert!!!

2013. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyesült Királyság, 70-70 font ott az átlagfizetés hetente, ennél többet nem igen láttam, pedig 230 családot végig néztem. Ez alatt is vannak, van aki csak 50-et ad. Egy magasabb összeget találtam, 120 font hetente, de ott 3 gyerek van és a legkisebb értelmi fogyatékosként született és még jelenleg is kezelik, nem teljesen gyógyult, ezért is adnak ott annyit.


Az apuka nekem is gyanús, csak azért húz oda a szívem, mert szinte az összes estém és hétvégém szabad lenne. Talán az egyetlen pozitívum ami kiemelhető felé, hogy többször is hangsúlyozza hogy nagyon vallásosak (bár lehet ez is pont a beetetés része:) és hogy nem elvált, hanem meghalt a felesége szülés után nem sokkal.. De ettől még igen, bennem is felmerült a dolog, hogy mi van ha egy idő után megkörnyékez..


Nem vagyok rasszista sem természetesen, e-mailekből eddig úgy szűrtem le hogy normálisak, de hát itt is játszik a "mi van ha" dolog (bár tudom hogy lényegében ez az au pair-es dolog egészében egy nagy zsákbamacska) és hát az ördög sosem alszik. :)


Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 21. 23:28
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, annyi kihagytam (4-es vagyok) :))))


Indiai családról is van tapasztalatom :) mindkét szülő megvolt, 1 gyerek volt csak, 22 éve van a család Londonban, hétköznap olyanok, mint az angolok, de otthon a 4 fal között, azért csak visszatér az indiai hagyomány, az ünnepeiknek meg pláne.

Lehet, hogy a perzsák is ilyesmik.

2013. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 4, köszi hogy megosztottad velem a tapasztalatod. :)

Az ügynökséggel én nagyon megszívtam, januárban jelentkeztem az egyik "neves" magyar ügynökséghez, elkértek 50 (!!) ezret, kezelési költség címen, mutattak 2 családot, de vállalhatatlan feltételekkel, majd azt mondták, jelenleg több nincs, várjak nyárig. Hát köszi..

Szóval már így is buktam 50 ezret sajnos :( Most az aupair-world-ön nézelődök, arról sok jót hallottam, remélem összejön!

2013. ápr. 21. 23:30
 8/16 A kérdező kommentje:
Az # 5-ös válaszomban pedig azt akarta írni hogy "70-80 font ott az átlagfizetés hetente" nem pedig 70-70. :)
2013. ápr. 21. 23:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 4-es vagyok, hát igen, sajnos a hazai közvetítők is nagy genyók tudnak lenni.


Ezt az oldalt ismered: [link]

Itt is sok hirdetéssel találkozhatsz :)


Ha van vmi kérdésed még,akkor írj nyugodtan.

2013. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
20%
Sztem menj el inkább mosogatni, azt jobban megfizetik. Unokatesóm kinn van most, valamilyen szendvicseket csinál, s úgy tudom 3-400-at megkapja majd a hónapban Ft-ban. Nem gondoltam, h ilyen sz*rul fizet ez, menj inkább Amerikába, ott kiny*lják a segged is sztem a jó fizetés mellett, bár ott még hülyébbek lehetnek a kölykök. Én is mennék, ha nyelvtudásom megfelelő lenne.
2013. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!