Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feljelentettem valakit?...

Feljelentettem valakit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát feljelentettem egy embert csalás megalapozott gyanúja miatt.. 49kFtot utaltam neki de ő nem küldte a csomagot.

és még vissza sem utalja a pénzt. a kártyaszám nem az övé hanem egyik barátjáé. Meddig tart míg kinyomozzák hol lakik?

Hány százalék hogy visszakapom a pénzem?



2013. ápr. 23. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy rohadna meg az ilyen. Jól tetted, hogy feljelentetted. Az, hogy megtalálják és felelősségre vonják, az biztos, a pénz már kicsit neccesebb. Attól függ, van-e pénze, amit le tudnak foglalni vagy bejelentett jövedelme.
2013. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy szabálysértési értékhatár alatt (50e Ft) a bank nem adja ki a számlatulajdonos adatait.
2013. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

BTK


373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

ba) bűnszövetségben,

bb) közveszély színhelyén,

bc) üzletszerűen,

bd) jótékony célú adománygyűjtést színlelve

követik el.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás nagyobb kárt okoz, vagy

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás jelentős kárt okoz,

b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el, vagy

c) a csalást a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követik el.

(5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen nagy kárt okoz, vagy

b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

(6) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen jelentős kárt okoz, vagy

b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meg határozott valamely módon követi kel.

(7) E § alkalmazása szempontjából kárnak kell tekinteni az igénybe vett szolgáltatás meg nem fizetett ellenértékét is.


A barátjáé a számla? Remek, az bűnszövetség! 3 évig terjedő szabadságvesztés... Pénzt akkor látsz biztosan, ha megijeszted, és ő visszafizeti. Gyorsan tedd meg!

2013. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a (2).bek. bc) pont nekem új, ez nemrég kerülhetett be.

Úgy látszik mostmár a szabálysértési értékhatár alatti kár esetén is bűncselekménynek minősítik ezt ezekben a minősített esetekben, így már a bank is szolgáltathat adatot. Csak kérdés, hogy mit tekintenek üzletszerűnek, lehet, hogy több károsult kell legyen.

2013. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egyébként még mindig hírdeti azt amit nekem "eladott"
2013. ápr. 24. 07:32
 6/7 A kérdező kommentje:
tehát valószinűleg több embert is átvert
2013. ápr. 24. 07:33
 7/7 pál ágnes válasza:
Engem is átvertek . Feljelentettem !Az eladó fenyeget ,hogy engem leültetnek .ő pedig megússza szabálysértéssel ,ejnye-bejnyével .Sok idős ember inkább nem meri feljelenteni .Mindenkit megfélemlít !Nekem a pénzem a futárcégnél van ,rögtön telefonáltam ,hogy küldöm a jegyzőkönyv másolatát,ne utaljanak.
2013. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!