Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Még ennyire sem hajlandóak?

Még ennyire sem hajlandóak?

Figyelt kérdés

Ha elmész egy céghez kicseszett állásinterjúra, utána legalább elmondják: miért nem rád esett a választás? Ha már ugyan rá is kérdeztél... Mindenki mosolyog, meg jópofa az elején, aztán le vagy szarva magasról.

Egyébként kis cég volt. Nem lett volna szerintem nagy fáradtság neki 2 sort vissza írni az emailemre. :(



2013. ápr. 30. 07:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Ma már erre nincs ember. Jobban mondva egyetlen gazdálkodó sem fizet munkaidőt egyetlen munkavállalójánek sem, hogy ilyesmivel töltse el az idejét. Sem a multinál, sem a kisvállalkozónál nincs olyan munkakör, hogy a fel nem vett jelentkezők részére írjon, hogy bocsi, de ....

Akit felvettek, akinek munkabért fizetnek, az a termelés-szolgáltatás terén végezze el a saját munkáját, mert abból lesz a cégnek bevétele, és akkor fog tudni a cég munkabért is fizetni a dolgozók részére.

2013. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem én. De pár embert hívtak be, még őket sem tisztelik ennyire... :( Mindig bízok, hogy hátha egyszer végre pozitívan csalódok egy munkáltatóban... de még sosem jött össze.
2013. ápr. 30. 07:56
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Én pedig azt mondom, örülj annak, hogy nem közölték még veled, hogy soha az életben nem fognak behívni.

Ugyanis számtalanszor előfordul, hogy a jelentkezők közül valakit kiválasztanak, kb. 2 hónap alatt kiderül, hogy nem felel meg az elvárásoknak, és nem adnak fel újabb hirdetést, hanem előveszik a régebbi elbeszélgetésekre behívottak adatait, és azokból választanak, és vesznek fel egy új emberkét.


Nem is egy olyan ismerősöm van, akinek végülis így lett munkahelye, hónapokkal később hívták be másodjára, és ajánlották fel neki a korábban megpályázott munkakört.

Reménykedj, hogy még te is kapsz ilyen "behívót"!

2013. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Antimod ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért nem képesek legalább a behívottaknak kiküldeni egy köremailt. Még megszólítás sem kell (elég a Tisztelt Jelentkező), de nem, nagyon ritka az ilyen. Sokan elég magas lovon ülnek.

Érdekes, hogy leginkább a nagyobb cégek voltak azok, amelyek visszajeleztek nekem anno.

2013. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ma már erre nincs ember." IGEN.....persze....

Egy kör-email kiküldése kb. 10-15 mp.....


Csak a sok igyenélő, primitív, magát felsőbbrendűbb kiskirálynak képzelő HR -s még erre is rest.

2013. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anno, amikor az én cégemhez volt felvétel, kérdeztem a főnökömet, hogy küldhetek-e legalább egy e-mailt a sikertelen pályázóknak. Erre ő kijelentette, hogy erre nem pazaroljuk az időt, ha annyira akarom, akkor otthon a szabadidőmben csináljam meg, de azt nem akarja megtudni, hogy bent ezzel foglalkoztam. Ha ebből indulok ki, akkor tényleg mit várunk...
2013. ápr. 30. 09:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jeleznek vissza, mert - hála a munkanélküliségi adatoknak, meg azon emberek munkakörülményeinek, akik dolgoznak ugyan, de alig várják, hogy válthassanak- 1-1 pályázatra 200-1000 pályázat érkezik be. Behívnak 5-8 embert, vagy annyit se. Azt azonban már én se értem miért van az, ha a 4. kör végére már csak ketten maradtok, akkor miért fájdalmas kiértesíteni a vesztes félt is? Ott csak egy embernek kéne megírni, hogy nem nyert. Főleg, ha interjú végén közlik, hogy mindenképp lesz értesítés, akár igen, akár nem.
2013. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"ha annyira akarom, akkor otthon a szabadidőmben csináljam meg,"


És megcsináltad? Vagy annyira már nem volt fontos? Neked nagy fáradtság lett volna megtenni?


Elég érdekes ez a kettős mérce, hogy amikor te jelentkezel valahova, akkor a "kicseszett" szemét utolsó mocskos HR-es nem ír neked szívhezszóló levelet, míg amikor neked azt a "15 másodpercet" kellett volna az életedből rááldozni ugyan erre akkor megtetted?

2013. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és még hátrányként kezelik ha munkanélküli vagy. Miért előny az, ha valaki másik munkahelyről akar váltani? Aki hosszabb ideje vár munkára, sokkal rugalmasabb, azonnal tud kezdeni, motiváltabb. Mégis ha megtudják, hogy több hónapja keresek, akkor néznek rám nagy szemekkel.
2013. ápr. 30. 09:54
 10/15 A kérdező kommentje:

Te kedves 8-as: írtam én valahol hogy nem tettem meg?

Na ugye. Milyen jó lett volna ha inkább csendben maradtál volna! :)

2013. ápr. 30. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!