Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozott már folyami/óceá...

Aki dolgozott már folyami/óceánjáró hajón, mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

nehéz bekerülni? középfokú angol és német nyelvtudással milyen esélyeim vannak? sajnos nincsen szakirányú vendéglátói végzettségem , tehát nincs ebben tapasztalatom sem semmilyen téren, viszont úgy hallottam,hogy nem mindenhol feltétel a szakirányú végzettség, ez igaz?

hogy telnek általában a napok, van idő körülnézni az adott városban,ha kiköt a hajó? hány hónapos munkák ezek?



2013. ápr. 30. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Leginkább az számít hogy jó megjelenésű legyél, beszélj jól külföldiül és legyen tapasztalat. Szakképzettség nélkül valami sokadvonalbeli folyami tutajra mehetsz mosogatni meg retyót pucolni és nem is fizet jól, szal nem egy nagy kaland.
2013. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

"hogy telnek általában a napok, van idő körülnézni az adott városban"


Napi 12 óra munka után a maradék 12-ben ott és akkor nézhetsz szét,ahol csak kedved van!

2013. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én most megyek folyamira. Végzettség az magyar találmány, nem kellenek nyelvvizsgák és bizonyítványok, mivel interjú nem magyarul van, referencia előny, de ha nem dolgoztál folyami hajón, akkor van gyakorlati idő. Mindenki kezdő ott, a pincérkedés sem csak abból áll, hogy tányérokat viszel, más a rendszer és a szokások is hajó válogatja milyen, tehát kell amolyan fizetett tanulói idő. 1-2 hónap próbaidő szokott lenni, ez idő alatt valamivel kevesebb pénz. Most komolyan, magyar OKJ-s végzettség majd segít?
2014. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a folyami hajón minden nap 12 órát kell dolgozni? Pl egy szakácsnak, cukrásznak, pincérnek?
2014. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem napi 12-14 óráznom kellett pincérként. Nem a pincér része a nehéz, hanem a sok side job munkák, amik nem tartoznának munkakörödbe. Pl. Énekelve kellett szervírozni(fel is kell lépni, nem árt, ha tudsz valamit), takarítani szobákat, loading(árufeltöltés), szemét kipakolás, turnusváltáskor szobák porszívózása, konyha sikálása, evőeszközök, poharak polírozása, amit el tudsz képzelni.... Szerintem pincérek dolgoznak a legtöbbet(nem elfogultság), de ők kapnak közös borravalón kívül zsebbe is. Emellett vigyázni kell jobban a megjelenésre is, vigyázni kell a ruha tisztaságára is. (Néha extrém körülmények ellenére) Késni tilos és magyarul diskurálni(konyhán és vendégtérben), mondjuk másik magyarral, ha van. Teljes generál, takarítás a kedvencem, amikor hajnali fél kettőig is eltart néha. Emellett b*sztatnak ételismeret, HACCP f*.z.s.gok miatt és mindenki k.rv..a, ki..ottul csúnyán beszél mindenféle nyelven, azt még elnézik. Minden hajós csúnyán beszél, feszültséget csökkenti.
2014. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen szabadnap nincs, szabadság van.
2014. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pankaa.toth válasza:

hali, én most voltam 2hetes helyettesítésen, nekem nagyon bejött! jó fej a csapat és tetszik a meló is

remélem jövőre is tudok menni :D

én ügynökséggel mentem, mindent megszerveztek, nektek is ajánlom, ha érdekel, megadom a címük

2014. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!