Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óceánjáró hajós munkával...

Óceánjáró hajós munkával kapcsolatban bármilyen információ?

Figyelt kérdés

Olyan emberek segítségét, tanácsát kérném, akik ténylegesen dolgoztak hajón a közelmúltban vagy most is ott dolgoznak.

Elsősorban éttermi, konyhai, takarítói munkára jelentkeznék.

Alapvetően minden információ érdekel:

- nyelvtudás (szint)

- kijutás

- hazajutás

- fizetés

- költségek

- szállás (tényleg több ember osztozik egy ágyon?)

- tv, rádió, internet, telefon

- szabadidő

- ...stb.



2012. dec. 27. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Itt találsz sok hasznos és hiteles infot, kint dolgozott, vagy dolgozó emberektől.


[link]


Kérdéseket is ugyanúgy tehetsz fel. Anno én is innen indultam, most 4. éve hajózok folyamon.


Kijutás Agencyken keresztül megy (legmegbízhatóbbak)

www.crew.hu

www.kginternational.hu

www.gmnhungary.com


Összefoglaló nagy vonalakban óceánról itt:

[link]

2012. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdéseidre túl sok konkrétum nem adható, mert sok tényezőtől függ:


Nyelvtudás ( angol, vagy német pozíció függő a szint elvárás, 0 nyelvtudással csak "emergency" esetben fognak kihívni)


Kijutás, mint mondtam is, közvetítő irodákon keresztül megy, egy-két körös interjúk után.


Hazajutás, ha végig viszed a szezont, szervezetten cég fizeti, ha leszállsz idő előtt saját pénzeden jöhetsz.

Fizetés, pozíció függő, havi 40-50$ + jutaléktól a fix 3.000 euró/hóig sok féle lehet. És mindenhol van borravalós szinte (kivéve a mega yachtok, ha jól tudom, de ott magasabb a fizetés is)


költség , abból van a legkevesebb, de ez egyén függő. Szállásért, kajáért nem vonnak, azon felül ha venni akarsz magadnak valamit, az a Te dolgod.


Szállás ( Nem egy ágyon osztoztok,hanem egy kabinon többen)


TV, net hajó függő.


szabadidő: Mint a költségnél.. :-) Ami van napi pár órád, okosan kel beosztani. Szezon közepe-vége felé leginkább alvás.. :-) 7 napból 7-et dolgozol, napi 10-14 órában.

2012. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az ügynökségeknél milyen költségek merülnek fel és milyen módon kell rendezni?

Milyen papírok (útlevél,vízum, valamilyen hajós papír) kellenek és ha lehet tudni mennyibe kerülnek?

Úgy általában mennyi induló tőke szükséges?

Hazai vagy kinti bankszámlára megy a fizetés?

Adózás külföldön vagy itthon?


A korábbi válaszaidat köszönöm.


A linkelt oldalakra ellátogatok.

2012. dec. 30. 20:49
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Az ügynökségeknél milyen költségek merülnek fel és milyen módon kell rendezni?


Ezt ők tudják pontosan megmondani. Folyamról tudom, hogy pozíciótól függően 50-80 ezer Ft a díj, amit akkor kell fizetni, ha már szerződést is kapsz.


Van olyan cég, ami ennek az összegnek az 50%-át vissza is fizeti, ha végig csináltad a szezont. + pl. folyamnál nem kell venned repjegyet. Szóval ott kb. 50-80 ezer Ft + annyi költőpénz, ami elég egy-két hétre neked ( figyelembe véve, hogy teljes ellátásod van) "apróságokra". (kb. 50-100 euro)


Összességében itt olyan 150-200 ezer indulóval tudsz számolni.


Óceánnál nem tudom ennek a mértékét, és a vízum miatt ott ez a ktg. magasabb. + sok esetben repülőjegyet is magadnak kell venned kifelé.



Milyen papírok (útlevél,vízum, valamilyen hajós papír) kellenek és ha lehet tudni mennyibe kerülnek?


Útlevél kell, vízum csak óceánnál kell, hajós papír csak nauticnak (deckman, matróz, kormányos, kapitány, stb.), vendéglátós/kereskedelmi/Masszőr, fodrász, stb. végzettség (pozíciótól függően) és referencia előny.


Úgy általában mennyi induló tőke szükséges?

Óceánnál magasabb ez az összeg,a vízum és orvosi miatt. C1 és D vízum szükséges (speciális hajós vízum,amivel szárazföldön nem vállalhatsz munkát és elég sűrűn ellenőriznek a bevándorlásiak)


Hazai vagy kinti bankszámlára megy a fizetés?

Amit megadsz. Nyithatsz külföldit is, de lehet hazai is, lehet, ft, vagy deviza is.. Rajtad áll. Usa-ban hajósok nyithatnak számlát, ami a borravaló miatt előnyös lehet (nem a kp-t kell rakodsgatni), vagy pl. Európában a több országban jelen lévő bankok jelenthetnek ilyen megoldást.


Adózás külföldön vagy itthon?

Adózás külföldön van a fix fizetés összegére. ha itthon nincs más bevételed az évben úgy tudom nem kell adóbevallást csinálni. De ezt könyvelőtől kell megkérdezni, vagy figyelni az SZJA változásokat. Ha van adott évben adóbevallásod, a béredet szerepeltetni kell a megfelelő sorban. Adóznod nem kell utána még egyszer itthon, de az adóalapba beleszámít.



Annál is inkább ajánlott a kapcsolatfelvétel, mert januárban elég sok interjú van. Azért fizetned nem kell, de bekerülsz a rendszerbe, így jó esélyed van már akár szezon elejétől kezdeni.


Óceánnál viszont számolni kell a vízum, orvosi, stb. átfutási idővel, tehát ott nem két nap (folyamnál szezonközben akár ez is előfordulhat) a kijutás a szerződéstől számítva, és a költségeket, itthon kell fizetned.


"A sikeres állásinterjú után, miután biztossá válik az utazásod akár azáltal, hogy a hajós cég elküldi, vagy a GMN kiadja a cég ‘Employment Letter’-jét, az orvosi vizsgálatokat kell elkezdened. Miután az orvosi kész, és alkalmasnak talál a hajós munkavállalásra, következő lépés a vízum intézése. A cégünk által kiállított „Letter of Employemnt”-tel, és egyéb okmányokkal, fényképekkel, vízumdíjjal, stb. el kell menned az Egyesült Államok Nagykövetségére.Mindez megtörténhet a jelentkezéstől számított négy nap alatt is, de eltarthat akár hat hónapig is. Kérjük, hogy addig senki ne mondjon fel a munkahelyén, ameddig az utazás/beszállás dátumát meg nem kapja, ill. a sikeres orvosi vizsgálatokig."

2012. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a tájékoztatást.


Azt még megkérdezném, hogy te a fent említett három ügynökség egyikén keresztül jutottál ki?


Ha lennél olyan kedves még leírni a kijutás mentetét:onnantól,hogy először felvetted a kapcsolatot valamelyik ügynökséggel odáig,hogy már a hajón voltál.


Ezt csak azért kérném mert olvasgattam már több fórumot is e témában és a végén csak összevesztek (a kommentelők),hogy ki hazudik és ki nem,ki melyik ügynökségtől írogat és ki a másiktól.

Az ügynökségek honlapjai meg szépek és hívogatóak,de mégis csak jobb egy tapasztalt ember véleménye.


Üdv

2013. jan. 2. 13:37
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Én 2008-ban jelentkeztem mindhárom ügynökségnél.

Januárban voltam 3 interjún, a crew agencynél és a kg-nál, a gmn-hez csak az önéletrajz lett beadva.


A kg internatioanl szervezett Uniworld és Gsell und Partners személyes interjút is, ahol egy kisebb féle felvételi is volt. Angol interjú + szakmai.


Végül ott nem kaptam szerződést szezon kezdésre.

Várólistára kerültem, ugyanúgy ahogy a crew agencynél is.


Végül a crew agency hívott hamarabb júniusban, hogy helyettesíteni be kellene szállni, ha tudok. Ilyen esetben pár órád, max. 1-2 napod van a döntésre. Egyeztettem az akkori munkáltatómmal,hogy ne csússzak felmondási idő korlátba, az ügynökséggel megbeszéltük a részleteket (mit kell magammal vinni a hajóra) Elvállaltam, mert a szerződés szezon végéig (novemberig) szólt.


Emailben jött a szerződésminta, átolvasás után utalni kellett a közvetítői díjat és az aláírt munkaszerződés másolatát. Az átutalás beérkezése után küldték a repülőjegyet. Ez azt hiszem csütörtöki hívás volt, szerda reggel már repültem. Lehúztam a szerződést, év végén meg visszajárt a befizetett összeg 50%-a is. Azóta is ennél a cégnél vagyok, kb évente kapok promóciókat, magasabb pozíciót, magasabb fizetésekkel,de a szerződést már közvetlenül a cégtől kapom és nem kell minden évben díjakat fizetni nekik.


Mondom még egyszer ez folyami hajó.

Óceánnál vannak különbségek a vízum és repülőjegy miatt.


Annak a pontos részletit az ügynökségek tudják megmondani.

Interjúk egyébként most januárban lesznek, így célszerű lehet ezekre elmenni.

2013. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen szintű volt a nyelvtudásod amikor jelentkeztél?
2013. jan. 2. 17:17
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

:-) Nagyon alap. Amiatt nem is kaptam talán szerződést elsőnek. Kint tanultam meg jobban. Hazajöttem és a második szezon után középfokút tettem anélkül, hogy jártam volna bármilyen tanfolyamra.


Ma már ez nem megy/menne. Sokan akarnak kijutni, "van miből válogatni" a munkáltatóknak. Ha valaki jobban beszél nyelvet, esélyesebb lehet.Feltéve ha a szakmaiságot egyenlőnek vesszük. Ugyanakkor lehet, hogy egy gyengébb nyelvtudású, nagyobb gyakorlattal az esélyesebb.


De nyelv nélkül már szinte lehetetlen a kijutás.

2013. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Nyelvre most jó lehetőség a Támopos projekt:


www.tudasodajovod.hu

2013. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az egész egy kib.....t katyvasz.

Jelentkeztem és regisztráltam több helyen is de minden nyelviskola mást mond.

A tudasodajovod oldalon pedig az információ kb. 2 hete nem változott.

Magyarországon ami ingyenes abból én biztos kimaradok.

2013. jan. 2. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!