Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozónak vagy rendőrnek...

Programozónak vagy rendőrnek menjek? A többi lent!

Figyelt kérdés

Most vagyok 11-es és azon gondolkodom,hogy rendőr vagy programozó legyek? Tudom,hogy a két szakma nagyon távol áll egymástól de felmerült bennem a kérdés mert jövőre érettségi meg gyerek korom óta ez a 2 szakma közt variálok. Egy Informatikus programozói suliba járok ami 4 éves de meg kapom a szakmát meg az érettségit is meg maradhatok 1-2 évet pluszba az érettségi után hogy meg kapjam a technikusi képzést,papirat is közben le rakhatok egy OKJ-s vizsgát is meg megvan már az ECDL vizsgám teljesen. De ha rendőrt választom akkor hagyom azt a plusz 2 évet és az helyett elmennék rendőrképző fősuliba. Minden nap van testnevelés is ami általános suliban is 8 éven keresztül minden nap volt. A fizikumom meg van hozzá 2000m futás meg a hasonló feladatok nem okoznak akadályt.

Ezek után mi legyek? Vagy nincs valami programozói rendőr munka? Előre is köszönöm.



2013. máj. 5. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen programozó.
2013. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát mennyit szeretnél keresni? 90.000-et vagy 450.000-et?
2013. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát programozáshoz, hogy normális állásod is legyen igencsak ajánlott legalább egy bsc-s diploma. Ilyen okj-s papírok nem sokat érnek a piacon, úgyhogy ha a programozást választod, a helyedben technikusi helyett továbbtanulnék. Igaz egy diploma megszerzése jóval melósabb és időigényesebb mint egy okj, de hosszútávon sokkal jobban megéri.
2013. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem értek a programozáshoz, de nem pont ez az egyik olyan szakma, ahol nem elsősorban a papír számít, hanem a referenciák?
2013. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehetsz igazságügyi informatikai szakértő, abban mindkettő benne van ;)
2013. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha a programozást választod, akkor is fontold meg, hogy szükséges e az okj-s papír. Ahogy már írta más is, sokkal többre mész egy diplomával. Inkább akkor ajánlom az okj-s képzést, ha az egyetemi felvételibe szeretnél pluszpontot, illetve úgy érzed, hogy egyetem előtt jól jönne egy kis alapozás. Erre jók az ilyen képzések, de pusztán abból nem fogsz megélni, maximum egyszerűbb alkalmi munkákat találhatsz (pl webfejlesztés).


Egy programozó

2013. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aki írta, hogy 90 vagy 450, az kicsit el van tájolva, a tisztek sokkal jobban keresnek + ott minden hülyeség dob a fizun, nyelvvizsgák száma,jogsi stb. Én a rendőrt választanám, mellette pedig be tudsz vállalni programozással kapcsolatos melókat.Ahogy már előttem írták, az okj-t felejtsed el,és nyomulj egy diplomára.
2013. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem, ha ez a kerdest komolyan gondolod, akkor rendornek kell menned.
2013. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is így gondolkodtam,hogy jobban járnék egy diplomával. Ti melyik sulit ajánlanátok? És Mennyi idő a diploma? És milyen költségekkel jár? :D
2013. máj. 5. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Programozó egyértelműen.

Van egy mondás:

-Mindenki rendőrnek születik,csak valaki továbbtanul. :D

Ne menj rendőrnek éhen nem akarsz halni,plusz kockáztatod testi épségedet.

IT-ban sokkal több a lehetőség külföld is akár,utazgatások.

2013. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!