Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kerestetek Német....

Mennyit kerestetek Német. O-ban, Ausztriában szakmunkásként, vagy pincérként, stb?

Figyelt kérdés

2013. máj. 5. 18:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és ha van mellé folyékony német nyelvtudás?
2013. máj. 5. 18:25
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nem voltam, de sokat olvastam.

Pincér, szobalány ilyesmi, betanított munkás 1100-1400 eurót nagyjából.

Egy jó szakmunkás hiányszakmában több év tapasztalattal akár 2000 eurót is megkaphat nettóban.

Nyelvtudás nélkül neki se állj.

Ott a német az alapnyelv ezért nem jár a német felsőfokú vizsgáért sem semmilyen + juttatás.

2013. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs személyes tapasztalatom, de szoktam nézni hirdetéseket. Az 1200-2000 euró reális, de az bruttó.
2013. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy Ausztriában január 1-túl kötelező feltüntetni a fizetést az álláshirdetésekben. Az ams.at oldalon is oda szokták írni.
2013. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

az cirka 360ezer ft, az nagyon jó végzettség nélkül, majdnem az 5x-se a hivatalos magyar minimálbérnek. köszi!

Még egy kérdés: Osztrákoknál hotel munka tapasztalat?

2013. máj. 6. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Én hotelben dolgozom mint salátaszakács és 1350 a nettóm. Kaja, szállás ingyen. 6 napot dolgozom egy héten, de főszezonokban nincs szabadnap. Kemény meló, nem könnyű. Sok a stressz és az itteni gondolkodásmód teljesen más mint otthon. Mindent jobban tudnak mint akárki más! Pl egy éve azon vitatkoznak velem, hogy a gulyás szerintük osztrák nemzeti étel.... :-)
2013. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bakter az 405ezer ft tisztán... :DD azt meg tudnád mondani, hogy a magyar társaid mennyit keresnek mosogatóként? :D gulyás meg tuti hogy magyar, mert szürkemarhából készül ami csak itt van, nem pedig alpesi tejből xdd
2013. máj. 8. 12:58
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Én tudom, hogy magyar, de ők váltig állítják, hogy az ő "találmányuk. :-) Nálunk én vagyok egyedül magyar(és külföldi is egyben a konyhán)., de ezt éreztetik is. Lenéznek sokszor, pedig jóval többet dolgozom mint ők. De ez van. Ezért írtam, hogy nem könnyű, sőt sokszor inkább rájuk borítanám az asztalt és hazamennék. De a pénz viszont kell............... A mosogató nálunk 1100-at keres+kaja +szállás ingyen. Amúgy eddigi tapasztalataim szerint az a legnyugisabb munka a konyhán...........
2013. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát jah, csak be kell gyűjteni a zsetont, azt csókolom. Magyarországon ennyit keres egy tapasztalt mérnök, tőlem azt leanyázhatnának az osztrákok, nem azért megyek oda, hogy hallgassam mit dumálnak, mondják csak :)) amugy azt gondoltam rajtad kivül vannak még magyarok O.o de a lényeg azért a 330ezer ft-ért ki fogok menni! :P
2013. máj. 9. 15:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét kívánok neked! Tudod már , hogy hogyan keresel munkát?
2013. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!