Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes a minimumra írni a...

Érdemes a minimumra írni a fizetési igényt az önéletrajzban (ha kérik), annak reményében, hogy több esélyem legyen megkapni egy állást?

Figyelt kérdés
Mivel nincs tapasztalatom, alapból nem kérhetek sokat. De érdemes pl nettó 70.000 Ft-ra levinni , vagy ez már negatívumként rögzül a munkaadókban?
2013. máj. 11. 23:20
 1/3 anonim válasza:
100%
Őszintén: szerintem nem érdemes. Fizetni senki sem szeret, ha mondjuk 100e-ben gondolkodnak, de azt látják, 70-el megelégszel, annyit fog fizetni is. Én általában "ráérzés" alapján szoktam megadni, pl irodai munkára nagyobb összeget írok, vendéglátós részmunkaidős állásra kevesebbet. És sosem fix összeget adok meg, hanem tól-ig összeget. ÉS feltüntetem, h nettó! (ez is fontos, h ne értsék félre). Nekem ez eddig bevált, pl részmunkaidős irodai állásra beírtam, h nettó 70-110-ig. Ha igényesebbnek tűnik, még azt is odaírom, h plusz cafetéria. Be is szoktak hívni 1-2 helyre, mármint ha pl 10 helyre küldöm el, azért válaszolgatnak (van akinek azt sem). Ha az interjún újra kérdezik, ugyanúgy intervallumot mondok, és inkább próbálom úgy irányítani a beszélgetést, h ők mondják el, mennyit kínálnának, ill van-e emelés próbáidő után / bizonyos időközönként..
2013. máj. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül érdemes, de munkaadója és munkája válogatja. Szerintem is inkább -tól-ig összegekben gondolkodj.
2013. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tehát inkább 2 összeg között legyen. köszönöm szépen a segítséget.
2013. máj. 12. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!