Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 120-ból meglehet...

Havi nettó 120-ból meglehet élni Budapesten?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, és kb ennyit keresnék. Albérletben laknék, +bkv bérlet, kaját otthonról tudnék hozni kb. 2napra elegendőt.
2013. máj. 12. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi az albérlet. Ha találsz egy viszonylag olcsóbbat, alacsony rezsivel, és jól be tudod osztani a pénzed, akkor szűken, de elég lehet.

Főleg ha a munkahelyedhez közel laknál, mert akkor a bérletet is meg lehet spórolni.

2013. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát én rezsivel együtt max 35-36-ot szánnék a rezsire. Nincsenek nagy igényeim.
2013. máj. 12. 11:01
 3/8 anonim válasza:
100%
szerintem 120-ból már emberi módon meglehet élni(ha szobát veszel ki, és nem egy egész lakást)
2013. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

36.ot a rezsire szánsz vagy az albérletre?


Mert a rezsire elég, a komplett albérletre még akkor sem elég ha csak szobát bérelsz.

2013. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán tájékozódj először, 35-36 (ejha, akár ezer forintot is ugranál?) ezer lófaszra nem elég Budapesten, talán egy külvárosi 3-4 szobás lakás egyik szobájára igen, ahonnan 1 órát BKV-zhatsz csak azért, hogy a Deákra eljuss. Szóval mondjuk egy reális albérlet rezsivel 60e, nem vidéken vagyunk.


Maradék 60-ból 10 a bérlet, de ha kaját hozol otthonról, akkor minden hétvégén haza és vissza is kell jutnod, nem? Akkor az mondjuk havi 20 legalább, már ha nem érdi vagy. Marad 30-d minden másra, napi ezer forint. Ha sokat főzöl magadra azokon a napokon, amikor nincs kajád és anyu-apu állja az alkalmi kiadásokat (ruha, cipő, elektronikus berendezések), akkor kijössz, amúgy gázos.

2013. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 egyszobás albi ára 40eFt+rezsi (víz, villany, közös költs,szemétdíj, fűtés, netán mobil,internet), ha magad béreled. a Bkv bérlet ára 10500/hó.Kajára 30-40et szánj, plusz gondolja arra, h néha tisztasági cucc is kell, ha pasi vagy borotva, ha nő intimbetét, meg tusfürdő, mosópor stb...Ha beteg leszel, akkor rendkívüli kiadásnak gyógyszer.
2013. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
A cigit nem számoljátok? A legtöbb magyarnak bizony arra is van pénze! Közben meg nyavalyognak! Itt már azt is alapból bele kéne kalkulálni mert jóval többen szívják mint ahányan nem, persze a gyerekeket meg az öregeket nem vettem bele! Én hálistennek nem szívom...
2013. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hál istennek nincs káros szenvedélyem. Anyagilag tuti nem éri meg a munka, viszont szakmai tapasztalatként nagy érték lenne számomra.

Találtam szobákat a belvárosban 35-40 ért rezsivel együtt. Remélem összejön :)

2013. máj. 13. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!