Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem lenne köteles fizetni a...

Nem lenne köteles fizetni a benzinpénzt?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa dolog számomra, hogy új munkahelyemen (2 hónapja dolgozom ott) nem fizeti a munkáltató a benzinpénzt! A dolog ugyebár arról szól, hogy területre megyünk ki délelőtt folyamán az irodából, naponta kb 60-70 km-ert kell önköltségen autóval közlekedni! Ez így helyénvaló? Ha nem, akkor van erre jogszabály? Perelhetem esetleg?

2013. máj. 13. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez így nem helyénvaló.

Holnaptól "add el" a kocsid.

2013. máj. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
68%
a munkavégzés során felmerült költséget a munkáltatódnak kell fieznie! beszélgess el a főnököddel!
2013. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak hogy a benzinpénzt kellene fizetnie, hanem az autód amortizációs költségeit is. Perelni nem érdemes, beszéld meg vele, és ha úgy érzed, neked nem éri ez így meg (mert ugye nem tudom, mennyi a fizetésed), akkor keress másik állást.
2013. máj. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg, hogy azt mondtam az autómra, nem az enyém...beszopták, nem ellenőrizték, adtak egy cégeset. mert üzemanyagpénzt csak saját néven futó kocsira adhatnak...de nem mindig akaródzik..


perelni felesleges, nem tudhatod mit húznak elő a kalapból.hacsak... nincs valami aduász a kezedben...


szóval a saját autó használata sz*r ügy..kivéve..ha.. nagyon jól fizetnek, hatalmas a jatt, baromi kényelmes, korábban mész haza két-három órával..


egyébként felejtős.

2013. máj. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan köteles, hiszen az Ő érdekében merül fel Nálad költség.

Adó- és járulékmentesen fizetheti ki a futott kilométerre eső norma szerinti üzemanyagköltséget, valamint kilométerenként a 9 Ft-os amortizációs költséget.


A jogszabály az, hogy erről írásban meg kell állapodni a munkáltatóval. Minden adóévben újra és újra. Csak akkor fizethető. Van lehetőség átalányban is megegyezni.


Ui: Nem vagy köteles a saját autódat használni a cég érdekében...:)

2013. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!