Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora az a kezdőfizetés...

Mekkora az a kezdőfizetés amire vágyni reális?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk és sorra hallom a csoporttársaimtól, hogy ők nem mennek el alapdiplomával (Bsc)havi nyamvadt 120-130 ezer Ft-ért dolgozni, inkább megcsinálják még a mesterszakot is, ami plusz 2 év és ők majd keresnek havi 240-250-et. Mert az alatt ők nem is mennének el sehova dolgozni. Lehet én vagyok h.lye, de anyámék a havi 100-120ból neveltek fel (X2, mert mindkettő kb annyit keres) és élek, mindig meg volt mindenem. Diákmelózom, igaz nem keresek sokat, a felét se az ő fizujuknak, de a magam dolgait kifizetgetem belőle, így tudom kb mi mennyi és sztem havi 120-ból is meg lehet élni. Nem úszómedencés villában, Audival, de meg lehet. Csak én látom így?
2013. máj. 14. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazán nem mindegy, hogy az alapdiploma mondjuk vegyész/mérnök-e avagy altajisztika észt minorral.


Alapjáraton persze az átlag egyetemista el van szállva a fizetési igényekkel, készült is egy ilyen felmérés azt hiszem a PwC megbízásából karrier expókon és átlagban 30-40%-kal a reális fizetések fölé lőtték be a megkérdezettek a fizetési igényüket, szóval kétségtelenül vannak naiv idióták, akik lenézik a nettó 120-t, amikor nem kellene.


Azt meg nagyon kevés diploma tudja megcsinálni, hogy egy mesterképzés megduplázza a kezdőfizetést, de amelyik igen, ott Bsc-re se 120 jár.


Ahol 120 a reális ott meg mester után se lehet 160-180-nál többen reménykedni (persze hosszú távon fog jelentkezni a különbség).

2013. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Majd ezek a csoporttársaid kicsit észheztérnek, mikor 30 évesen már ciki lesz otthon lakni, de anyuci és apuci nem fizeti nekik az albérletet meg a rezsit.


Elég limitált azon szakmák köre, ahol a kezdő fizetés 400e bruttó...

2013. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akinek vannak kapcsolatai, 8 általánossal is szerezhet komoly melót, akinek meg nincs annak lehet 8 diplomája egy multinál fog szívni havi 130 ezerért. Teszem hozzá nekem szakközepem van, és az elöző melóhelyem többet kerestem ennél, amiről a csoporttársaid álmodnak x év tanulás után. Ma a világ a kapcsolatokról szól, meg az eredményekről, amiket mellé tudsz tenni.

Ha ez nincs lehet 8 diplomád is, akkor se érsz vele semmit...

2013. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miből mesterszak?

BME gépészmérnök TDK helyezéssel kap esetleg 250-et, de leginkább ő se.

Gagyi szak diplomájával pedig Msc-vel se fog menni semmire, még 120-at se fog megkapni.

Én TTK-n végzettként 80-at keresek, mérnök párom 150-et. És nekünk még nem osztatlan diplománk van. Persze lehet mi vagyunk a szerencsétlenek, bár nekem sokáig még munkám se volt, pedig nem kommunikáció szakot végeztünk.

2013. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

120-130 tényleg karcsú,semmire se elég,jó kaja,alvás életre oké,de miből fogod magadat képezni?Nyelveket tanulni?

Sportolni?CSajozni,ha pasi vagy?

Felnőttként nem lehet havi 120-ból normálisan élni talán megélni de akkor nagy fal között vagy.

Diákként ez nagyon jó pénz kezdésnek.

De igyekezni kell és lehet ettől sokkal de sokkal többet is keresni,mérnökként a 150 utolsó nagyon gáz,ne viccelj már,még a duplája is kevés.


Cél függő,hogy meg tudsz-e élni 120-ból én nem tudnék mert magasak az elvárásaim magammal szemben.

2013. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!