Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy kezdő...

Mennyit keres egy kezdő rendőr Magyarországon?

Figyelt kérdés
Még az is érdekelne, hogy milyen hamar lehet rangot lépni, hogy emelkedjen a fizetés is.

2013. máj. 16. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma olvastam, hogy bruttó 130.000 -et.
2013. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Netto 100-120.al kezdenek majd minden 2. eltöltött szolgálati év után automatikusan rangot kapnak (csillagot) én 5 év után kapok készhez netto kb. 150et + évi 120 ezer ruhapenz + cafeteria + utazasi koltsegterites es mi egymas.
2013. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tamasoft válasza:
93%

Mester! 2-es! Szerintem Te nem vagy rendőr, mert akkor nem így fogalmaznál.

Egy kezdő rendőr (objektumőrként, mozgó őrként, járőrként) bruttó 130.000 Ft-ot kap kb. (ez 100 alatti nettó) De ezt próbaidő, és iskolaidő (vagy 1, vagy 2 év, mikor hogy) előzi meg, ahol még ennél is kevesebbet kapnak. Bármilyen hihetetlen, a pénz nem a rendfokozattól, közkeletű nevén rangoktól függ, hanem a beosztásból. Két egyforma rendfokozatú rendőr más-más fizetést kap, ha az egyik mozgó őr, a másik járőrvezető. Más pénze van egy körzeti megbízottnak is. Kicsit módosul felfelé a pénze annak, aki éjszakai műszakba is jár. (a legtöbb rendőr ilyen). A rendfokozatok jelképes dolgok, mindegyiknek megvan egyébként a kihordási ideje, ami években mérhető, de nem mindig ugyanannyi év. általában 2-5 évről beszélhetünk. És bizonyos rendfokozatok nem kihordhatóak, de ez egy másik téma már. Pénzben egy őrmester és egy százados között, ha csak a rendfokozati részét nézzük kb. 15 ezer Ft van bruttóban.


Ezen kívül vannak a diplomás pályakezdő rendőrök. Ők hadnagyként végeznek, és előadók, főelőadók lesznek, ha kellő akarat és tudás van bennük, egyszer parancsnokká válhatnak, de az nem magától válik valaki, és nem is elvárás. Szóval egy diplomás pályakezdő bruttó 180.000 Ft-ról indul kb. Egy városi középvezető bruttó 280-300 körül kap, egy városi kapitány kb. bruttó 360-430 körül.


A ruhapénz pár éve 98ezer Ft fixen mindenkinek, de általában csak a felét adják oda. A cafeteria szintén egységes, bruttó 200e/év. Utazási kedvezmény régen volt, ma már nincs, csak egy kisebb fokú költségtérítés, vagy bérlet, de az is a saját cefeteriából.

2013. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
telorol irok es eleg nehez potyogni de amit diohejban leirtam igaz, legalabb is az en esetemben, mivel anno pesten kezdtem dolgozni amikor videkre jottem meg megtartottak a fizum is
2013. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!