Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félek hogy nem lesz munkám a...

Félek hogy nem lesz munkám a jövőben. Mindenhez több év szakmai tapasztalat szükséges. Hogy lehet így elhelyezkedni friss diplomával?

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Főleg hogy az egyetemen nem tanulunk igazából semmit, csak az alapokat. Szabadidőmben olvasok, tanulok mellé, de ha most munkába kéne állnom...konkrétan nem értek semmihez, nincs gyakorlatom.
2013. máj. 18. 18:25
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Imádom a "diplomám van, de hogy lesz munkám, milyen munkát találhatnék?" jellegű kérdéseket...

MILYEN DIPLOMA???

Továbbá, az egyetemen nincs szakmai gyakorlat különféle cégeknél?

2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy odaírom, milyen szakterületen tanulok, de elég tág. Agrármérnök. Egyébként van az egyetemen gyakorlat, félévente is, meg majd utolsó félévben egy egész féléves...De ezeken a gyakorlatokon nem tanítanak meg semmire. Csak dolgoztatnak, mint ingyen munkaerőt. És nem is olyan munkát, amivel tapasztalatot szerzel, hanem olyat amit bárki megcsinál. pl. utcaseprés.
2013. máj. 18. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Másrészt nem diplomával kell elhelyezkedni állás keresésnél ma már bármit el kell vállalnia az embernek ha munkát akar.

Szerintem te is a multiknál fogsz kikötni melósként minimálbérért.

Én nekem nincs diplomám, nem is akartam, fősulira menni, de OKJ-n kitanultam a hálózat építő és üzemeltetői szakmát, gyakorlaton voltam cégnél, de amint vége lett a sulinak kivágtak onnan és nem voltak hajlandóak felvenni, mert mondták hogy az nekik kevés amit ott szereztem tapasztalatot. Máshová sem vettek fel.

Én most egy multinál vagyok raktárosként dolgozom, leraktam a targoncavezetőit mellé gyorsan és targoncázok is időnként ha szükség van rá.

Mondták nekem hogy az önéletrajzom nem dobják ki hanem megtartják hogy ha kellene egy hálózat üzemeltető vagy valami számítógépes zseni aki figyeli a az egész hálózatot meg mindent, akkor szólnak, de eddig nem szóltak és már nem is nagyon lesz esélyem rá hogy elhelyezkedjek.

2009-ben végeztem a sulival 2010 elején mentem gyárba dolgozni már 2013 van és van több mint 3 év tapasztalatom az anyagmozgatásban, ezzel elhelyezkedni maximum ilyen munkakörben fogok már tudni.

Szóval. Minden munkát el kell majd vállalnod és lehet nem a diplomáddal fogsz majd elhelyezkedni de valószínű hogy majd adódik egy lehetőség ahol várni fognak, de közben folyamatosan keressél munkát mert ha több évre ragadsz le egy helyen akkor úgy járhatsz mint most én. Ha akkor 2011 ben jelentkeztem volna arra az állásra ahol már lehet rendszergazda lennék akkor több esélyem lenne a jövőben ha lapátra kerültem volna, de így már nem nagyon fognak velem szóba állni, és nagyon nem is akarok már munkát váltani sem, mert igaz hogy már jobban keresek ugye pótlékok stb... Meg most fontos ez a munkaidő beosztás mert rengeteg dolgom lett sajnos. És így 12 órába több időm van hétköznap mint egy sima 8 órás műszakban.

2013. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Haverom is agrármérnökként végzett Gödöllőn.

A BA szakmai gyakorlatát egy BP-i cégnél végezte, majd a mesterképzés alatt végig náluk dolgozott.


Az MA elvégzése után rögtön elő is léptették. Most már csoportvezető.


A szak. gyak. alatt sem kávét hordott, hanem érdemi munkát végzett.

2013. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

El kellene menned szakmai gyakorlatra akár heti 30 órában dolgozni uli mellett,lehet csúszol de lesz tapasztalatod,és jó fizud.

Bulizás helyett inkább dolgozni kellene menni.

2013. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyáron mindenképp menj el szakmai gyakorlatra, ha csak 3 hónapra, akkor annyira.
2013. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam bulizni. Köszi a válaszokat.
2013. máj. 19. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nehezen!

Azt javaslom, vállalj önkéntes munkát!

A civil.info.hu oldalon az Önkéntesség menüpont alatt vannak azok a cégek, akik fogadnak önkénteseket.

Mondjuk akár 4-5 helyre is járhatsz, minden nap máshol egy fél napot.:)

Azt pedig feltünteted munkatapasztalatnak.

Munkakapcsolatokat is építhetsz ott.

2013. jún. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!