Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Angol, az Osztrák, vagy a...

Balu86MH kérdése:

Az Angol, az Osztrák, vagy a Német átlagfizetés a magasabb?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy kimegyek valamelyik országba, de igazság szerint mindegyik gazdasági oldal mást ír, hol azt írják, hogy az angol hol azt, hogy a német átlagkereset a nagyobb hol azt hogy az Osztrák. Ha valaki tudna valós adatokat írni nekem összehasonlítási alapnak azt megköszönném. Informatikus végzettséggel mennék ki dolgozni valamelyik országba, ez a munkaterület mind3 országban keresett, csak épp nem mindegy, hogy mennyit kapok érte havonta. Ha lehet akkor a jóból is a legjobbat szeretném választani :)

2013. máj. 19. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Az átlagfizetés (ez mindig bruttó) NEM JELENT semmit, mert egyrész abban benne vannak a milliomosok is, tehát ha valamelyik országban több van belölük, akkor az átlag magasabb lesz, annak ellenére esetleg, hogy a fizetésböl élök átlaga sokkal alacsonyabb. Másrészt hiába kap valaki sok fizetést, ha sok a levonás, drága a megélhetés.


Ha pl. 1. országban az átlag lenne 4000 euro, de a munkások átlagban csak 2500-at kapnak, a járulékok 1000-et kitesznek a megélhetés meg szintén 1000, akkor nem sok (500) marad, ha a 2. országban az átlag 3000, a dolgozóké 2000, de levonás csak 500, meg a megélhetés is 500, akkor a kevesebb átlagfizetés mellett több (1000) az, amivel szabadon tudsz gazdálkodni.

2013. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Informatikusként nincs tapasztalatom,de kétségtelen az angol fizetések a legmagasabbak a másik 2 országhoz viszonyitva.Éltem Néemetországban is 2 évet,jelenleg Ausztriában vagyok.Angliában jobbak a fizetések de az árak is sokkal magasabbak mint itt v németbe.

Tehat átlagfizetés:

1.Anglia

2.Ausztria

3.Németország


Az árak,a megélhetés a megadott országokban,ugyanilyen sorrendben tapasztalhatok.

2013. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A 2.válaszoló sorrendje tökéletes,leírta a lényeget.
2013. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. Igen, ha belemegyünk ilyen részletekbe, akkor tényleg rosszul tettem fel a kérdést ... akkor viszont a megélhetésre lennék kíváncsi a fizetés/adólevonás/költekezés mérlegelése utáni rangsorra :) vagy az is ugyan ezt az eredményt hozná, mint a fentebb leírt sorrend?
2013. máj. 19. 12:43
 5/5 anonim válasza:
A fentebb leírt sorrend természetes így is megmaradna nem változna!Mindhárom országban persze a megélhetôség is attól függ mire mennyit költünk...lehet NAGYON élni,de lehet spórolósan is élni...ki mellyikhez tartozik.
2013. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!