Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, milyen orvos legyek, milyen középiskolába/gimnáziumba mennyek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, lehetőleg olyan, ami 500.000 forint felett fog keresni.Én plasztikai sebész, fogorvos és nőgyógyász közül gondoltam valamelyikre. Ezekhez milyen középiskola kell? Milyen más szakmákkal érhetem el ezt a fizetést?

2013. máj. 22. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
menj gimnáziumba, vagy lehetnél légiforgalmi irányító is, azok 600-700 ezret keresnek
2013. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a sorból, pedig arra is gondoltam, azok milyen középiskolába mennek?
2013. máj. 22. 15:26
 3/8 bensdorp ***** válasza:
57%

Gimnáziumba meNJ! Olyan iskolába, ahol erős a biológia- és kémiaoktatás, de lehetőleg a nyelvek és a fizika is.

Ennyi pénzt pedig csak rengeteg plusz munkaórával, és azt is csak 40-50 év felett fogsz tudni megkeresni még ezekkel a jól kereső szakmákkal is. És persze ott is csak ha a legjobbak közt vagy. De igen, ebben a három szakágban a legkevesebb az olyan orvos, akinek szűkölködnie kell.

Remélem, az emberszereteted és a gyógyításért folytatott küzdelmeid is majd olyan nagyok lesznek, mint a vágyott kereseted! Sok sikert!

2013. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

azok sima gimibe, elég a középfokú végzettség is, felsőfokú előny, csak angolul kell nagyon jól tudni, van egy előválogatás, angol nyelven is kell tesztet írni


aztán van egy képzés, és ha ott sikeresen levizsgázol, akkor lehetsz légiirányító

2013. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A mennyek azok a felhők felett vannak, ahol nagypapa és nagymama a vadvirágos mezőn teázik Jézus Krisztussal.


Te menj egy gimnáziumba.

2013. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 The Other ***** válasza:
87%

Még legjobb esetben is 10 éved van addig, amire majd szakosodnod kell. Addig sok víz le fog folyni a Dunán, ki tudja, mi lesz akkor a hiányszakma vagy melyik mennyit fog kapni.

Amúgy erős gimnázium kell, erős biosz és kémia oktatással (mivel neked már mindkettőből emelt szinten kell leérettségizned, ha orvosira akarsz menni).


Megjegyzés: mivel feltehetőleg könnyen akarsz sok pénzt keresni, ezért nem tartom valószínűnek, hogy orvos leszel. Mert ha havi 500k-t akarsz keresni, azt más módon, SOKKAL kevesebb munkával is el tudod érni (pl. nyugaton egy átlag szakmunkás keres ennyit, de a mosogatók is 300k körül kapnak).

És a "mennyek"-be nem is akarok belekötni, de szubjektív véleményem szerint, akin általános végén kifog ez a szó, az nem biztos, hogy nagy reményekkel indulhat a legnehezebb egyetemi szakok elvégzése felé...

2013. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha azért mész orvosnak/bármi másnak hogy 500e-et keress akkor nem fogsz annyit keresni soha a büdös életbe.
2013. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 k-pop Anna válasza:
Szia én is orvos szeretnék lenni .Mert ugye bár 8-adikam pályát kellett választani akkor még én se gondoltam hogy orvos szeretnék lenni !!!! Jol átgondoltam . Aztán egy olyan középiskolát választottam , ahol egészségügyit lehet tanulni természetesen es stb ... Szerintem tr is lehetsz még simán orvos vagy ami szeretnél lenni !!!! Van felnött képzés is 18 - évesen egészségügyi részből ott le is tudod tenni az éretségit emelt biológiábol és kémiábol aztán meg szépen mész tovább szoval szerintem még nincs elveszve semmi se !!!! Hajrá !!!
2017. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!