Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizetik a próbanapot ennél...

Kifizetik a próbanapot ennél a cégnél? (lent)

Figyelt kérdés

Olvastam sok rossz tapasztalatot miszerint a próbanap lehúzás.


Én is megyek majd próbanapozni egy magyar divatmárkájú céghez.

RR-retro jeans


Nem vagyok az a fajta aki hagyná,hogy hülyére vegyék,ingyen munkát én sem szeretnék de a becsületem romlása még nagyobb baj lenne.

Tehát tisztázzam,hogy akkor most mi is ez mert nyilván olyan nincs,hogy 11 órát végigdolgozzak a semmiért , akkor is úgy tudom határozott idejű munkaszerződést kéne írni arról az egy napról.


2013. máj. 22. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kéne.


De ha rákérdezel, előfordulhat, hogy elhajtanak. Ez olyan szempontból nem is biztos, hogy baj, hogy aki próbanapot kér, lehet, hogy élesben sem tervez bejelenteni. Vagy az is lehet, hogy elkezd hitegetni, még holnap gyere be, még a jövő héten 2-3 napra stb. Bármi lehet.

2013. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Így van, arról az 1 napról is szerződé kell és azt ki kell fizetniük, óra arányosa.Tehát, ha nem is maradsz egész nap, csak néhány órát, azt is ki kell fizetni.Ha nem találnak megfelelőnek, nem muszáj később alkalmazniuk, de ingyen munka nincs, ezt meg kellene végre tanítani a munkáltatókkal!Ha mégis úgy járnál, hogy próbáztatnak, de nem fizetnek ki, nehogy szó nélkül hagyd!
2013. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben.nyilván egy bolti eladónál max pár órát vállalok,második napról szó sincs mert valaki meghal :)
2013. máj. 22. 19:51
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok!

A Retro üzletbe ne menjetek egynél több próbanapra, mert átverés!!! Arra megy ki a játék, hogy ingyen dolgoztassanak pár napig. Sajnos én bedőltem nekik,(persze később mástól is visszahallottam hasonlókat) ezért is írtam meg, hogy más ne járjon így! (Én a Mammutban lévő üzletükben voltam 4 napig.)

2015. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!