Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti vállaltok próbanapot?

Ti vállaltok próbanapot?

Figyelt kérdés
Mennyire gyanús, ha a munkáltató nem referenciát kér, hanem attól teszi függővé a szerződéskötést, hogy előtte be kell menni néhány napra ingyen dolgozni?

2013. márc. 28. 06:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
nem annyira gyanús, én Németországba kezdtem így a munkát
2013. márc. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Sok helyen van így.
2013. márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért zavar egy kicsit a dolog, mert 40 órányi munkát kaptam a próba"nap"ra és utána is, újabb feladatokat sóztak a nyakamba :)


Megcsináltam mindent becsülettel, fel is ajánlottak egy külsős pozíciót, bejelentés nélkül persze...

2013. márc. 28. 07:02
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Törvénytelen. Ne szoktassátok rá ezeket a görény munkáltatókat, enélkül is épp eléggé kizsigerelik a dolgozóikat.
2013. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem jogszerű. De tény hogy sok helyen csinálják ezt.

Én nem vállaltam volna, mert egy munkáltató ha az elején kihasznál, mire lehet számítani később? Semmi jóra.

2013. márc. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

A próbanap törvénytelen. Ezt hivatott szolgálni a próbaidő Azaz felvesznek és ha 6 hónap (már ennyi a próbaidő max. időtartama) alatt bmi gond van a munkáddal:lapát, indoklás nélkül, törvényesen, bejelentéssel.

Ahol próbanapot kérnek, ott sanszos, h ezt nem fizetik ki és utána sem kívánnak bejelenteni.

2013. márc. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Miért pontoztatok le? 5-s voltam.

Most komolyan szerintetek normális dolog az ha valaki napokig dolgozik, nem jelentik be nem adnak neki fizetést és utána még nagy eséllyel azt mondják neki, hogy nem alkalmazzák? Ez kihasználás!

2013. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amikor kiderült, hogy nem tudunk megegyezni, a munkáimat letöröltem a gépükről, mondván, hogy ez az én szellemi termékem :)


Az egyik ilyen munka pl. egy 10 éves, elavult PowerPoint prezentáció frissítése volt. Az új verzió elég designos lett, de inkább töröltem, minthogy otthagyjam nekik.

2013. márc. 28. 07:52
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad elvállani. Igyen munkáért dolgoztatnak. Nem törvényes. Ha senki nem vállalja akkor megszűnik ez a kizsákmányolás a munkáltatók részéről.
2013. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Olyan szempontból nem bánom, hogy elvállaltam, hogy a kapott feladatok alapján össze tudok állítani egy saját referencia-anyagot, amivel hasonló munkakörökre tudok ezután pályázni.


Érdekesség még, hogy tanácsadónak jelentkeztem és egy rakás PR feladatot kaptam, értékesítési és marketing stratégia összeállítása, ilyenek.


Szerintem ez a cég nagy bajban van, ha a stratégiáját első napos jelöltekkel dolgoztatja ki...

2013. márc. 28. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!