Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Operátori (elektronika)...

Operátori (elektronika) álláslehetőség interjúján milyen pozitív-negatív tulajdnságokat lehetne említeni?

Figyelt kérdés
Avagy a "Miért lennék én megfelelő?" az állásra kérdésre...?
2013. máj. 22. 21:41
 1/1 anonim válasza:

Az alanti „opciókat” javaslom (a saját P R O M O T I O N B I L L E T C O M P E T I T I O N dokumentumomból [Alkalmaztatás Előmozdítás Pályázat] valóak, egyes szám második személyben a részedre átírva és némileg átszerkesztve, valamint a saját illetékességi körbe tartozó dolgok kihagyásával.) Sztem egy-az-egyben átveheted, és némi képzelőerővel ki is egészítheted…

A formázást is láthatnád, ha ennek a nyavalyás honlapnak az „üzenő felülete” volna annyira felhasználóbarát, hogy formázott szöveget is befogadna…


Íme a „vezérfonalak”:


◘ Erények, amelyekkel büszkélkedhetsz:

Sokoldalú, nyílt és távlatos gondolkodású, sokféle dolog iránt érdeklődő — jó néhány dologban tényleges tehetséget is mutató — ember vagy, bár polihisztornak azért nem mondanád magad. Emberi létezésed kiteljesítésében magas szintű önértékelési késztetés hajt előre. Mindenképpen ide sorolandók…:

● önkritikus perfekcionizmus, vagyis törekvés a hatáskörödbe tartozó tevékenység(ek)ben való: tökéletes (hibamentes) működésre, mely cél persze, teljességgel el soha nem érhető, de mindig törekszel rá, eme törekvésedben pedig jelentős segítségedre van a:

• meglepően egyedi képzelőerő (fantázia)

• nyitottság az új (és hasznos) ismeretek átvételére, vagyis törekvés a mennél több — a hatékony létezést segítő — tudás elsajátítására

• jól fejlett kombinációs készség, mely az alábbiakkal értelmezhető:

− a különféle dolgok és ismeretek közötti kapcsolat meglátása (a felületes szemszögből talán összefüggést nem is mutató különféle dolgok közötti kapcsolat meglátása) készsége, továbbá

− a problémák hatékony megoldására irányuló hajlam — Életed során nem ritkán volt már rá példa (úgy munkahelyen, mint otthoni közegben egyaránt), hogy egy komolyabb technikai vagy programozási gebasz, amivel éppen szembesültél — avagy épp’ egy szépre kívánkozó szöveg megírásának gondja… —, ha sürgős rendbetételt kívánt, vagy ha csak „egyszerűen” nem hagyott nyugtot a megoldatlansága, vagy a szöveg tökéletlensége, hát éjt nappallá téve ügyködtél a legmegfelelőbb kimunkálás kiagyalásán…

• célirányos szervező- és rendszerező-készség; ami csírájában már kamasz-korod idején megjelent (pl.: a saját könyvtáradnak egy vaskos füzet-könyvben történő tematikus rendszerzése formájában, valamint a magnetofonos hangfelvételeid előadók és zeneszámok szerinti, külön-külön kötetekben megvalósított dokumentálásával), de tovább growe-olta azt benned a tanulmányi időszak. Idegombolva: igaz ugyan, hogy a ............ tantárgyban nyújtott teljesítményedet annak idején „csak” 4-essel díjazták, viszont a .............. tantárgyra jelest kaptál!

• precizitás és lelkiismeretesség — a napi munkában általában, valamint adminisztrációban és/vagy riportok, jelentések készítésében stb.

• önérdektől mentes segítőkészség — künn az uccán, avagy munkahelyen egyaránt

• kiváló kommunikációs készség, ezen belül:

− gazdag szókincs és választékos kifejezésmód (frazeológia) szóban és írásban

− kiváló íráskészség



◘ Hibák, amiket viszont nem kell véka alá rejtened…:


Vannak persze hibáid is...! (De hát, kinek nincsenek?) Olyanok, amelyekről tudsz, és hajlandó is vagy számot adni róluk..., és vannak persze olyanok is, amelyekről nem szeretsz tudni (és ezért nem is igen fogsz önkorbácsoló „tárlatot” tartani róluk…), illetve olyanok, amelyekről még nem tudsz (merthogy eleddig még önmagad számára sem derült fény rájuk…); de lehetnek még olyanok is, nyilván, amelyeket mások látnak (láttak) csak benned, egyfelől: talán szintén azért, mert magad sem vettem azokat még észre, avagy pedig, mert azok, akik felmérnek, a saját meglátásuk szerint látják hibának azt, ami az én önértékelésed szerint nem is az…

Jöjjenek hát, a bevallásra szánt hiányosságid:

● terjedelmes lexikális tudás

Jelenleg ugyanis még olyan élethelyzetben vagy, ami miatt a korábbi — életszerűbb — életperiódusod idejében megszokott, meglehetősen aktív és széleskörű tájékozódási késztetésed, illetve lexikális tudás-bővítési és

-karbantartási szándékod nem nyerhet teljes kielégítést!

● szerzetesi empátia és türelem — Ami azt illeti: korábban sokszor önveszélyes módon (önmagadat hátrányos helyzetbe hozóan) tanúsítottál türelmes és empatikus vonásokat olyanokkal szemben, akik azt korántsem érdemelték ki. (A birkatürelem azért nem a névjegyed…)

● életigenlően pozitív világnézet — Hmmm…, nos a véleményed erről, hogy: „Aki következetesen a sínek között baktat a Budapest-Bécs vasútvonalon, és van annyira bátor-botor, hogy életigenlően pozitív világnézettel a lelkében, üdvözült mosollyal az arcán: hiszi, hogy nem fog jönni a vonat, az hülye…!” — Vulpes „Scepticus” Optimus Prætor (Baksai-Róka Béla) — Ez a szösszenet tökéletesen alkalmas alapfilozófiád körülírására, miszerint: szkeptikusan optimista — tehát realista vagy. Ha tehát nem látnád, mily’ rettentő mód’ vészes sebességgel is rohan a világ több, reálisan megtörténhető katasztrófa felé, — mely katasztrófák némelyike akár az egész emberiséget is képes lehet elsodorni —, szóval, ha csak hurrá-optimista mód’ mosolyognál bele a világba, akkor szellemi fogyatékos volnál!

● alapvető gyakorlatlanság a: kíméletlenül törtető könyöklés „tudományában”, és ugyanily’ fejletlen képesség a: vezetők felé törleszkedés „erényében” — Hát igen: Ezekhez Te nem értesz! Ez van…



Itt van még néhány (csak kevéssé átszerkesztett) részlet a saját Motivációs Levelemből. Sztem ebből is átvehetsz pár részletet… (A személyes vonatkozású dolgokat kihagytam vagy kipontoztam.)


Motivációs Levél


Noha eredetileg ...................... pályára készültem, de a további életutam során ténylegesen megszerzett képzettségeim a reáliák felé orientáltságot mutatják. Mivel azonban humán beállítottságú is vagyok, a tanulmányaim és képzettségeim, valamint alap-beállítottságom fúziójaként, végeredményben egy meglehetősen széles érdeklődési körű manussá váltam.

Persze, van elsődlegesség… A hozzám legközelebb álló terület pedig, az irodalom, illetve — személyesebb értelemben: a gondolataimnak írott formában történő kifejtése, kifejezése. Erőteljes hatással bír számomra még: a történelem — az emberiség történelme, története, mint folyamat és permanens „oktatófilm”, és okulási alapanyag… —, de a filozófia témaköre épp’ úgy nem idegen tőlem, mint a reál-tudományok legtöbbje sem az.


Miért pont rám van szükségük…?!

Rendszer-szemléletű, rendezettségkedvelő embernek tudom magamat, ezért, továbbá az egyéb tartalmi jegyek alapján, úgy vélem, egy hozzám hasonló „alapjáratú” ember, feltétlenül hasznos lehet!

Tele vagyok jobbnál-jobb ötletekkel! A gondolat-utánpótlásom pedig folyamatos, úgyhogy az újdonságok „újratermelése” sem akadt el bennem! — Kiégéstől tehát nem kell tartanom…


Milyen szintű ötletember is vagyok?

Nos, egy csekélyke (nagyon csekélyke) ízelítőt már a CV-ben is kaphatott általam az Olvasó, aztán néhány oldallal lejjebb még szélesítettem is kissé a palettát…, és ott — noha a jelen pályázat témabeli és terjedelmi keretei nyilván nem tették lehetővé a maradéktalan következtetés levonását — a tőlem telhető igyekezettel próbáltam elősegíteni a „rálátást”, amiért is erősen hiszem, hogy a felvázolt .................. sikerült az esély-százalékomat a lélektani határ — a számomra kedvező döntéshozatalhoz szükséges lélektani határ — fölé emelnem…!

Ezért hát azt mondom: tegyenek próbára! Láthatják: van bennem fantázia — méghozzá, nem is kevés…!



Ennyi!

Ügyes légy!

2013. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!