Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetne ebben a mai...

Hogyan lehetne ebben a mai világban gyorsan állást találni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szerintem a netes hirdetések nem érnek semmit. Már több mint 1 éve figyelem folyamatosan, de eddig kb semmi olyan állást nem láttam aminek a követelményeinek megfelelek. Ráadásul az elvégzendő feladatokhoz is olyanokat írnak amihez nem értek. Hiába a végzettség, hiába értek valamennyi dologhoz, nincs semmi amire jelentkezhetnék.

És akkor aki naponta mondjuk 20 helyre elküldi az önéletrajzát, az mégis hova küldi így.


2013. máj. 23. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
irány külföld. én itt küldözgettem az önéletrajzomat, és két hét múlva melót találtam. bár ismerek olyant is, aki fél éve nem talál...
2013. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

????


Nem lehet, hogy a te tudásoddal vagy az igényeiddel van a gond?

2013. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

szerintem a tudásommal nincs gond, 2 szakma, meg szerintem lenne még sok minden amihez értenék,

csak a hirdetésekben tényleg olyanokat írnak hogy folyékony angol nyelvtudás, meg mindenféle informatikai program ismerete, stb

nincsenek, nagy elvárásaim, akár gödör ásást is elvállalnék ha lenne.

2013. máj. 23. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi az a 2 szakma? Nem tudom elképzelni, hogy van 2 szakmád és azt állítod, hogy nem találsz egyetlen rohadt állást az országban, aminek megfelelnél végzettséged szerint...


Pláne, a gödör ásáshoz aztán semmilyen végzettség nem kell, arra miért nem felelsz meg?

2013. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

környezetmérnök és gépész

a környezetmérnök nem kell sehova,

a gépész pedig csak technikusi és nem találok ilyen állást

gödör ásó munkát sem találtam még. Azt csak azért mondtam hogy szinte bármit elvállalnék, mégsincs semmi.

2013. máj. 23. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sok pályázat követelményeinek megfelelek, angolul és németül is folyékony vagyok,de ugyanúgy nem hívnak be interjúra.
2013. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországon kb. a szexiparban nőként lehet azonnal munkát kapni.

Az, hogy az egyetemről kikerülő gépészeket, villamosmérnököket azonnal 500 ezres állásajánlatokkal bombázzák is csak mendemonda, jó lenne, ha így lenne, de nincs. Bölcsészt is ismerek, aki 500 ezret keres, neki "hivatalosan" nem a mekiben kellene lennie? Bár oda meg inkább alkalmaznak dróton rángatható középiskolás diákmunkást, mint énvagyokabőcsész vagy énvagyokamérnök diplomásokat.


Leginkább jó helyen levő ismerőssel lehet állást találni, vagy külföldön. Ne az önéletrajzod küldözgesd, hanem szállj rá az ismerősökre, hátha tudnak valamit, bárhol, bármit, akármit.

Én is kérdezgettem, mindig elküldtek hogy háát nem tudnak, elhelyezkedtem asszisztensként, utána rögtön mondták, hogy ilyet ők is tudtak volna, de csak a diplomámnak megfelelő helyeken kérdezősködtek. Kösz.

2013. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is két szakmám van, az egyik nagyon szépnek mondható, sok tanulást és odafigyelést igényelt.


Én is azok közé tartozom, akik képesek napi, 10-20 helyre jelentkezni. De ezek nagy része: gyári munka, takarítás, konyhai kisegítő állások. Tehát nem a szakmámban.

2013. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát szörnyű ez a mai világ

én már jóformán bármilyen állásnak örülnék, csak kezdhessem el végre a normális életet.

2013. máj. 24. 11:21
 10/11 anonim válasza:

Meg értem a helyzeted.

Én is naponta minimum 10 helyre elküldöm a jelentkezésem. A végén kiderül, hogy kamu és pénzt kérnek vagy már betöltötték vagy nem vagyok alkalmas vagy szimplán vissza se írnak.

2013. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!