Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nálatok van lehetőség fél...

Nálatok van lehetőség fél napos szabit kivenni?

Figyelt kérdés
Nálunk nem. Érdekelne, hogy ez máshol is így megy-e.
2013. máj. 24. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem, de ha bevezetitek a "rugalmas munkaidőt", vagy a "3 havi munkaidő-keretes" munkarendet, akkor szükség esetén akár 2 órát is igénybevehetsz, ha a napi munkád egyébként ezt megengedi.
2013. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi törvényben nincs fél napos szabi, csak egész naposról van szó. Az már a cég rugalmasságán múlik, hogy engedi-e a fél napokat.
2013. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valóban nincs ilyen az MT-ben, engem inkább a gyakorlat érdekel :-)
2013. máj. 24. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne adjál hülye tippeket a munkáltatóknak!


Reggel bemész dolgozni 3 órát, majd 1 óra szabadság, aztán visszamész dolgozni még 4 órát?

Még csak ez hiányozna ebben az országban...

2013. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Munkaidő: 8 - 16.30-ig. Fogadóóra, szülői, farsang, stb. 4-kor.

"Hülye tipp" azon elmélkedni, miért nem lehet ezt máshogy megoldani egy munkahelyen?

2013. máj. 24. 09:16
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Akkor az nem szabadság, hanem elengednek a munkából. Előbb elmész haza, és azt az időt, amit nem dolgoztál le, vagy elnézik Neked, és ugyanúgy fizetik, mintha ledolgoztad volna, vagy nem fizetett időként lesz "számfejtve".

De ne szabira akarjál menni, amikor a szabadság MUNKANAPBAN jár.


Nekem is van ilyen problémám. Szinte semmire nem jutok el, ha nem kérem el magam előbb. Ezt írásban megteszem, és azokra az órákra nem kapom meg a bérem. Ennyi. Igazolt, fizetetlen távollét..., nem pedig szabadság.

2013. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Hülye tippnek tűnik, ha ennyire hülye vagy, hogy a máshol már gyakorlatban bevált dolgokat nem ismered, és ezért bámulsz mint borjú az újkapura!!!!


A "rugalmas munkaidő" egy hónapon belül kötelezi a dolgozót, hogy a kötelező munkaidőt ledolgozza.

A "3 havi munkaidő-keret" esetén ugyanez 3 hónap alatt kötelező. Persze, az nem úgy megy, hogy napközben otthagyom a munkahelyemet, mert a Tescóban az akciós akármit ki akarom fogni, majd utána visszamegyek melózni.

Vannak törvényileg meghatározott kitételei ezeknek a bevezetésére, és ha azokat mellette betartják, akkor a dolog működik, sok helyen gyakorlat, és hidd el nem én találtam ki!


Te pedig mielőtt másokat lehülyézel, előtte nézzél már szét a törvényi lehetőségek között, mert különben te maradsz hülye, ha már eleve annak születtél!

2013. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

És természetesen, az ilyen fajta munkarendet a munkaszerződésbe bele kell foglalni! A Munkatörvénykönyv (!) előírásai alapján!

Érted ugye? Munkatörvénykönyv!!!!!

2013. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy nap szabi sincs. Vagyis év végén decemberben le kell adni, ki mikor szeretne elmenni szabadságra. Adnak időpontokat, amiket lefoglalhatok magamnak, ugye legkevesebb 1 hetet mindig ki kell vegyek. Nyáron jár 2 hét.

Pl. 20 napnál: 1 hét szabi márciusban, 2 hét júliusban, 1 hét októberben. Ennyi, ha dolgod van műszakot kell cserélni, ha valaki cserél veled.

2013. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a sok túlóra miatt csúsztatás van. Megtehetem, hogy egész nap nem megyek be, vagy csak pár órát, de ez nem szabadság.
2013. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!