Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diploma küszöbén, mennyire...

A diploma küszöbén, mennyire értelmes dolog, egy egészen másba bele kezdeni? Kétkezi szakmára gondolok, pl. karosszéria lakatos.

Figyelt kérdés
18 éve elméleti oktatásban vagyok. Az idő folyamán mindent elfelejtek, ami nem fontos a mindennapokban. Az idén februárba diplomázok közgazdász szakon, de manuálisan analfabéta lettem a tevékeny szegény életmódban.

2013. máj. 26. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Soha az életben nem fog rájönni az okos fiatalság,hogy a mai világban egy jó szakma felér egy diplomával! Csak mindenki erre élvez diplomaa aaaa ezaz! Ha már a végén jársz akkor végezd el! Jó választás a karosszéria lakatos csak megfelelõ tudással és szakértelemmel kell végezned és szépen dolgozni! (Én autószerelõnek tanulok)
2013. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondhatni célszerű, ha nem a Mcdonanldsban kívánsz elhelyezkedni a jövőben. Vagy persze ha van kapcsolatod, az más kérdés, de akkor gondolom nem is kérdeznél ilyesmit.
2013. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Osztom első véleményét.

Ahogy énekli a Barbárfivérek:,,Az utcán szerzett tudás felér egy diplomával". :D


Kell az a szakma sőt jobban már mint néhány diplomás képzés,pl:a kommunikáció szakok,kevesebb olyan van amire azt mondom,hogy abszolút semmi értelme nincsen.

Diplomában ma a mérnöki amire azt mondom,hogy na igen ez még ok.

De a többire most azt mondanám inkább helyette szakma.



Egy ,,még nem " diplomás IT-s :D

2013. máj. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha visszaforgathatnám az időt, szinte 100%, hogy nem fősulira megyek, hanem szakmát tanulok. Ráadásul a karosszéria lakatost. Sajnos anno mi félre voltunk vezetve, legyen diplomád, akkor raj leszel, már valaki. Mindenféleképp fősuli.. A nagy lóf.szt. Lehetek valaki csak nem ebben az országban ezzel a vezetéssel. Persze én is hibás vagyok, utánanézhettem volna a dolgoknak, pl hogy a közvetlen környezetembe csak multik vannak. Sajnos nem vagyok jövőbelátó pedig akkor ha csak 1 percre előre láttam volna hogy ez lesz... Szal én ajánlom, hogy kezdj bele amíg van lehetőséged és főleg kedved.
2013. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
AZt nézem elég drága, és mindössze 1 éves, hétvégi oktatással. Nagyon gyorstalpalónak tűnik.
2013. máj. 27. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizony nagyon meg kell fizetni ezeket a képzéseket.. :/ legyen az fényezõ vagy autóvillamossági mûszerész vagy az általad választott karosszéria lakatos! Mind több százezres nagyságerendû és ahogy mondtad gyorsított képzés mindegyik tehát 1 év alatt lezavarod csak itt a kérdés,hogy tudod elsajátítani a szakmát és mi az amit 1 év alatt megtudnak tanítani.
2013. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom te is ugyanazokat nézted, amiket én. 3-400 rugó stb árakkal.Na már most ezeknek a 90% mondhatni hogy kamu. Nem akarok sulineveket írni, valószínű te is azokat nézted.Na ilyenekre ne menj, csak ha esetleg valami ismerősödnek van személyes tapasztalata.Nekem volt és jól meg is szívta. Van egy pesti suli,aminek a weboldala nagyon szép és jó.Ilyen meg olyan helyeken szerezhetsz gyakorlatot, segítenek utána munkát találni. Mind kamu. Miután befizette a pénzt, le se szarták. Az órák alatt amit vettek anyagot 0, semmi.A gyakorlati helyeket amiket írnak, nem is állnak velük szerződésben. Szal vigyázz ezekkel.
2013. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen valószínűleg azokat néztem, és nagyon dicsérik ott az oldalon, de a látszat csal, főleg ha reklámról van szó.
2013. máj. 28. 00:29
 9/9 anonim ***** válasza:

A tanulás, a dipoloma ált. jó befektetés, remélem befejezted a sulit, és lediplomáztál.

Jelenleg is prosperáló szakok: villamosmérnök, gépészmérnök, IT (mérnök-informatikus, nem rendszergazda egy ált. isiben...), közgazdász (számvitel, pénzügy, gazd.-i informatika).


Én a juttatásokkal kb. 400 ezret keresek nettóban, a férjem 700-at (HUF) - nyilván külföldön sokszorosa lenne, de jelenleg sajnos nem tudunk kimenni...

Mi erre 'verjük'... És Ti?

2017. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!