Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kér egy cég egész...

Miért kér egy cég egész alakos fotót? (csak értelmes emberek kommentjére vagyok kíváncsi! )

Figyelt kérdés
Elküldtem egy céghez az önéletrajzom, (adminisztrativ munka elvileg) és azt a választ kaptam, h szeretnének egy vagy több egész alakos képet is rólam. Minek? Nem elég az arckép ami az önéletrajzban szerepel?

2013. jan. 31. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Elég sanszos, hogy babát keres magának valaki, csak álláshirdetésbe bújtatta.

Utánanéztél a cégnek? Hány főt alkalmaz, mennyire ismert?


Nekem is van cégem, apám és én vagyunk a cég. Tehát önmagában a "cég' szó nem jelent sokat.

2013. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudod manapság nem találok normális hirdetést. Úgy értem, kb annyi írnak hogy blablabla (pénzügyi, logisztikai stb) cég irodai alkalmazottat keres, vagy "kisvárosi" cég adminisztratív munkakörbe alkalmazottat keres. Szóval se cégnév se semmi, így nem lehet utánanézni, nem szeretem az ilyet, ilyen helyre nem is nagyon küldök önéletrajzot, raadasul itt az állt h 23-34 év közötti csaj kell, uhh :( Szóval a leinformálható cégnek meg nem kellek, de ez hosszú.
2013. jan. 31. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:

2. oka lehet:


1., ügyfélkezelés is munkakör lesz - oda meg én is inkább egy csinos csajt vennék fel ha van több megfelelő jelölt


2., erotikus munka - bár akkor nem "23-24" évest keresnének, hanem 18-24 évest.

2013. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont erről beszéltek egy műsorban ahol egy tanácsadó felhívta a figyelmet, hogy ne küldjünk egész alakos képet mert aki ilyent kér ott már feltételezhetünk más szándékot is.
2013. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fél évvel ezelőtt munkát kerestem, leginkább ügyfelezős, vagy asszisztensi munkakört (ahol számít a megjelenés, bár olyan szempontból, hogy rendezett legyen a külső).

Arcképet kértek (gondolom megnézni, hogy vasorrú bába vagyok-e és megvan-e az összes fogam) néhány helyen.


De az alakomra nem volt senki kíváncsi. Ha mégis, akkor a személyes interjún láthatták.

Ennek ellenére felvettek és azóta dolgozom.

2013. febr. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én sem küldtem nekik egész alakos képet, mert parázok, h más is van a dologban, így inkább hanyagolom. Nekem is az volt az első gondolatom, h lehet azért kell a kép mert jól kell kinézni az ügyfelek előtt, de ha behívnak interjúra úgyis látják milyen vagyok egybe, viszont az arckép ami az önéletrajzomban van sztem elárulja, h nem egy 100 kg-s csaj vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 1. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert lásásk mjn alakod van . EAhol emberkel kel érimtkezni ott fontos hogy az ügyfél az probál kedves leni vagy semleges nemis probál jó benyomást teni rád egy üzletnél sokat számit pl a recepcion is csinos lányok vanak áltálaba a rondakővérnő meg munkás bejáratnál biztonsági őr vagy opereátot nincs szemelőt. Sok férfi nehezeben tud koncetrálni egy tárgyaláson ha a szaporodáson jár az esze egy ronda nővel tárgyal akor joban a feladatra tud koncentrálni. Ugyanigy eladóként is tőben menek hozád ha jol nézelki tőbet rendelnek.
2013. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
persze ezt értem de ez mind kiderül az állaásinterjún, ezért nem látom a foto értelmét és az önéletrajzban van foto az arcomról, látszik, hogy nem 100 kg vagyok.
2013. febr. 1. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:
az arc becsapos ha jó a fotós
2013. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!