Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hatóságok nem nyomozzák le,...

A hatóságok nem nyomozzák le, hogy a maffiózóknak miből telik fullos kocsikra, meg kilós fuxokra? Stb.

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy ugye ezek semmit nem dolgoznak, de rablás, futtatás, uzsorakamat etc.. ezekből sok pénzük van de nem dolgoznak papíron semmit.. így nem vágják meg őket? ha igen ilyenért mit lehet kapni?

2013. máj. 27. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
ez senkinek nem tűnik fel. ahogyan az sem tűnik fel, hogy nekem papíron 46.000 Ft a fizetésem, viszont csak albérletre 65.000-et fizetek. Ez Magyarország. Ezért csalóka nálunk minden statisztika.
2013. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a nyomozási statisztikákat kell minél jobban feltornázni, ahhoz meg a lehető legtöbb sikeres nyomozás kell. És hát ugye a kis halakat lehet a legkönnyebben kifogni.
2013. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha mar itt tartunk akkor kiurulne a parlament is (partoktol fuggetlenul).... Nezzuk csak meg a kedves kepviselek vagyon nyilatkozatait... van neki havi 400-600ezres fizetes aztan vesz 10millios hazat, kpra, es no mellette a megtakaritott penze :))) De lehetne csemegezni boven... Vagy amikor 2millios karoraja van az emberkenek... Tessek mondiani hogyan csinalja tisztesegessen? Mert szerintem mindnekit erdekelne :D
2013. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

De, van, amikor nyomozzák. Csakhogy, a legtöbbször a cuccok nem az övéké. Persze, van egy-két marha, aki ész nélkül jut el a sok millióig, de őket másfél perc alatt lekapcsolják. Általában aki eljut odáig, hogy több tíz milliója van zűrös ügyletekből (pláne, milliárdokig megy) az vagy pontosan tudja a kiskapukat, amivel bevédheti magát, vagy olyan emberekkel védte körbe magát, akik ismerik a kiskapukat.


A második problémás dolog, hogyan bizonyítod rá? Ülök egy ferrariban, megállít a rendőr. Megkérdi, honnan van? Nem, semmi köze hozzá. Amennyiben megkérdezi, ezt közölhetem is vele. Az adóhivatal rám szállhat, de hát igazából a kocsi nem is az enyém, hanem azé a KFT-é, ahol dolgoztam. Hol a KFT? Hát, az már csődbe ment, de egy ukrán cég felvásárolta. Hopp, száll elvágva, kocsit elpasszolom, négy nap múlva veszek egy másikat (vagy ugyanazt, másik rendszámmal) az APEH meg kezdheti elölről ezt a másfél éves tortúrát. És, hova jutottak? Sehová.


És még nem is említettem a sok pénz másik lehetőségét, a korrupciót. Ha innen-onnan összeszedtem egy pár milliárdot, akkor abból bőven tudok cseppenteni egy-két apeh fejesnek, hogy ugyan, nézzenek már félre. Ekkor mi lesz? Amennyiben valaki ellenőrizni akar, az adóügyes tíz perc múlva már másik feladaton van, mert az "sokkal fontosabb" - ha nagyon pattog, akkor meg az utcán.


Ezekkel a kaliberű emberekkel az a baj, hogy a töménytelen pénzzel ugyanennyi embert is maguk köré vettek. Magyarországon pedig vagyont családtagtól nem vesznek el. Ergo, van egy KFT-m, ott elkezdem tisztára mosni a pénzemet, amit mindenhonnan összeloptam. Adóhivatal lecsap, lebuktam - dehát a cég nem is az enyém, xy ügyvezető vezeti, én nem tudtam semmiről. Vagyonommal felelek ugyan, tehát bukok pl 1 milliót, amennyit befektettem papíron a cégbe. Xy ügyvezető elmegy a börtönbe, leül egy-négy évet, én gazdagodtam közben megint sok-sok tíz millióval, buktam 1 milliót - ezekben a körökben ez már aprópénz...

2013. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 The Other ***** válasza:
100%

Jól írja a Butcher. Általában a következő forgatókönyvek vannak:

1. Van egy kft, azé az összes pénz, paripa, fegyver, a kft. viszont egy ciprusi rt-é, aminek a fő tulajdonosa egy kajmán-szigeteki kft és annak a tulajdonosát meg a jó Isten tudja csak... És emberünknek nincs semmi a nevén, sőt szegény minimálbért kap a kft-től.


2. A legtöbb kisebbségi valamiért védelmet élvez a NAV-val szemben. Ott vannak példának Győzikéék, akiktől nem tudom, hány tíz milliót (most hirtelen 20 vagy 40 millió rémlik) nem tudnak már évek óta behajtani, mert az ingatlanok és egyéb vagyontárgyak a gyerekek nevén vannak...


3. Az igazán nagyhalak pedig már megkentek mindenkit (gondolj csak Vizoviczkire) olyan szinten, hogy ők mondják meg a hivataloknak, hogy melyik konkurens vállalkozást b@szogassák.


Szóval korrupció tekintetében hazánk még bőven a balkáni színvonalon áll.

2013. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Marha egyszerű amúgy:


"adóoptimalizációval" a 6 különböző országon átfuttatod pénzekkel és számlákkal "spórolsz" 100 milliót egy évben. Aztán a NAV megbüntet mindezért 5 millióra. Vagy ha igazán zsugori vagy akkor 2,5 millióval megkensz egy NAV-os vezetőt, de igazából nem éri meg a kockázatot.


A hülyének is megéri....

2013. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokaknak jobban megéri kifizetni évi 20-25 millió büntetést, mint jog szerint eljárni.

NAV-nak, más szervnek nincs megfelelő infrastrukturális háttere, hogy ezeket normálisan felderítsék.

Az adóoptimalizáció pedig nem jogellenes, a kiskapukat kihasználhatod.

A kisembert, aki nem vallja be a 100 ezres plusz jövedelmét, sokkal könnyebb elkapni, mint egy külföldi tulajdonú, harmadik országba bejegyzett céget, aki 7 országban folytat tevékenységet.

2013. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!