Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyit tudtok félrerakni...

Ti mennyit tudtok félrerakni a fizetésetekből?

Figyelt kérdés
170 ezret keresek+juttatások (összesen majdnem 200) és alig tudok valamit félrerakni havonta...ez normális ma magyarországon? (a kajára havonta durván olyan 45-50 ezer megy el, az albérletem 50+rezsi (rezsi kb. 28 ezer télen), illetve néha eljárok szórakozni, akkor egy hétvége alatt elmegy egy 10-es, de ilyen csak havonta max kétszer van) akárhogy próbálok spórolni, nem tudok félrerakni (30nm-en lakom, garzon)
2013. máj. 27. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Matekozz egy kicsit. Kaja 50 + albi rezsivel 80 + két szórakozós hétvége 20 = 150 ezer. Tehát költöttél mindenre, ami fontos, szórakoztál is, és havi 50 ezer kimarad, azt hívják félrerakásnak. Évi 600 ezer Ft félretett pénz minden egyéb mellett kifejezetten jó.
2013. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 74-et keresek, a párom valamivel többet, de még így is rakunk félre 20-30 ezret.

Szórakozni nem járunk, számla 50 körül van, kaján spórolunk de azért nem éhezünk, csak próbálunk okosan vásárolni.

Ketten megvagyunk, egyedül ennyiből éhen halnék, akkor vagy laknék, vagy ennék.

2013. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem nagyon figyelek a pénzre. Mindig változó mennyit keresek. Van, hogy 1 milliót, van hogy 5 milliót. Nem is tudom mennyi van a számlámon.
2013. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Mi közös kasszán vagyunk, az én fizetésem kb 80%-át félre tudjuk tenni, a kiadások nagy részét a másik fzuból intézzük.
2013. máj. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Flector 67 ***** válasza:
27%
Köszönjük a kamut kedves 3-as:)
2013. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Döntsd el mi a fontosabb. Szórakozni járni, vagy félretenni. Mivel nincs pénzed mindkettőre teljesen, mondj le az egyikről.


Ha sok az albérlet (és elég soknak tűnik), akkor költözz máshová. Ha csak havi 10-zel olcsóbb helyre költöznél, az egy év alatt megint 120 ezer talált pénz.


Itt a terv: A hó elején tegyél félre. Legyen valamilyen megtakarítási számlád, vagy bármi, amire elutalhatod a megtakarítani akart összeget hó elején és nem nyúlhatsz hozzá.

Ha elraknál egyből 50 ezret, ugyanúgy kihúznád-e a hó végéig, mint most? Próbáld ki!

2013. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már az is jó, hogy fel tudod mérni a kiadásaidat.

Egy hónapig tételesen vezesd, hogy mire mennyit költöttél. (Ide értem az utolsó fornettis vásárlástól a nagybevásárláson át, a pár forintos tételig MINDENT!)

Hónap végén meglátod, hogy hol úszik el a pénz.

A következő hónapban picit tudatosabban figyelj azokra a pontokra, ahol elúszni látszik a pénz.


A megtakarítási számla helyett egy zárható befőttes üveget vagy perselyt ajánlok, ahová a félretett pénzt teszed. Ezt kb.3 havonta érdemes lekötni pl: takarékszelvényre. Azért nem tartom jónak a megtakarítási számlát, mert az egy plusz kiadás. Abban az esetben jó ötlet, ha a bankszámládon minden hónap elején lekötsz valamennyit. De a bankok nem sok kamatot adnak rá.


A lakás tényleg soknak tűnik, mert én egy kb. 70m2-es lakásra fizetünk 60+rezsit. (s ez, mivel 2-en lakunk a lakásban feleződik, tehát kb. olyan 45-re jön ki fejenként)

Én a kaján sokat spórolok, amióta bevettem magam a konyhába,s van is rá lehetőségem, hogy főzzek. Néha azért szoktam rendelni is, vagy elmenni valahová (főleg, ha nincs kedvem főzni vagy nem akarom 3 napig ugyanazt enni).

Viszont boltba még mindig sokat járok.


Mivel vidéki vagyok, ezért igényeltem MÁV Start kártyát, így 50%-os jegyet válthatok a másodosztályú vonatokra.


Nézem az akciókat, kuponokat, kedvezményeket.


Egy lista:

Bevétel: kb.140ezer

Megtakarítás: kb.50-60 ezer


Kiadás:

-lakás 45e

-utazás 5e

-bevásárlás 15e(ebből 9 kajajegy)

-drogéria 1-2 e. (nem minden hónapban vásárolok, hanem amikor olcsóbb, akkor többet)

-mozi/színház/könyv/újság/kirándulás/program max.10e (itt is figyelem az akciókat, s nem midig költök rá)

-fitness bérlet 8e

- telefon 5e

Van, amikor ruhát veszek vagy ajándékot, azt igyekszem belepréselni a programok/szórakozások modulba, de ha nem megy, ám úgyis meg kell venni.


Nem dőzsölök, de azért jut mindenre, ami fontos vagy amire szeretnék. Több napos utazgatásra nem nagyon!


Sok sikert!

2013. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én 280-at keresek (+ a feleségem GYED-et kap), és ugyanabban a cipőben járunk, mint a kérdező. Fizetéstől fizetésig éppenhogy kijövünk... Külföldön nem voltunk 5-6 éve, nyaralni csak belföldre kuponnal, SZÉP-kátyával, féláron...

Próbáltuk mi is összeírni, van egy-két felesleges kiadás, de amiken elcsúszunk, azok a születésnapok, rendkívüli kiadások (elromló hűtőgép, nagyobb ágy a gyereknek, magánorvos stb). Folyamatosan a külföldi munkavállalás jár az eszemben. Ennek egy akadálya van, hogy ugyan én beszélek nyelveket, a Kedvesem nem nagyon, és nem bírom rávenni, hogy gyerek mellett legalább nyelveket tanuljon...

2013. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a 280 az bruttó, ugye? GYED mennyi most a párodnak?

Ha nem túl indiszkrét.. csak szeretnék tervezgetni, én is szívesen megkérném már a párom kezét és jöhetne a baba projekt, csak tartok tőle, hogy nem lenne elég pénz még.

2013. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A 280 az nettó. A GYED a páromnak 70 körül van.
2013. jún. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!