Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi Munka - Szerinted...

Külföldi Munka - Szerinted átverés?

Figyelt kérdés

Találtam egy osztrák melót kértem róla részletes infót és ez a válasz jött:


"Tisztelt XY.

Előre bocsátom, nem vagyok közvetitő iroda, én is kint dolgozok a cégnél csupán segitek több munkaerőt szerezni a fönökeimnek.


A munka konkrétan: Hűthűzban történik, betanitott munkárol van szó.

Nyelvtudás nem feltétel.

Bérezés : 8 eurós órabér, napi 8 óra munkavégzés.

Szállás: Egy motel van bérelve 2-3 fő szobánként, főzési mosási lehetőséggel. 50-euro/fő

Az étkezés önellátó.

Munkaidő: heti 5 munkanap 2 nap pihenő. 20 munkanap után,5 nap pihenő mikor haza lehet utazni.


Hivatalosan bejelentett munka, elöször 3 hónapos szerződéssel, amit újjitani lehet.

Jelentkezés : az alábbi jelentkezési lap kitöltése mielőbb. kérem a gal.robinak@gmail.com email-címre visszaküldeni. Valamint az alábbi számlaszámra kérem befizetni 2000 Ft.-ot.

Unicredit-bank [számlaszám] Név:Gál Róbert

Ez az összeg megvallom az én "közvetitői" dijam.

Az összeg megérkezése után adatait továbbítom a főnökség felé.

Kérem a befizetéskor sziveskedjen a feladáskor a nevét feltüntetni a megjegyzés rovatban, hogy tudjan kitöl érkezett."


Kicsit átverés szagú bár lehet akkor több pénzzel húznának le nem? Vélemények? Az biztos hogy a fizetés nekem kicsit túlságosan már már gyanúsan jól hangzik.



2013. máj. 30. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

az.

Mi az hogy "az én közvetítési díjam" hagyjuk már.

2013. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Ha te dolgoznál kint külföldön és mondanák hogy kellene pár magyarisztáni alkalmazott te nem próbálnál meg belőle pénzt szerezni? Az mondjuk kérdéses ha ő valóban kint dolgozik és ilyen jól keres minek neki attól a párt embertől 2 ezer forint. Az a baj hogy a csávóról semmi adatot nem találok. a át is veri az embereket valszeg nemrég kezdte.

2013. máj. 30. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha te dolgoznál kint külföldön és mondanák hogy kellene pár magyarisztáni alkalmazott te nem próbálnál meg belőle pénzt szerezni?"


Ilyen esetekben a ceg szokott fizetni a toborzonak kulfoldon sokkal tobbet 2k-nal. Ha tenyleg kell az ember, akkor nem egy ilyen stupidsaggal ijesztem el az erdeklodoket, foleg amikor minden forumon leirjak, hogy ha a toborzo penzt ker, az atveres.

2013. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg ha mar egyszer talaltal munkat kulfoldon, a 2.000 forint apropenz szamodra...
2013. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Átgondoltam és én is erre jutottam. Gondolom azért csak 2000 mert ha ennyivel megvágnak nem rohangászok a rendőrökhöz.
2013. máj. 30. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Ordít a kamu
2013. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írj neki, hogy "jövök, majd ha ott leszek adom a 2000 Ft-ot"
2013. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkavégzés földrajzi helye nincs megnevezve, a munkáltató cég nincs megnevezve. Ez a 2 dolog elég ahhoz, hogy kamu legyen.
2013. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

LOL ez mekkora duma: "Az összeg megérkezése után adatait továbbítom a főnökség felé. "


Dehogy továbbítja be ne dőljünk már ennek. Ez a hirdetés akkora kamu, hogy hihetetlen. Egy rendes munkaközvetítő NEM (!) kér előre pénzt SOSE pláne nem olyan címszóval, hogy "Ez az összeg megvallom az én "közvetitői" dijam. "

2013. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A csávót feldobtam a NAV-nál és ezt közöltem is vele. A hirdetés egyből le is került az oldalról :D.

2013. máj. 31. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!