Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állami hivatalban megtehet...

Egy állami hivatalban megteheti a főnök, hogy az egyébként 8-kor kezdő beosztottakat fél 8-ra rendeli be (nemcsak kivételes esetekben, hanem éveken keresztül, állandóan), és az így keletkező túlórákat nem fizeti ki?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne az ilyen főnököt úgy felelősségre vonni, hogy az őt jelentő dolgozó ne veszítse el az állását?

2013. jún. 6. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van étkezési idő? Mert ha van akkor simán megteheti jogszerűen és nem számít túlórának!!!
2013. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van külön étkezési idő, amiért nem fizetnek, szóval a tiszta munkaidő jön ki 8,5 órára.
2013. jún. 6. 08:07
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
4:30ig dolgozol?
2013. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Mivel több emberről írtál (beosztottak) ezért érdekes számomra hogy ez eddig senkinek se szúrt szemet? Főleg hogy még évekről is beszélsz... Természetesen önhatalmúlag nem teheti meg, ehhez megállapodás és megfelelő honoráció szükséges. Vagyis a munkaidő kezdetének eltéréséről tájékoztatnia kell az érintetteteket írásban és meg kell velük egyeznie a túlórák kifizetéséről. Ha eltér a munkaszerződéstől és még tájékoztatást sem adott ki erről, akkor ezzel csalást követ el.

Azt hogy ne derüljön ki, hogy Te jelented be az esetet, senki sem garantálhatja neked. Mert ugyan anonim módon is meg tudod tenni, de szervezeten belül ilyenkor ezek hamar kiderülnek.

2013. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
8:00-16:30-ig lenne a rendes munkaidő, fél órás ebédszünettel, de ha nem érünk be fél 8 előtt, a főnök mérges. Nincs írásbeli megállapodás arról, hogy fél 8-ra kéne jönnünk, de félünk, hogy elveszthetjük az állásunkat, ha rossz szemmel néz ránk a főnök.
2013. jún. 6. 09:29
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Akkor köszönjétek magatoknak ezt a plusz fél órát és, hogy évek óta csináljátok!

Ha meg valakit felelőségre akarsz vonni akkor vállald is magadat!

2013. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

nagy szája van sok embernek úgy látom. Biztos nem ismerik az állami szférát. A legnagyobb maffia. Mindent megtehetnek.


Apám bnője közterület felügyeleten dolgozik és ott is folyamatosan túlóráztatják őket ingyen és meg is mondják, hogy 5 embert találnak a helyükre ha kell.


Tudniillik az állami szférában gyakran dolgoznak olyanok akik 10-20 éve ott vannak. Idősebbek, nem találnak máshol munkát, de a családot el kell tartani. Így nem pattoghatnak. A versenyszférában van esély, hogy bíróságra vidd az ügyet (bár addig éhen halsz), de a közszférában.....

2013. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, nem a pofámat járatom csak reálisan gondolkodok! Vagy elfogadom a feltételeket vagy keresek mást! Ilyen egyszerű, ha viszont beállok egy sorba akkor azokat a dolgokat követem! Senki nem kényszerített rá senkire, hogy igen is közszférában dolgozzon!! Ők úgy gondolják ott jobb mások meg másot! Mindennek van előnye és hátránya ezzel tisztában kellene lenni felnőtt embereknek!
2013. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Nalszeg fiatal vagy és nagyon naív, vagy úgy alakult, hogy nem kellett ilyen helyen dolgoznod. Nekem se kell, de sokan körülöttem így jártak.


Te nem gondolkozol reálisan. És ez nem a te hibád. Logikusan gondolkozol. Csak az az igazság, hogy majd ha egyszer szerzel némi tapasztalatot az életről, akkor megérted, hogy az élet marhára nem mindig logikus de főleg nem igazságos.

2013. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
30éves vagyok! Valószínűleg fiatal igen! de már 12éve dolgozom és soha nem érdekelt a munkahely váltás ha jobbak a feltételek! 2szer voltam olyan cégnél ahol totál alul voltam de mégis az egyik helyen üzletvezető lettem a másik helyen egy multinál mérnökségi középvezető sima érettségivel. Lehet érvényesülni csak akarni kell nagyon és néha dolgokat be kell nyelni vagy éppen le kell nyelni! De szerintem senkit nem állítottak falhoz, hogy neked márpedig azt kell csinálnod amit választott! Ez az ö döntése volt amit választott nehogy más legyen már a hibás! A másik fő probléma a mai magyar emberrel, hogy ha 20kmert kell már utazni munkába akkor már lázad, és lakhelyet változtatni ohne!! Nem az idősebb korosztályra gondolok mert nyilván helyhez vannak kötve hanem a fiatalokra akik iszonyatosan kényelmesek és azt a visszajelzést kapják otthonról, hogy az állam nem gondoskodik rólunk,meg az államnak kéne ezt vagy azt csinálni. Kvázi várják más oldja meg a problémát helyettük! Pont a múlt héten volt egy kislány az oldalon aki panaszkodott, hogy nincs munka! Érettségije van meg valami eladói végzettsége van! Lakhelyétől 20kmre már nem akar menni dolgozni mert messze van. Mcdonaldsból azért mondott fel mert takarítani kellett és ciki volt mert meglátják a haverok stb..... Ez a mai magyar átlag felfogás!!! Körbe kell nézni!
2013. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!