Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt még olyan, akit csak...

Van itt még olyan, akit csak a pénz érdekel a munkájából?

Figyelt kérdés
Annyit mondják, hogy karriervágy, szakmai sikerek, micsoda ambíciók, álmok meg VALAKI lenni a szakmádban meg stb. Én valahogy ilyet nem érzek, engem csak az érdekel, hogy minél többet keressek, aztán majd jól érzem magam a pénzemen a szabadidőmben. És akkor hülyének néznek, hogy de nincs bennem a vágy, hogy elismerjenek meg ilyenek? Nincs. Bennem arra van vágy, hogy megfizessenek, a többi vagy van vagy nincs, de mihez kezdjek mással? Valahogy nekem a munka az ilyen szükséges rossz, de a pénzért hajlandó vagyok csinálni. Nem azt mondom, hogy nem szeretem, amit dolgozok, de ha rám szakadna a bank, nem halnék bele a hiányába a szakmai sikereknek és elismerésnek. Most komolyan olyan vidámnak kéne lennem, hogy mehetek dolgozni, hogy élhessek? Mi baj van azzal, hogy a munka engem annyiban érdekel, hogy ne utáljam és az érte kapott fizetés tegye lehetővé mindazt, amit amúgy akarok csinálni és kész nem élem így bele magam, hogy akkor én kutatásokra vágyok, meg prezentációra a nagy tanács előtt, meg előléptetnének és akkor milyen büszke lennék, hogy húha nagyobb iroda meg micsoda új szerteágazó feladatok vagy ilyesmi.
2013. jún. 7. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jól közelíted meg,ha van karriered akkor pénzed is,ha szeretsz dolgozni akkor szintén többet teszel=több pénz,több elismerés.

Ha élvezed a munkád ez látszik rajtad,akkor többet bíznak rád = több pénz.

Ha látják,hogy többet teszel az elvártnál = több feladat,több elismerés = több pénz.

2013. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy normális megközelítés, mert nem mindenki munkája egyben a hobbija is. Sokaknak csak teljesítendő kvótája van, amiben nincs sok öröm, de annál több pénz.

Ha pedig valaki élvezettel dolgozik és túlteljesít, arra valóban több munkát is bíznak... az esetek nagy részében ugyanazért a pénzért.

2013. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet ilyen egyértelműen megfogni. Persze, én is a pénzért vagyok itt, ha nem fizetnének, vagy csak feleennyit, hát tuti nem jönnék be. Viszont ha már jó a pénz, és itt kell lennem, akkor mellesleg megpróbálom élvezni, ami annyira nem is nehéz. Szeretem a rendszerességet (nyáriszünetekben mindig kifordultam magamból), hogy emberekkel vagyok (vannak barátaim, de nem sok, és nem érnek rá olyan sokat), hogy tudom, hogy tart valahova az életem, hogy 1-2 év múlva talán sikerül megcsípnem egy kinézett pozíciót (ami = még több pénz), hogy vagyok valaki, számítanak a döntéseim, a véleményem, kihatással vagyok a cégre (nyilván nagyon kis mértékben, és pótolhatnának, de valamennyire akkor is), és az önéletrajzom egyre szebb, egy olyan tapasztalatot gyűjtök bele minden egyes nap, amire bármikor fogok tudni támaszkodni, ha később, valamiért megszorulnék.


Alapvetően szeretek dolgozni. Pedig tény, a pénzért csinálom.

2013. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel a hozzáállással hosszú és gyötrelmes életed lesz. minden nap úgy felkelni hogy "na már megint be kell menni abba a sz@rbe a sok hülye közé" megmérgezi az egész napot és az egész életet.
2013. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy kelek fel, hogy na megint be kell menni abba a szarba. Hol írtam ilyet? Nem mondtam, hogy de nem szeretem csinálni, de engem elsősorban az érdekel, hogy sok belőle a pénz. Nem arról van szó, hogy nem de szeretek dolgozni, de nem úgy tekintek a munkára, mint értelem, meg cél, meg hatalmas eszmék, világmegváltás, hanem hogy ez van, muszáj dolgozni, mert ez van. Sose éreztem ilyen nagyszabású komoly dolgokat, hogy most én majd mekkora karriert akarok befutni, hogy rám ezért felnézzenek, hogy valaki lettem meg a tök tudja. Ez a része tökéletesen hidegen hagy, csak a pénz része érdekel. Ez nem egyenlő azzal, hogy utálom is, amit csinálok. Nem tudom érthető-e?
2013. jún. 8. 05:04
 6/6 anonim válasza:
Ezt mintha én írtam volna. Kérdező, hogy alakult az életed azóta?
2021. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!