Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon átverés ez a munka?

Vajon átverés ez a munka?

Figyelt kérdés

A Strandhotel Arkona & Rugard-nál jkaptam munkát. Még nem volt külföldi munkatapasztalatom. Németországi valós 4 csillagos hotelekről beszélünk. A főnök és a menedzser eljött Magyarországra, meginterjúztatott, és egyből aláírtuk a szerződést.

Konyhai kisegítő pozícióba vettek fel, heti 6*8 óra lenne a munkaidő, bruttó 1377 Euro a fizetés. Szállás 180 Euro havonta, étkezést magamnak kell intézni. Utazást térítik. Szerintetek merjek belevágni? Sok átverésről hall az ember, ez mennyire lehet valós? (Hallottam már olyan legendát, hogy a próbaidő után megválnak a dolgozótól és a próbaidőt nem fizetik (nem ez a cég).)A fizetést elvileg a hónap utolsó előtti napján kapom meg, átutalással. Papírokat nem kell vinnem, a menedzser szerint ők mindent elintéznek. Belevágjak?



2013. jún. 7. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Pénzt kérnek bármire is? Fizettél már valamit?
2013. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Van szerződésed, meg minden. Én nem lennék betojva.


Mennyibe kerülne neked az egész, ha nem jönne be? Nekem a 65 éves nagyanyám mondta anno, hogy ha nem jön össze, akkor fogd rá, hogy világot láttál.


Nekem csak az érdekes, hogy egy konyhai kisegítő miatt minek jöttek ide? Nagyon komoly programozói meg ilyen állások miatt se jönnek ide, elvárják, hogy a pályázó menjen.

2013. jún. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
több embert is felvettek, elvileg kb. 20 magyar lesz még kint rajtam kívül
2013. jún. 8. 07:23
 14/21 A kérdező kommentje:
Pénzt eddig nem kértek semmiért, amiért majd lefognak vonni a fizetésemből, az a szállás.
2013. jún. 8. 07:24
 15/21 A kérdező kommentje:
Az az egyetlen baj, hogy van bennem félsz mert elhangzott, hogy minek jönnének ide, emberkereskedelem és prostitúció. Ezeket nem szeretném megkockáztatni.
2013. jún. 8. 07:25
 16/21 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan menj. iratokról készíts fénymásolatot, ha kérik őket akkor ne ad ki a kezedből biztonság kedvéért... a rokonokat/ismerösöket értesítsd hogy elmentél, ha megérkeztél stb. amugy a NAVnak is kell jelezni hogy más EU tagállamban fizetnek majd utánad adót.


amint az van hogy hát nem téritik az utazást, nagyon érződik hogy húzzák vonják a dolgot akkor hazajösz... a fizetésnél hasonlóképpen..


de mivel te tudsz németül azt írtad nem lennél kiszolgáltatott, az ilyen "emberrablás"-os dolog csak a kiszolgáltatott emberekkel történik...


másnem fogod magad és elmész a rendőrségre...

2013. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem kérnek pénzt csak az első fizudból levonják, az korrekt. Akkor megpróbálnám, viszont útlevelet, iratokat ne adj ki a kezedből (illetve az útleveled mellett legyen személyid, mert legfeljebb azzal haza tudsz jönni). Ha az első fizetéssel problémáznak, hogy több embernek ezért vagy azért nem fizetik ki a megállapodott összeget, stb, akkor azonnal lépj le.
2013. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Útlevél az kell németországba?
2013. jún. 8. 11:32
 19/21 anonim ***** válasza:
nem kell. de ha elveszik, valamelyik iratodat, akkor is marad nálad valami amivel tudod igazolni magad.
2013. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem kell, de tényleg jobb, ha van..... Én ha külföldre utazunk külön tartom a személyiket és az útleveleket, ha az egyik kupacot ellopják, akkor még mindig ott a másik... Követségen iratokat pótolni nem egyszerű és olcsó móka, ha lehet akkor kihagyom.
2013. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!