Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári szünet alatt egy 15,5...

Nyári szünet alatt egy 15,5 éves gimnazista gyerek papíron mehet nyári diákmunkára?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, iskolai szünetben szülői engedéllyel dolgozhat.
2013. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, de kicsi rá az esély hogy találsz valami munkát.
2013. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mehet szülői engedéllyel iskolai szünet alatt, csak hogy fogsz-e munkát találni az esélytelen, mert a legtöbb cég is főleg a raktárosi, árufeltöltői munkákra 16 év felett keresnek rá embert, a komolyabb munkákra ami szintén köthető az árufeltöltéshez, oda már 18 év feletti diákokat veszik fel ám, plusz a pénztárosi munkákra is csak olyan diákokat vesznek fel az áruházakba akik olyan szakmát tanulnak. Persze gyorséttermekbe, büfékbe elmehetsz de oda is minimum 16 év felettieket fognak felvenni ha kis büfébe mész akkor 18 év felettieket szoktak mert ott adódhat egy olyan helyzet hogy pár órát egyedül kell dolgoznod.
2013. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen egy 4 csillagos szállodában voltam pincérsegéd egész nyáron. Imádtam, nagyon jó kis munka volt, nagyon finom ételeket kóstolhattam meg.
2013. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De miért 16 év felett keresnek rá embert?Azért mert a törvény így írja elő, vagy mert csak úgy jó kedvükből?

Mert lenne ismerős akinél van hely, de nem tudom hogy mehetek-e 15,5 évesen.

2013. jún. 8. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ismerős az illető, akkor megjátszható a dolog.
2013. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ismerős, akkor persze mehetsz. Gondolom nála akkor nem szempont a 16 éves korhatár. Törvényileg engedélyezett.
2013. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!