Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy gimnazista gyerek hogy...

Egy gimnazista gyerek hogy tudna eredményesen lefogyni?

Figyelt kérdés
Szeretnék leadni kb. 10kg-t tavaszra, 17/F.

2013. jan. 9. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy mindennek a felét eszed.És többet mozogsz.

A kenyeret és társait száműzöd,és ha éhes vagy savanyúkáposztát eszel,akármennyit.

Reggel citromosvíz.

2013. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poiu ***** válasza:
Több mozgás (nem kell durvulni, séta, kocogás, bicaj) és iktasd ki azokat a kajákat, amikből nem tudsz keveset enni. Nekem ilyen a pizza, almáspite, melegszendvics.
2013. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne figyelj az előző kettőre. 10 kg-t tavaszig nem olyan könnyű, de kivitelezhető. Először is a kaját kell rendberakd:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Ha ez megvan elkezdhetsz cardiozni (futás, bicaj, ellipszisgép stb) kb heti 4 mehet. Emellett érdemes L-Carnitint szedni cardio előtt. pl.: Pentacarn, carnimatrix, meg valami termogenikus zsirégetőt pl brutal blade. Ha ez mind megvan és betartod az edzést meg a kaját simán le tudsz dobni 10 kg-t és jó formában leszel tavaszra!

2013. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poiu ***** válasza:
Ez jó, kaptál egy olyan diétát, amelyik akkor működhet, ha heti min. 4 x 1 óránt át gyúrod a vasat :-). És van rá pénzed. Az egyik lehetőség az, hogy kevesebbet eszel, a másik, hogy mást eszel és ezért veszel föl kevesebb kalóriát. Alkati, hogy melyik jön be. Én nem tudok "kevesebbet" enni, nekem egy paleo-primal-atkins szerűség működött. Lement 20 kg, most már eszem néha keményítőt, ha azt látom, hogy hízok, akkor tartok egy zöldség-hús napot.
2013. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző ismételten hülyeséget ír. Ehhez a diétához nem kell kondiba járni, csak, mint ahogy, mondtam heti négyszer-ötször 40 perc cardio mozgást végezni. (sablonszöveget másoltam ki, azért van benne izomvesztésről szó) Természetesen az étrendet az után is be kell tartani, hogy elértük a kívánt súlyt, az egészség és az alak megőrzése végett.
2013. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 poiu ***** válasza:
2,5-3 g fehérje /testt kg testépítő ajánlás. Szerintem ez nem okoz bajt, de a legtöbb szakember (és hivatalos forrás) szerint max 1,6 g a megengedett.
2013. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyra értékelem. Próbálok változatosan étkezni és az utolsó étkezésemet 18 óra körülre belőni. Egyébként 3 óránként mindig eszem valamit. Édességeket száműztem, max. vasárnaponként olykor-olykor egy-egy kocka nagyisüti belefér szerintem. :) Megpróbálok rendszeresen mozogni, itthon sajnos nem nagyon tudok, mivel emeleten vagyunk és zörögne az egész ház, de majd futni vagy kocogni, ill. bicajozni eljárok...


HA MÁR ITT TARTUNK, MI A VÉLEMÉNYETEK A GÖRKORCSOLYÁRÓL? Mindig is nagyon szerettem, bár már régen korcsolyáztam, az is MEGFELELNE CARDIO-MOZGÁSNAK?


Előre is köszönöm a további válaszokat, minden hozzászólást szívesen fogadok.

2013. jan. 13. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:

1-2g/ttkg szénhidrátbevitelt ajánlgató, mások válaszát lehülyeségező Válaszoló!


És annyit még írj meg kérlek, hogy miért kellene szénhidrátot ennie, amikor halál fölösleges, és egyébként is fogyni akar, kérlek, ha ráérsz.



-- -- --

Kérdező, a kori nem rossz. Én mondjuk régimódi vagyok, azt tartom igazán jónak, ha egy korodbeli közel minden izomcsoportját megedzi, nyom fekvőtámaszokat (szépen, szabályosan) ahogy guggol (és kitöréseket is végez) hasizom erősítést, hátizom erősítést. Itt válik érdekessé a dolog, mert hosszú távon igazán hasznossá a jól kivitelezett, mély izomzatot is megedző hátizom erősítés válik. Amikor majd 30-50 éves korában nem fáj az ember háta, dereka az felbecsülhetetlen.


És akkor ezek mellett, amiket otthon is el lehet végezni mondjuk 2-3 naponta fél óra - 1 óra edzéssel, lehet korizni meg miegymás.


A kaja sok zöldség és hús, teljesen feleslegesek és csak a háborús időkből ránk maradt megszokások hogy jól kell lakni rizzsel meg kenyérrel, tejfölt kell enni a kajákhoz.. az elmúlt évtizedek, a háború nem ott és akkor okozott csak problémát, az akkor meghalt, megszenvedett emberekkel, hanem a mai napig terjedő kihatásával..


Hogy mára egy olyan országot kaptunk, ahol az emberek többsége lusta gondolkodni, fél gondolkodni és csökönyös, hogy belénk van nevelve hogy tejet és kenyeret kell enni, és ezt alig lehet kiverni a fejekből (régen valóban ezek voltak olcsók, és fantasztikus varázserőt tulajdonítottak a tejnek pedig ezek baromira károsak!). Hogy mindent elhiszünk a tévének (ezt a butaság részhez írnám) és a gyerekeknek minden színes, édes, aromás sz.art képesek megvenni, csak mert erre is el lehet költeni a kevéske fizetésüket, és majd örül a gyerek. De ilyen nincs, az ilyen gyerekek 20 év múlva elkezdenek gyógyszert szedni, egyre többet és életük végéig, ilyen utat nem lehet követni. És ez bármely mai tinédzsert veszélyezteti, ahogyan élnek, ahogyan a szülei - és ők is esznek, semmi egészségtudat, kizárólag a kényelem követése. Ez veszélyes, ha fogyni akarsz akkor ezen változtass.

2013. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 poiu ***** válasza:
Emeleten laksz: lépcsőzés?
2013. jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!