Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkára jelentkezés után kb....

Munkára jelentkezés után kb. mennyi ideig hívnak be maximum állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy reálisan nézve kb. meddig várjak, hogy megcsörrenjen a telefonom és mikor lehet azt mondani, hogy most már nem fognak behívni?
2013. jún. 10. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon változó. Ha meghirdetett állásra jelentkezel, akkor általában van egy jelentkezési határidő. Attól számított 1-2 héten belül illene. Ha csak úgy pályázol, ahogy sok szerencsétlen pályakezdő, akkor akár több hónapokba is beletelhet. Ha tartós munkanélküli vagy, vagy egyéb támogatásban részesült a munkaügyi központ által, akkor kb. 1, másfél hónap.
2013. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Meghirdetett állás volt, de nem volt feltüntetve határidő. Még várok egy picit, de közben nézelődöm tovább.

2013. jún. 10. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes egy helyre várni. Tapasztalatom szerint pár száz önéletrajzot be kell adogatni mire egy helyre hívnak egyáltalán. És kb meg kell járni jó néhány interjút mire meló is lesz. Persze ez saját statisztika, ha mázlid van akkor lehet elsőre is de ritka az ilyen.
2013. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de egyelőre nem volt más állás amire tudtam volna jelentkezni. Nem olyan a szakmám amire tömegesen szükség van, több száz helyre, ha akarnám se tudnám elküldeni.
2013. jún. 10. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

#4


Eleinte mindenki így van ezzel, hogy beküldözgeti 1-2 helyre mert azt hiszi hogy majd ennyi idő alatt melót talál aztán jönnek a pofára esések hogy egy e-mailt sem írnak vissza. Utána már nem leszel olyan válogatós munkaterén ;)

2013. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, eleve nem volt még más lehetőség a szakmámban, tehát nem válogatósság kérdése a dolog. Kb. egy hete nézem az álláshirdetési portálokat, gondolom azért majd idővel akad még pár hirdetés. Korábbi tapasztalatok alapján 50% be is hívnak beszélgetésre, nem szokott ezzel gond lenni, de köszönöm az önbizalom növelést. Kedves tőled :)
2013. jún. 10. 11:12
 7/11 A kérdező kommentje:
* 50%-ban
2013. jún. 10. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban változó. Nekem volt már minden pár naptól kezdve pár hónapig.
2013. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. :)


Emlékszem, mikor pályakezdő voltam, egyik helyre olyan időpontban hívtak be, hogy hirtelen nem is tudtam, hogy honnan hívnak. (Nem emlékszem pontosan, mennyi idő után) Kicsit ciki volt, mert azt hiszem levágták, hogy azt se tudom, miről van szó. Nehezen tudok blöffölni ilyen helyzetekben.

2013. jún. 11. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet, sokszor a cégek sem tudják mit akarnak, menet közben is változhat a koncepció, több hónap is lehet (de általában ha 2-3 hétig semmi, utána leírható).
2013. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!