Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjak munkát?...

Hogyan találjak munkát? (irodai munka)

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába próbálkozom meg bármivel,sehova nem hívnak be, holott van nyelvvizsgám, felsőfokú végzettségem és ECDL vizsgám is. Tudom, hogy rengeteg a jelentkező, de mit tehetnék annak érdekében, hogy pont az én önéletrajzomat válasszák ki? Mire érdemes figyelni? Mi az, amivel felkelthetem a munkaadó figyelmét? Teljesen tanácstalan vagyok.

2013. ápr. 30. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem a munkanélküliek 99%-a kíváncsi. Ha lenne rá trükk, akkor mindenki azt alkalmazná! :)

Piszok nagy szerencse kell és jó helyen kell lenned, jó időben. Ha vannak ismerősök akik tudnak ajánlani, akkor azzal szinte nyert ügyed van.

De ha így lenne, gondolom Te sem itt írogatnál.

2013. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Ha a munkakeresésben is ennyire "bőbeszédű" vagy, mint a kérdésedben, akkor esélytelen a dolog...


Miért? Mert:

1. Hol keresel munkát?

2. Milyen munkát? Az "irodai munka" nem konkrét munkakör (például az ügyvéd, közgazdász, marketinges, HR-es, vezérigazgató, tervező mérnök, tisztviselő és "fénymásoló & kávé Micike" is irodában ül).

3. Van nyelvvizsgád. És ez most alapfokú eszperantó vagy felsőfokú szakmai (pl. közgazdasági) japán nyelvből?

4. Felsőfokú végzettség? Itt se mindegy, hogy a bivalyb@sznádi főiskola "ruhatáros Bsc", vagy egy nevesebb egyetem keresettebb mesterképzése áll-e a kifejezés mögött...

5. Van-e munkatapasztalatod/ajánló leveled?

2013. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
lehet,hogy az önéletrajzoddal van a gond, ha gondolod küldj belőle egy mintát privátba, megpróbálok segíteni!
2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsenek olyan ismerőseim, akik segíteni tudnának, hiába szóltam már párnak, nekik is megvan a saját problémájuk. Kedves második válaszoló: Szívesen válaszolok azokra a pontokra, amiket felsoroltál, de nem hiszem, hogy ezt ilyen stílusban kell előadni.

1. A lakóhelyemen (megyeközpont)és más nagyobb városokban keresgélek.

2. Adminisztratív, titkárnői, alapvető irodai munkát keresek, de akár adatrögzítés, levéltáros vagy bármi más is szóba jöhet.

3. középfokú angol

4. Van MA végzettségem is (de ez nem kapcsolódik ehhez a munkakörhöz, nem találok vele munkát). A BA végzettségem már közelít, irodaszervezéshez megfelel.

5. Nincsen munkatapasztalatom, pályakezdő vagyok.

2013. ápr. 30. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem vesznek fel, mert nincs tapasztalatod. Vagy sokat kérsz. Ne írj bérigényt. Keress kifejezetten pályakezdőknek meghirdetett állásokat!
2013. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pályakezdő vagy, plusz manapság a diplomás, 2-3 nyelven felsőfokon beszélő jelöltek közül is válogathatnak a munkaadók.

Próbálj keresgélni Bp-en vagy külföldön is és ne ragaszkodj az irodai melóhoz.

Sajnos lehet színes vagy ugráló CV-d is, nem fogsz kitűnni vele, mert manapság egy angol kfok, számítógépes ismeret, diploma mindenkinek megvan, aki ilyen pozíra pályázik.

2013. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!