Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak még rajtam kívül itt...

Vannak még rajtam kívül itt olyan diplomás pályakezdők, akik már elmúltak 25 évesek?

Figyelt kérdés
A start-kártya rendszernél még volt, hogy 30 éves korig diplomás pályakezdők után járt kedvezmény a munkáltatónak. A start-kártyák megszűnésével ez is megszűnt? A munkaügyi központban azt mondták, hogy jár utánam támogatás, de nem találok erről sehol leírást, csak a 25 év alatti pályakezdők esetére.

#pályakezdő #járulékkedvezmény #diplomás pályakezdő #25 év feletti #25 év feletti diplomás pályakezdő
2013. jún. 11. 13:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Van. pl én. :S

Én is kérdeztem tőlük, de sík hülyék, akik ott ülnek.

Neten azt találtam, hogy megszünt a start kártya. 25 év alatt jár támogatás, vagy ha hosszú hónapok óta regisztrált munkanélküli vagy.

De kb még így sem kellesz sehova. (saját tapasztalat). csak egy nagyon erős és jó kapcsolat számít.

2013. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát igen. Sajnos az megszűnt, most már a 25 év feletti pályakezdők le vannak ejtve. Februárban kérdeztem az ügyintézőmet, akkor azt mondta, hogy jár utánam támogatás, de van egy olyan érzésem, hogy nagyon nem volt tisztában a dolgokkal. Márpedig amiről neten nem találsz leírást, az szerintem nem is létezik :) Gáz a helyzet eléggé. Tartós munkanélküli meg elvileg az, aki legalább 6 hónapja szerepel a nyilvántartásban. Én még "csak" 4 hónapja vagyok regisztrálva.
2013. jún. 11. 15:47
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is úgy találtam meg, hogy 6 hónap után jár.

De a megváltozott munkaképességűeket viszont nagyon szeretik, s külön kikötés az adminisztrációs munkáknál, ami pl. pont egy pályakezdőnek tökéletes lenne.

Lány vagy fiú vagy? Külföld nem érdekel?

2013. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Elsősorban Magyarországon szeretnék munkát találni, bár már gondolkoztam külföldi munkavállaláson is, de egyenlőre úgy érzem, hogy nem akarok menni. Rengetek ilyen hirdetést találok, ahol kikötik, hogy megváltozott munkaképességűt, vagy 25 év alatti pályakezdőt keresnek, pedig ezek között a hirdetések között lett volna olyan, ami nekem tökéletes lett volna. Így mi még inkább hátrányban vagyunk :S
2013. jún. 11. 16:38
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok (26 F). Nagyon okos volt, aki kitalálta az a START-kártyás átvariálást, úgy pofán verném, hogy megkerülné 80 mp alatt a földet. Én utánajártam eléggé a dolognak, és sajnos semmiféle támogatás nincs már utánunk. Az már a magyar rendszer hibája, hogy ezt még májusban se tudták egyértelműen elmagyarázni se a munkaügyibe, se az APEH-nál.Tavaly decemberben ki akartam váltani, mert ugye volt az, hogy eltörlik. Annál az ügyintézőnél akinél voltam, azt mondta ne váltsam ki, ugyanúgy lehet majd igényelni 2013 januárban is pl, csak pár dolog változik vele kapcsolatban. Na már most visszamentem januárba, ugyanahhoz az ügyintézőhöz, és teljesen mást mondott már akkor. Mondtam neki, hogy biztos nem emlékszik, de nekem ő állította váltig, hogy ne váltsam ki, úgyhogy szépen megköszöntem neki illő módon, hogy segítette elb.szni a munkakeresésemet, mert ahol felvételiztem főleg a START-kártya miatt hívtak be. Én már lassan 2 éve, hogy melót keresek, és már nagyon elvagyok keseredve. Külföldbe gondolkozom, de először szerettem volna itthon kezdeni valamit, mert ugye ott se könnyű 0 szakmai tapasztalattal. Pedig nekem nincs, csak diákmeló+fekete munka.Fél évet dolgoztam az egyik mobilszolgáltatónál értékesítőként amolyan diák/alkalmi munka keretében és ennyi. Semmi több. Úgyhogy teljesen egy cipőben járok veled kérdező.
2013. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon el vagyok keseredve. 27 éves körül vagyok (5 éves sulit végeztem), s nem találok munkát már lassan két éve (bár nem mindig kerestem aktívan az is igaz).

Időközben voltam külföldön, de nem szeretnék kint dolgozni, viszont úgy érzem, nincs választásom, azért kérdeztem esetleg érdekelne-e.

2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Uhh, elég durva, hogy így félretájékoztattak. Én későn tudtam meg, hogy megszűnik a Start kártya rendszer, így lecsúsztam róla+nekem is mondtak ezt azt a változásokról, persze - mint utólag kiderült - csupa baromságot. Tavaly még kiválthattam volna a Start Bónuszt. Idén januárban végeztem a fősulin, levelezőn jártam, azalatt is munkát kerestem. Ha be is hívtak interjúra és a végén méltattak válaszra,akkor a szakmai tapasztalat hiánya volt a kifogás. Start kártyáról sehol nem kérdeztek, hogy van-e, szóval nem emiatt nincs még munkám.Tulajdonképpen így már 3és fél éve keresek munkát, de intenzíven január-február óta. De már nagyon unom a munkanélküliséget, nem bírom már sokáig, de egyszerűen tehetetlen vagyok már.Annyira szeretnék már dolgozni, hogy végre elmehessek itthonról, legyen rendszeres, tisztességes havi jövedelmem és élhessem a saját életemet, amit 27 éves létemre még nem tudtam elkezdeni, és persze, hogy elmúljon ez az érzés, hogy semmire sem vagyok jó, haszontalan vagyok.
2013. jún. 11. 17:16
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon egy cipőben járunk. S egyre nehezebb szinte napról napra.

Múlt héten valami csoda folytán behívtak egy helyre, de a korommal voltak kiakadva.

A másik, ami felháborító, hogy továbbképzésre, vagy nyelvtanfolyamra sem küldenek. De még közmunka jellegű munkát sem ajánlottak. Nektek ajánlottak bármit is a munkanélkülinél?

2013. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Kérdező teljesen ugyanígy érzek, mint te. Csak dolgozni szeretnék, semmi mást.

Előttem szóló: közmunkát nem ajánlottak, de kb 1 hónapja behívtak államilag támogatott képzésre (raktáros),de nem mentem végül is. Egy ismerősöm viszont kapott rajtuk keresztül munkát és mesélte, hogy minden héten hívta őket, rájuk kell szállni, mert egyébként maguktól semmi nem csinálnak.

2013. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nekem az ég világon semmit nem ajánlottak a munkaügyi központban. Továbbképzést sem, diplomásoknak nem nagyon szoktak ajánlani semmit. De múlt hónapban nagyon kiakadtam, azt mondták, ha lesz valami állásajánlat, ami beérkezik hozzájuk és a végzettségemnek megfelelő, akkor értesíteni fognak. Hát nem értesítettek és csak véletlenül szereztem tudomást az állásról, addigra lejárt a jelentkezési határidő és fel is vettek valakit. Szemétség volt ez tőlük, biztos itt is úgy működik, hogy csak az ismerőseiknek szólnak :( Ennyit a munkaügyi központokról :( Én most kezdtem el egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot, családom szerencsére tud ebben támogatni, mert a munkaügyi központban nincs olyan tanfolyam, ami nekem jó lenne és támogatnák is.
2013. jún. 11. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!