Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka! Tegnapelőtt (jún.10...

Diákmunka! Tegnapelőtt (jún.10. ) kezdtem dolgozni. Mennyi fizetésre számíthatok júliusban?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.

2 nap Délelőtt (hétfő-kedd) + 2 nap Délután + 1 nap Délelőtt (péntek) rendszerben dolgozom. A szerződésem értelmében a bruttóm 74.360 Ft/hó -572 Ft/óra-.


Júniusban összesen 20 munkanap van. Én ebből 14-et dolgozom. 1 szabadnapot kértem (iskolai tanévzáró /jún. 19./).


A munkát NEM Diákszövetkezeten keresztül találtam.



Milyen járulékokat vonnak majd le a bruttóbéremből?

Mennyi nettóra számíthatok?



2013. jún. 12. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Most akkor diákmunka vagy nem??
2013. jún. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Több dolog nem tiszta. Ez most diákmunka, vagy nem? Mert ha szövetkezeten kívül alkalmaznak, akkor végül is nem számít diákmunkának, ugyanazok a szabályok érvényesek, mint rendes munkavállalónál, tehát minden adót és járulékot levonnak tőled is, meg a munkáltatónak is fizetnie kell utánad.

A másik, hogy hány órás munkarendben vagy? Mondjuk így első ránézésre 6 órának néz ki. Műszakpótlékot kapsz?

A szerződésben az órabért, vagy pedig a havi bruttó kereseted kötöttétek ki?

Ha a 74360-nal számolok, akkor úgy a havi nettód 48706 Ft. Ha ezt elosztom a havi átlagos munkanappal (21) és beszorzom a 14-el, amit ebben a hónapban dolgozni fogsz, akkor 34470 Ft jön ki nettóban.

2013. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
„2 nap Délelőtt + 2 nap Délután + 1 nap Délelőtt (péntek)” helyett 3 nap délelőtt (hétfő-kedd ill. csütörtök VAGY péntek) + 2 nap délután (szerda ill. csütörtök VAGY péntek)
2013. jún. 14. 05:21
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg hatórás munkavégzésem lesz.


[link]


A linken olvasható interjú Varga Árpáddal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettesével készült.


A cikk bizonyítja, hogy minden olyan hivatalos munka, melyet a (szakközépiskolában, szakiskolában, gimnáziumba) nappali tagozaton tanuló diák vállal, az diákmunkának tekinthető.



[link]


Igen kapok műszakpótlékot.



A szerződésben egyébként a bruttóalapbérem és a műszakpótlék mértéke is szerepel. A kérdésben csak a bruttóalapbéremet (és a hozzá vonatkozó bruttóórabért) szerepeltettem. A bérpótlék összege függ attól is, hogy hány délutános műszakom lesz az adott hónapban.


Minden szerdán délutánozok, míg a csütörtök és a péntek váltakozva van megoldva.


Ebben a hónapban 5 délutáni munkavégzés lesz, míg júliusban 9 lesz.

2013. jún. 14. 05:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt 2.


A szabadnap -szabadság- után semmilyen pénz nem jár?


Egyébként júliusban tudomásom szerint 23 munkanap lesz.

Ez miként fogja érinteni a bruttó és a nettó jövedelmet?

2013. jún. 14. 05:48
 6/6 anonim válasza:

Nem csak az számít diákmunkának amit iskolaszövetkezeteken keresztül talál és végez a tanuló/hallgató!


Amennyiben diákszövetségeken keresztül csak a 16%-os SZJA-t kell fizetni, de így nem válik biztosítottá.


De a te leírásodban jelzed, hogy "NEM Diákszövetkezeten keresztül" találtad a munkát, így viszont mindenféle járulékot kell fizetned, így a 16% SZJA-t ás a 10% Nyugdíj-járulékot továbbá 7% TB valamint 1,5% Munkaerő-piaci /-munkavállalói-/ járulékot is fizetned kell, de jogosulttá válsz pl. a táppénzre.


Az időarányos bérfizetés törvényileg megengedett és általában a hónap közi munkába állás esetén a munkáltatók szokták is alkalmazni azt. Amennyiben "csak" az időarányos béredet kapod meg akkor az is lesz az Adó- és járulék alapod is.

2013. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!