Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez egy ördögi kör? Sose lesz...

Ez egy ördögi kör? Sose lesz munkám gyakorlat hiányában?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok a kislányommal, és bár elvégeztem egy eladói tanfolyamot, sehova nem akarnak felvenni, mert nincs gyakorlatom. De hát így nem is lesz sose:(

Szülés előtt nem dolgoztam, tudom hogy butaság volt, ezért ezt ne is rójátok rám. A múlton már úgyse lehet változtatni...


2013. jún. 12. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem tescoba, vagy más nagy multiba simán felvesznek gyakrolat nékül is. Ha ott kihúzol 1-2 évet utánna már kisebb boltok is szivesen alkalmaznak majd.
2013. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az lehet, viszont minket nem tanítottak meg pénztárgépet kezelni:( próbálkozom egyébként ott is, de eddig nem jött össze.
2013. jún. 12. 13:39
 3/13 anonim ***** válasza:

A pénztárba hétvégenként mindig diákok ülnek, szerintem oda felvesznek annélkül is.

Amúgy szerintem nem a gyakorlat hiány miatt nem vesznek fel, hanem mert gyerek elött nem dolgoztál, így fura nekik miért is nem, mit csináltál addig?

2013. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szintén gyesen vagyok és közben egy éve keresek munkát, előtte volt pár munkahelyem. Nem a gyakorlat hiánya itt a gond, hanem leginkább a kisgyerek, attól félnek, hogy gyakran kiesel majd miatta a munkából. Ebben az országban nem szeretik a kisgyerekes anyukákat, hiába a járulék kedvezmény, így sem kellünk a munkáltatóknak.
2013. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

#4


Csodálod, amikor olyan idióta a törvény, hogy amikor NEM DOLGOZOL a gyerek betegsége miatt pl.: akkor is a munkaadó állja a fizetésed jelentős részét, pedig konkrétan mikor nem dolgozol akkor 0 (NULLA) ft-ot termelsz neki?

2013. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is előttem, a gyakorlat hiánya a legkevesebb, azt pár nap/hét alatt meg tudnád szerezni, hisz nem atomfizikusnak jelentkezel. Viszont mivel van egy kislányod, ezért félnek attól, h ha beteg lesz ki fogsz esni a munkából, plusz lehet, h újra elmész szülni még egyet...ettől félnek. Sajnos bőven válogathatnak a nemgyerekesek és a gyakorlattal rendelkezők között is.
2013. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
biztos igazatok van, de a gyerekemről hazudni nem tudok. Önéletrajzba nincs benne, de ha interjún rákérdeznek sose tagadom le.
2013. jún. 12. 20:15
 8/13 A kérdező kommentje:
egyébként az a vicc hogy van egy nyugdíjas nagymamánk is, szóval lenne kire bízni...
2013. jún. 12. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:

5-ös

Ki lehet fogni egy olyan gyerektelent is aki többet van táppénzen a különféle nyavalyáival, mint egy gyerekes, az sem termel akkor, ha heteig táppénzen van, ismerek ilyet.

Amúgy van 4 nyugdíjas nagyszülő, akik befoghatók egy esetleges betegség esetén, ez nem jelentene részemről munkából való kiesést, amúgy se járunk oda, ha nincs vmi kötelező dolog.

2013. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne az önéletrajzban, h van gyereked, akkor nem amiatt nem hívnak dolgozni.

Ha viszont már behívnak interjúra és kiderül a gyerek, vhogy nagyon kell nekik hangsúlyozni, h ez nem okozna problémát, mindig van kire hagyni őt.

Azért lehetnének megértőbbek, elég sokan dolgoznak gyerek(ek) mellett is...

Esetleg részmunkaidőben nem lehet egyszerűbben elhelyezkedni??

2013. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!