Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti maradnátok a biztos,...

Ti maradnátok a biztos, minimálbéres munkahelyen, vagy keresnétek diplomás, bizonytalan állást?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen rengeteget kell dolgozni de közel van, viszonylag normális munkatársakkal és mivel kevés pénzért túlteljesítek és itt dolgozó hozott ide, nem fognak kirúgni. Megígérték hogy át fognak helyezni jobb munkakörre, de szerintem ez kb. soha nem fog megtörténni...

Nem itt akarok megöregedni és jó lenne a szakmámban dolgozni, csak ahol lakom nincs semmi, Pesten talán akadna, de az napi minimum 3 óra utazás, az erre költött pénz, lehet kezdőként ott sem kapnék sokkal többet, vagy pár hónap után kirúgnának. Utána pedig újra munkát keresni.. a mai világban talán érdemesebb a biztosban maradni? Esetleg tanulni mellette valamit?



2013. jún. 13. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Maradj a mostani helyeden, és közben keresgélj. Felmondani csak akkor érdemes, ha már felvettek máshová.
2013. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon mindenképpen keress mást.


Nagy valószínűséggel 10-15 év múlva is dolgozni szeretnél majd, lehetőség szerint mielőbb célszerű elkezdeni megszerezni azt a szakmai tapasztalatot, amire majd a jövőben építhetsz.

2013. jún. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"vagy pár hónap után kirúgnának." És mégis miért rúgnának ki? Mielőtt jelentkezel egy céghez, nézz utána a feketelistán, hogy van-e tartozása, ha nincs, nem szűnik meg. Igen, hallani olyat, hogy vannak cégek, akik havonta cserélgetik a munkaerőt, de azok mind komolytalanok. Egy normális diplomás állásra min. 3 hónap, de inkább fél év mire betanulsz, ha már megtanultad, miért rúgna ki pár hónap után ha jól végzed a dolgodat?

Egyébként értem a dilemmádat. Én kb. úgy voltam mint te. Diplomával kaptam egy multinál 140 nettót, és azt hittem, hogy hú de jó. Igaz, uncsi volt a meló, a képességeim egyáltalán nem voltak kihasználva, a főnök meg egész nap szekált. 5 év után rúgtak ki. Tudod mit? Nagyon jót tettek vele nekem. Most sokkal jobb állásom van, érdekesebb, többet keresek, és a főnök is normális.

Ha teheted akkor meg költözz Pestre, vidéken szinte semmi normális lehetőség nincs diplomásoknak.

2013. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A párommal költöztem itt össze, ő itt lakott, én még távolabb, Pesten tanultam. Ő sem helyben dolgozik, de nem akar elköltözni.


Viszont amiatt sem egyszerű a helyzet, hogy 27 éves nő vagyok, hamarosan gyereket is szeretnék, emiatt is nehéz munkát találnom hiszen úgyis megkérdezik én pedig nem mondhatom azt, hogy pár éven belül lelépek gyerekezni, mert akkor ha atomfizikus lennék se kellenék. A párom és pár ember szerint hülye vagyok ha ezt a munkát itthagyom, hiszen innen nem fognak elbocsátani ha megneszelik, hogy gyereket akarok, amíg gyesen leszek se fognak piszkálni és utána is várnak vissza. Csak 30 valahány évesen, gyerekkel, majdnem 0 szakmai tapasztalattal pláne kevesebb esélyem lesz egy normális munkára...

Egyébként nézelődök mellette bár nem túl intenzíven, lehet inkább még tanulni kellene valamit, anyósom is folyton ajánlgat ezt-azt, hogy majd gyerek mellett is tudok még tanfolyamra járni.

2013. jún. 14. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én folyamatosan nézném az álláshirdetéseket és jelentkeznék, amelyik szimpatikus. És csak akkor jönnék el a mostani helyről, ha már a másik biztos. Azaz felvesznek, szerződés stb.


Egyre több idő telik el, annál nehezebb lesz.


Sajnos egyébként a mostani sem "biztos". Nekem is volt olyan munkám, ahová ismerős révén jutott, jól dolgoztam, ment a cég stb. Egyszer csak volt egy nagy zűr a cégben, kis híján csődbe ment és elküldtek vagy 8 embert...


Szóval nincs olyan, hogy biztos... :/

2013. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!