Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem hogy mi a különbség? Mert felakasztom magam

Figyelt kérdés
multkor adtam fel egy csomagot postán után vétellel. a csomag majd nem 7 kg volt, a postai költség ára 2390 ft volt ami világos és ezzel nincs gondom, de ma is attam fel egy csomagot után vétellel és csak 98 g volt a súlya a csomagnak és a postai költség ára meg 2120 ft volt, na ezen fel akadok és felháborító mert nem értem ezt!!!!!!!
2013. jún. 14. 14:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

OK.


Akkor jo tanacsok az eletre:

- kerdezz elotte nyugodtan! mit hogyan lehet feladni plusz az ar

- ha megse teszed elotte akkor sztornozd az egeszet, ne felj szolni


Mert LEHET utanvetes kuldemenyt kuldeni egyszeru ajanlottal is... Tudom, csinaltam mar.


A csomag az 2 kilonal nagyobb kotelezo, mert ajanlott level csak 2 kiloig van.

Csak par extra szolgaltatas van csomaghoz ami miatt megeri azt kerni... de az esetek 99%-aban ha nem nagyobb a feladott cucc 2 kilonal akkor total felesleges csomagkent kuldeni... :(


www.posta.hu dijtablazatbol mindent ki tudsz szamolni


Van sima, ajanlott meg csomag.

Sot van postakesz boritek ahol nem nezik a sulyt, csak tedd bele a boritekba azt kesz ezekbol:

sima, elsobbsegi sima, ajanlott,

mindegyikbol normal es "nagy" meret


Simahoz nem kell feladoszelveny.

Ajanlotthoz es csomaghoz igen.


Extra szolgaltatasok:

- elsobbsegi - 90% hogy masnap ottvan - mehet sima levelre, ajanlottra is

- LNK levelszekrenybe nem kezbesitheto - ha jol tudom csak ajanlottra, (manapsag az ajanlottat is bedobhatja a postaladaba ezert van ez a plusz szolgaltatas ca. 25 forintert)

- utanvet - ajanlottnal meg csomagnal akkor, alapdij + visszahozott penztol fuggoen pluszdij

erre is kell utanvetes szelveyt kitolteni, hulyen van megirva kerdezz ra mit hova kell irni


Meg van ertekbiztositas is, de azt en nem nagyon hasznaltam.


Ne felj kerdezni maskor. Ha huzzak a szajukat akkor se! Ez a munkaja, tajekoztasson!

En kis tejfelesszaju tinikent kepes voltam mindent kikerdezni, hogy es mint van. Volt aki kevesbe orult neki, nah de ez van. Mindenhol kerdezek. Es egyszerubb igy az elet.


De amugy tenyleg mi volt az a 98 grammnyi dolog amit igy feladtal?

Igy is megerte vagy buktal rajta eyg hatalmasat?

2013. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
de azt tudod, h visszakapod? mivel utánvéttel adtad fel, a címzett szépen kifizeti annak az árát, ami a csomagban van, és a feladási költséget. nem téged terhelt ez.
2013. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

csak akkor fizeti ki a feladasi koltseget ha o azt belekalkulalta a viszakert penzbe...

mert azt a penzt kapod vissza amit rairsz az utanvetes papirra hogy annyit hozzanak neked vissza...


a postakoltseget elore te fizeted meg. ezert van az hogy sok elado utalja ha utanvettel kernek tole csomagot vagy nem is kuld igy, mert ketszer szpatjak be es ezreket bukott...


ha nem veszik at, nem fizetik ko akkor visszajon hozzad a csomag de bukod a postat...

2013. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
én fizettem ki elöre a postai költséget, mint már írtam. és az áru és a postai költséget vártam volna vissza. Igazándiból, csak 600 ft-ot buktam és ez esetben buktam az árut is., csak egy hangkártyáról lenne szó!. Szóval nem csinálok ebből nagy ügyet, csak felháborodtam hogy többe került a bab mint a hús.
2013. jún. 18. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!