Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet munkát kapni?

Hogy lehet munkát kapni?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki félreértené, ez nem a szokásos: Magyarország, nincs munka, stb. kérdés. Én konkrétan azt kérdezem milyen módon lehet munkát kapni. 18 éves leszek most júliusban, gimnazista vagyok, szeretnék dolgozni a nyáron(meg ha megoldható év közbe is). Anyámat már kérdeztem, de ö azt mondta, sose keresett munkát, mert mindig kapott valahonnan, szóval nem tudja, kérdeztem nagyszülőket is, ők se voltak a helyzet magaslatán. Tehát azt kérdezem mi a módja a munkakeresésnek. Melódiákhoz regisztráltam, de még nem írtak vissza. Ha esetleg számít, van középfokú angol nyelvvizsgám, meg jogsim. Kösz hogy elolvastad

2013. jún. 14. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy anyudnak, neked is elsősorban ismerősöknél kellene megkérdezni. Na meg sokat mászkálni és megérdeklődni.
2013. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Diákként leginkább diákszövetkezeten keresztül tudsz munkát találni. Ha van több is a lakhelyeden, akkor nézz szét a honlapjukon, hogy milyen munkák vannak meghirdetve, jelentkezz rájuk. Ha ez nem vezet sehova, mert úgy nem jeleznek vissza, akkor menj be személyesen az irodájukba, és érdeklődj úgy. Manapság sok a diákmunkás, úgyhogy nem olyan könnyű már így sem munkát kapni, de ha kitartóbb vagy, akkor előbb utóbb lesz.
2013. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval diákszövetkezeten keresztül. Az a baj, hogy sok rosszat hallottam róluk, pénzlevonás meg ilyesmi. Azért köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 14. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezeten kívül is vállalhatsz, de abban az esetben a munkáltatónak nem lesz "kedvezménye", hogy alkalmaz, meg te is többet "leadózol" a fizetésedből, mert akkor tulajdonképpen rendes munkavállaló leszel. A diákszövetkezeten keresztüli munkabérből csak szja-t vonnak, a rendes bérből meg nyugdíj, meg egészségbiztosítási járulékot is, valamint kevésbé rugalmas, mint a diákmunka.
2013. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hol nem vonnak le pénzt ember? Szerinted hogy lesz a bruttóból nettó? Hozzáadják a maradékot?
2013. jún. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A családban két ember végzett tavaly. Az egyik alkalmi melókat talált talál a szakmájával. A másik 4 hónapot dolgozott, ebből 3-at nem fizettek ki. Neki talán most szeptembertől lesz munkája ismerős útján. Időben szolt, hogy ürül egy hely szeptembertől. Na erre startoltunk rá most.
2013. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!