Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli hölgy 7 éve....

RedGabe kérdése:

Munkanélküli hölgy 7 éve. Hogy szerezzen állást?

Figyelt kérdés
Barátnőm 30 éves, 7 éve munkanélküli. Interneten rengeteg önéletrajzot küld, boltban leadja az önéletrajzot, de semmi sem jön össze. Mit próbáljon még meg? Miért nem segít senki embertársának?

2013. jún. 15. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
az hogy?
2013. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Próbáljon más, jobb önéletrajzot írni. Jó motivációs levelet. Tanuljon. Karrierportálokon sok-sok tippet találni.
2013. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán be van jelentve a munkaügyi központba? Van szakmája? Vagy valami más végzettsége a 8 általánoson kívül? Hány év munkatapasztalata van? És mibe?

A munkaügyi központ semmit sem segít neki? Nem ad semmilyen lehetőséget akár munkára, vagy akár szakképzésre? Akiknek nincs szakmájuk vagy olyanjuk van amivel nehéz elhelyezkedni azoknak szoktak képzést ajánlani. Én már voltam ilyenen munkát is kaptam 3 hónapra, mint közalkalmazott, majd utána 2 hónapig voltam munkanélkülin beadtam 5 helyre az önéletrajzom és 2-be már hívtak is interjúra, és mindkét helyre felvettek, még választhattam is. Pedig nem is számítottam rá hogy felvesznek.

Gyárakba próbált jelentkezni?

Benzinkutakba esetleg?

Vagy takarítónak kórházakba, iskolákba?

Igaz hogy szakma nélkül nem fizetik meg jól őket, de a semminél az is több.

Azért a 7 év munkanélküliség egy kicsit soknak mondható.

Anyámat is rúgták már ki a válság elején még és 1,5 év alatt talált munkát, sőt jobbat mint ami volt.

2013. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ahogy előttem írták, 7 év már sok. Ezt már nem lehet a körülményekre, a munkáltatókra vagy a válságra fogni. Nem írtad milyen képesítése van a barátnődnek, így csak általánosságban mondható, hogy legyen talpraesettebb, de ha 7 év alatt nem sikerült, akkor ne várj nagy változást. Tulajdonképpen a te utolsó kérdésedben is benne van az, hogy mi a gond a hozzáállással: "miért nem segít senki". Sajnos azért, mert senki nem jótékonysági intézmény és a foglalkoztatás nem "megsajnáltam" alapon megy, hanem pénzre.

7 éve alatt lehetett (volna?) pluszban képeznie magát, sőt, sosem késő.

2013. jún. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És miből él? Vagy kiből?

Egy interjún mivel fogja magyarázni a 7 évet?

2013. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Huhh ez kemény, én most vagyok 23 és már 2 évet dolgoztam. Érdekes lenne a következő 7 évben itthon ülni.

Hol laktok?

2013. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!