Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felszolgáló/pincér csakis...

Felszolgáló/pincér csakis végzettséggel lehetek, külföldön?

Figyelt kérdés

Mindenképp kell szak irányú végzettség, ill érdemes lenne elvégeznem itthon egy ilyen jellegű tanfolyamot? Sajnos nem ez a szakmám, de anyagi okok miatt szeretnék kimenni ausztriába dolgozni, és talán ezzel a szakmával mennék valamire.


Várom a véleményeket!



2013. jún. 16. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz még kell gyakorlat, én dolgoztam külföldön sokkal nyugatabra, a gyakorlat és a szakirányú végzettség miatt csak 5 perc volt az interjú, mások viszont egy éves gyakorlattal, majdnem 30 percet interjúztak, és nem vették őket fel.
2013. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem elég a végzettség, gyakorlat is kell.... hűha :S
2013. jún. 16. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Pincérkedéshez nem kell semmiféle képzettség, legalábbis a nyári szezonban, amikor minden szállodai és vendéglátóipari dolgozóból nagy hiány van.

Én is sokkal "nyugatabbra" jöttem ki úgy, hogy nem beszéltem a nyelvet. Hat hónapos nyelvtanulás után a főváros legszebb és legdrágább kerületében kezdtem el dolgozni pincérként, alig négy-öt alkalmi itthoni "gyakorlat" után, amit heccből, egyetemistaként vállaltam el anno. Két hét alatt belejöttem, és a nyelvet is megtanultam... Szörnyű fárasztó volt ugyan, de én halálra élveztem!

2013. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És hány órát dolgoztál egy nap? Igen azt tudom hogy fárasztó, csak a munkaajánlatokat elnézve, mintha több helyre kérnének bizonyítványt. Nem tudom hogy áldozzak e 170 ezret egy tanfolyamra itthon vagy próbáljam meg blindre a dolgot....
2013. jún. 17. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!