Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Keressek a szakmámban állást,...

Keressek a szakmámban állást, vagy a biztos, de rosszul fizető helyről menjek gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2-3 éven belül szeretnék gyereket. A mostani munkám minimálbért fizet, rengeteget kell dolgozni de csak félórára van és mivel protekcióval jutottam be nem fognak kirúgni, tudják is, hogy előbb-utóbb elmennék gyesre.

A szakmámban csak Budapesten találnék munkát ami napi kb. 3 óra utazás lenne. Az interjúkon pedig úgyis körbejárják a gyerek témát, lehet emiatt nem is szívesen alkalmaznának.

A párom és a családja azt mondja hogy maradjak itt, az én családom hogy tanuljak - ez is tervben van, csak a páromék meg azt mondják, hogy drága - de ha lenne normális keresetem, akkor megkeresném rá a pénzt. Talán az lenne a legjobb, ha most tanulnék valami olcsót - de 30 valahány évesen, gyerekkel, pár hónap szakmai tapasztalattal még kevésbé leszek kelendő a munkaerőpiacon...

Csak így is én vagyok a tipikus "mumus álláskereső", a majdnem pályakezdő fiatal nő, aki úgyis lelép gyereket szülni.



2013. jún. 16. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

saját szakma nem bp-en. hiszem hogy itt is kellek.a hit sokmindenre képes! egy rakás mindenben teljesen máshogy gondolkodsz, nem is akartam válaszolni, de látom nagyon más nincs, így próbálok segíteni.

nekem úgy kezdődött, hogy foggal körömmel, nem szégyellve utcáról felírva a névtáblákat(ügyvédek stb és csak asszisztensi melokat próbálva) telefonos megkeresésekkel is kerestem munkát,nemcsak hirdetéseket pályázgattam, és akadt mindig valami pár hónapos de jó! munka, amikkel ott tartok, hogy referenciaanyag lett az önéletrajzomban, hogy mostanában akármire jelentkezem a szakmámban, ill. a szakmámhoz kötődő egyéb szakmákban, hogy a fizetési igényemre olyanokat mondanak, hogy: "annyit ki tudunk gazdálkodni, vagy egy másik: "mi is pont ennyire gondoltunk" és elhiheted nem kérek alul. és nicsak az én kisvárosomban is számtalan lehetőség nyílik meg, nem kell ide Bp.

és az meg ha mégis a bevált melohelyen lennél,azt sem értem miért lenne kizáró ok az mellett keresni másikat, jobbat. szóval én csak annyiban tudok segíteni, hogy ahogy magadhoz állsz, vagy amit hiszel magadról, vagyis inkább önhited szerint lesz minden úgy, ahogy lesz. legalább ennyin gondolkozz el.

2013. dec. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közel se legyél abban biztos, hogy ide vissza fognak venni. Ma már semmi sem biztos, 3 év múlva lehet a cég sem lesz már meg.

Hány éves vagy?

Szerintem lépj most, és 1 év után még bárhonnan elmehetsz szülni.

Egyébként meg nem biztos, hogy körbejárják a gyerek témát. Elméletileg meg sem kérdezhetik. Persze ettől még azt gondol magában az interjúztató, amit akar. Nyilván ha lesz egy férfi, aki ugyanolyan jó, mint te, őt fogják felvenni. De ha megkérdezik, mondd, hogy mostanában még nem akarsz. Egyébként pesti cégeknél elég nagy a fluktuáció, ha ott vagy 2-3 évet, az már jónak számít.

És az önéletrajzodban is jobban néz ki, ha voltál egy jó nevű cégnél Pesten, helyben is könnyebben kapsz majd állást.

De sajnos arra készülj fel, hogy gyerekkel nem lesz egyszerű, én is hasonló cipőben járok, GYES után csak nagyon messze a munkahelyemtől kaptam állást.

2013. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Keresgélek jelenleg is, viszont itt helyben jó ha néhány havonta van szakmámba vágó állás meghirdetve, ahhoz is több tapasztalatot kérnek.

Pesten a lakóhelyem miatt is húzzák a szájukat, nyilván akad aki a szomszéd kerületből járna, nem a szomszéd városból.

A mostani helyemre biztos visszavennének, állami cég szóval meglesz, az igazgatóval jóban van pár rokonom, egyébként is jól dolgozom, minimálért annyi munkát végzek amennyit még a leépítés előtt két ember csinált.

28 vagyok.

2013. dec. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!