Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kaphatom meg a fizetése...

Klottgatya kérdése:

Hogyan kaphatom meg a fizetésem fillérre pontosan "hasi tasiba" a mai világban legálisan?

Figyelt kérdés
A szabályosan működő vállalkozások, cégek, nagy vállalatok szinte kivétel nélkül csak számlára utalják a havi rendszeres jövedelmet, fizetést. Én viszont nem akarok plusz pénzt azért fizetni, mert megkapom a jogosan járó havi béremet(részmunkaidős minimálbér)! Hogyan lehet megoldani, hogy mint régen, fillérre pontosan le tudjam szurkolni az asszonynak? :-) Nem vagyok ellensége a bankszámlának, de ezt "költséget" már kicsit sokallom.

2013. jún. 18. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérheted a munkaadódat, hogy kézbe adja a fizetésed, de amennyiben a cég, ahol dolgozol, a többségnek utalja a bért, akkor neked megköszönik a munkádat. Egy ember miatt nem fognak áttérni készpénzes fizetésre. Nálunk egy 30 fős cégnél, 2 ember akarta kézbe a bérét, mert nekik ehhez joguk van, na másnap már joguk volt új állást keresni. Megbeszélheted a főnököddel, de ha a többség átutalással kapja a pénzét, veled nem tesz kivételt. Amúgy meg mindent érdemes online bankolni, meg kártyával fizetni, a magyarok túl sok készpénzt használnak így is.
2013. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hacsak nem mész el olyanhoz dolgozni,aki kp-ban fizet,akkor sehogy.

Multinál dolgozom,szerződésben benne van,hogy számlára utalják.

Mi annyit spórolunk,hogy párommal közös a számlánk,egy kártya van,arra megy mindkettőnk fizuja,havonta egyszer veszünk le pénzt,amit lehet kártyával fizetünk. (egy kártya elég,volt régebben kettő,de felesleges volt)

2013. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.


Kicsit felháborítónak tartom ezt a gyakorlatot, főleg az állam részéről a hozzáállást. Mármint, hogynem teszik lehetővé egy alap bankszámlán a fizetés felvételét. De kiderült, van egy kis kapu a cégemnél. Mégpedig a lakcímre utalás. Azaz a posta kihozza a pénctet.. :-)) Ha nem vagyok otthon, értesítő alapján szépen átballagok a hivatalba, és felveszem mind a kemény 60 ezer forintot. csak lett megoldás. Egyelőre, mert biztos kitalálnak majd valamit, hogy nehogy mán a "paraszt" ne fizessen tranzakciós illetéket. :-)

2013. jún. 19. 08:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor kiskapu,ha a cég ahol dolgozol,nem vonja le a posta diját a fizudból (mert az 60 ezernél is kb ezer ft)
2013. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Klottgatya! Épp ezen töröm a buksimat én is. Utánanéztem, olvasgattam. Amennyiben a kollektív szerződés nem rendelkezik arról, hogy átutalással fizet a munkáltató a dolgozóknak, úgy igenis kérheted a készpénzes kifizetést. Amit pedig a munkáltatónak a kifizetési napon, munkaidőben kell kifizessen a munkahelyeden a kezedbe, mmég azt is előírja a törvény, hogy szórakozóhelyen csakis az ott dolgozóknak lehet kifizetni bért. Postán akkor utalhatja a munkáltató, ha valamilyen okból kifolyólag az adott napon nem vagy a munkahelyen (pl. betegség), vagy a kifizetési napnál korábban megszűnik a munkaviszony. Még arról is rendelkezik a törvény, hogy ha a kifizetési nap pihenő vagy ünnepnap, akkor az azt megelőző legutolsó munkanapon kell kifizetnie.

A munka törvénykönyve meghatározza ezeket a dolgokat is. Sajnos azonban a legtöbb munkáltató kollektív szerződésben rögzíti az átutalásos formát, s akkor egyénileg nem tudod a kp-s kifizetést kérni. Szemét dolog ez, mert a már adózott pénzedből egy kényszerű sápot fizetsz a banknak. Engem is ez bosszant, mert havonta kb. 2500 forintot húz le a bank. S akik azt hiszik, hogy a kártyás fizetés ingyen van, azok tévednek. Ráadásul, a most 6 ezrelékre felemelt tranzakciós adó azt jelenti, hogy ha százezret kiveszel, máris 600 forintot tettél a bank zsebébe. Én azért vagyok kártya ellenes, mert nem kívánok adatokat szolgáltatni magamról, a szokásaimról, hol, mikor, mennyit költök. A "nagy testvér" enélkül is mindent tud rólunk, legalább a pénzemet úgy akarom elkölteni, ahogyan azt én szeretném. Ezért aztán én kp. párti vagyok.

2013. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!