Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az előnye annak, ha felmond...

Mi az előnye annak, ha felmondás helyett egy év fizetés nélküli szabadságra megyek a munkahelyemen, ha már biztos vagyok benne, hogy annak letelte után nem akarok tovább ott dolgozni?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok. A férjem külföldön dolgozik, és hamarosan én is utána megyek. Nem szeretem a munkahelyemet, és szerencsére keresett szakmám van, könnyen találok majd másikat, ha hazajövünk. Egyelőre két évig tervezünk kint maradni. A kollégáim többsége arra buzdít, hogy ne mondjak fel, mert nekem sokkal előnyösebb lesz, ha fizetés nélkülire megyek. Mik ezek az előnyök? Pl. van, aki azt mondta, bár nem fizetnek utánam nyugdíjjárulékot, de ez az idő beleszámít majd a nyugdíjhoz szükséges munkaviszonyba. Igaz ez?

2013. jún. 20. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem még ha biztos is vagy benne, hogy már nem akarsz ott dolgozni, akkor is jó a biztonság kedvéért megtartani ezt a lehetőséget, ki tudja mi lesz egy év múlva. A felmondással adott esetben veszítesz, fizetés nélkülivel meg a legrosszabb esetben is nem történik semmi. Ha ez nem jár külön macerával, akkor miért ne. Egy biztos alapot sose dobj el a semmiért.


Nem tudom otthon hogy van, én külföldön dolgozom, de ha nem fizetnek nyugdíjjárulékot, akkor az nem számít bele a szükséges munkaviszonyba. Viszont esetleg olyan a rendszer, hogy (legalább egy darabig) saját magad után fizetheted a nyugdíjjárulékot, ha pénzügyileg van erre lehetőséged, akkor megfontolandó.

2013. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért előnyösebb.

A fizetés nélküli szabadság nem számít szolgálati időnek, ha ezt mondják, akkor tévednek.

Mivel erre az időre nem áll fenn a biztosítottságod - hiába van munkaviszonyod - ugyanúgy fizetned kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mintha nem lenne munkaviszonyod.

2013. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs. Visszamenni már semmiképpen nem fogsz tudni. Inkább próbált meg úgy, hogy közössel felmondasz.
2013. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!