Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel szeretnék mondani a...

Fel szeretnék mondani a munkahelyemen. Melyiket válasszam: rendes felmondás vagy közös megegyezés?

Figyelt kérdés

Ha pl. július 1-én bejelentem a felmondást, akkor elvileg 30 napot (vagy ha a munkáltató megengedi 15 napot le kell dolgozzak.) A kérdés, hogy melyik hónapokra jár ilyenkor a fizetés.

A munkáltatóm biztos, hogy a közös megegyezést fogja javasolni. Ha ebbe belemegyek és pl. július 15-tel szűnik meg a munkaviszonyom, akkor melyik időszakra jár a fizetés?

Hogy járok a legjobban pénz szempontjából.

Augusztusban lesz 2 éve, hogy a cégnél vagyok.



#fizetés #rendes felmondás #közös felmondás
2012. jún. 4. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató belemegy a közös megegyezésbe, akkor inkább azt válaszd. Ugyanis ha Te mondasz fel, ha a munkáltató, akkor is van 30 nap felmondási idő legalább. A kettő között a különbség az, hogy ha Te mondasz fel, akkor az egészet ledolgoztathatja a munkáltató, ha Ő mond fel, akkor a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a munkavégzés alól felmenteni. Addig az időszakig amíg a munkaviszonyod fennáll, jár a fizetés. Ha felmondási időben állapodtok meg, akkor arra is. Ha Ő mondana fel, a felmondási idő felének megfelelő felmentési időre is (amikor nem kell munkát végezned) köteles bért fizetni. Egyedül fizetés nélküli szabadság idejére nem köteles fizetni, hiszen a nevében is benne van, hogy miért nem. De ez itt most nem jön szóba.


A közös megegyezésnek az is előnye, hogy adott esetben álláskeresési segélyre jogosít az ott eltöltött munkaviszony. Ha Te mondasz fel, akkor az már nem jogosít rá.


Közös megegyezés esetén az van, amiben közösen megegyeztek, korlátok nélkül.

2012. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkáltzató nem megy bele aközös megegyezésbe,miért is menne? Neki a felmondás a jobb
2012. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nálunk a cégnél eddig bárki felmondott, mindig közös megegyezéses szerződést írtak alá.
2012. jún. 4. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Közös megegyezés a jobb! Ahogy már fentebb írták, kevesebbet kell ledolgozni utána.

Közös megegyezésnél még jobb, ha neked mondanak fel rendesen, annál meg még jobb, ha csoportosan leépítenek, stb... tehát a munkavállaló akkor jár jobban anyagilag, ha őt küldik el, ő van kiszolgáltatott helyzetben...!


Amúgy milyen munkát hagysz ott és melyik városban? Ha keresel magad helyett szorgalmas utódot, és ezzel nem a munkaadónak kell bajlódnia, még az is lehet, hogy még kevesebb időt kell ledolgoznod! Épp munkát keresek, ajánlhatnál mondjuk engem, ha olyan típusú meló...

2012. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!