Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családfők, hány Ft-os fizetés...

Családfők, hány Ft-os fizetés mellett mondanátok azt a feleségeteknek hogy nem kell dolgoznia ha nem tud/bír vagy nem akar?

Figyelt kérdés

mennyi fizetés elég ahhoz, hogy egy férfi fiztonsággal el tudja látni a családját, úgy hogy mondjuk az asszony otthon van a gyerekekkel, és csak a ház körüli munkákat és a gyereknevelést látja el? Egyáltalán ha annyit keresnétek, engednétek az asszonynak hogy otthon maradjon? mi a véleményetek erről? Vagy még több pénz kéne, hogy ő is hozzon haza, és dolgozzon?

Hány forintos fizetés mellett lehet megtenni, hogy csak az egyik fél dolgozzon?



2013. jún. 21. 12:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
48%
Elég esetfüggő kérdés, nem mindegy például a ház nagysága, gyerekek száma stb...
2013. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

igazad van, jó akkor lőjjünk be egy kisebb 3 szobás házat mondjuk olyan 140ezer ft-os havi költséggel, és mondjuk 1 kisgyereket.


Azt is írd le légyszi, hogy egy ilyen fizetés mellett el tudnád -e fogadni, hogy az asszony otthon legyen.

2013. jún. 21. 12:44
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Ehez a házhoz, hogy normálisan meglehessen élni tehát beférjen 1-1 lazulos hétvége vagy nyaralás és forintról-forintra keljen élni egy netto 400ezeres fizu azért nem árt hozzá! szerintem
2013. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

hát ja, a 400 a minimum!!! és akkor megengednéd neki, hogy otthon legyen? egyetértenél ezzel?


csak mert nem arról van szó, hogy egy nő ne dolgozzon. Én is szeretek dolgozni, ha megbecsülnek, és marad időm a családomra is. Csak ezt nem szeretem, hogy a megélhetésért teljesen kizsigerelnek, és nem marad idő az itthoni feladatokra, és azt sem szeretném, hogy a gyerekem törődés és szeretet nélkül nőljön fel az utcán, meg a gép előtt kockuljon. mert nem maradi energiád semmire, még nagyon takarítani vasalni sem, ha sokat kell dolgozni, és akkor még hol van a gyerek, a kert, és az állatok? Egy kutyát is naponta kell vinni sétálni, akkor milyen törődést igényel egy gyerek? arról nem is beszélve, hogy ott van még a lazulás, kirándulás, nyaralás, ahogy te is írtad. mert ezek nélkül meg teljesen meg lehet kattanni. én is csináltam ezt évekig, hogy csak hajtottam, és semmit nem pihentem. jól ki is készültem. úgy érzem nem birom tovább. mindig csak munkát keresni hogy a hitelt tudjam fizetni, ott kizsigerelnek, eljövök, megint munkát keresek. de az hogy leszarjam, kicsit pihenjek, lazitsak, esetleg valamit tanuljak nem tehetem meg. akkor mi lesz ha még gyerekünk is lesz? rá mennyi idő marad???

2013. jún. 21. 13:24
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Soha "nem engedném meg", illetve nem élnék olyan nővel,aki így gondolkodik, hogy ő nem akar dolgozni. Valamit csinálnia kell, ami értelmes és nem csak otthon ülnie, meg főznie. Őszintén szólva nem is a pénz kiesése okozna bosszúságot, de az nem élet és nem életcél a szememben, hogy otthon vagyunk és gyereket nevelünk, vagy porszívózunk, így nem tudnék vele azonosulni.
2013. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

utolso igen elvagy szalva....

Szerintem igenis kemeny munka 2gyereket becsulettel foglalkozva felnevelni, kertes csaladi hazat rendbe tartani napi szinten, plussz minden nap friss meleg ebeddel varni.... IGEN ha belefer a csaladi kasszaba akkor igenis maradjon otthon!

2013. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
utolsó: miért van elszállva? nem a munka nehézségét kérdőjelezte meg a válaszoló, szimplán az ürességet. lássuk be, senki nem akar olyan nőt, aki 100 négyzetméteren éli le az életét, és marhára nem éri semmilyen inger. megállna egy szinten, és átváltana egy 80 éves házsártos vénasszonyba. alapból nem értem, kit tudna ez kielégíteni.
2013. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
90%

Csak anyukám nevében tudok nyilatkozni, ő is látástól vakulásig dolgozott, amíg meg nem születtem én és a tesóm. Utána otthon maradt, "csak" minket nevelt és csinálta a háztartást. Azt mondta, hogy nagyon rossz volt mert szinte soha nem tudott találkozni a régi barátaival(munkatársaival) és nagyon egyhangú, unalmas és nehéz volt évekig "csak" otthon lenni velünk és nevelni minket. Teljesen beszorult a négy fal közé. Pár év után visszament dolgozni és teljes felüdülés volt neki.

Szerintem ha elég pénzt keres a férj, a nőnek akkor is szüksége van arra, hogy dolgozzon, változatosabb, tágabb legyen az élettere. De a gyerekek és a háztartás miatt nyilván nem megszakadásig ideális dolgozni mert az tarthatatlan(főleg ha a férj úgy gondolja, h nem segít be otthon semmibe mert az a nő dolga), de egy kevésbé megerőltető napi 4-8 órás munkahelyre szerintem el lehet menni.

2013. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Csak sajnalni tudok mindenkit aki attol, hogy haztartasbeli ingerszegeny lesz... Nem attol lesz valaki ingergazdag hogy dolgozik valahol hanem, hogy tesz rola. Aki haztartasbeli ugyan ugy eltud menni tarsasaagba, elni az eletett csak nem kell neki munkahelyen dolgozni. Nem azt irtam mint Ti hogy a hazat elsem hagyja mert abbol tenyleg zombi lesz.... De mondjuk ha van 2gyerek akkor azok sporotlnak kozossegbe mennek oda mennek a szulok, hordjak viszik a gyerekeket, haz dolgait is intezi az ember es egyeb dolgokat is a felesegre lehet olyankor haritani es mar is nem egy ingerszegny zombi lesz mellettunk! Kezeles kerdese midnen!!!
2013. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
600 e Ft körül
2013. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!