Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családfők, hány Ft-os fizetés...

Családfők, hány Ft-os fizetés mellett mondanátok azt a feleségeteknek hogy nem kell dolgoznia ha nem tud/bír vagy nem akar?

Figyelt kérdés

mennyi fizetés elég ahhoz, hogy egy férfi fiztonsággal el tudja látni a családját, úgy hogy mondjuk az asszony otthon van a gyerekekkel, és csak a ház körüli munkákat és a gyereknevelést látja el? Egyáltalán ha annyit keresnétek, engednétek az asszonynak hogy otthon maradjon? mi a véleményetek erről? Vagy még több pénz kéne, hogy ő is hozzon haza, és dolgozzon?

Hány forintos fizetés mellett lehet megtenni, hogy csak az egyik fél dolgozzon?



2013. jún. 21. 12:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

1 művelt ambíciózus nőnek még gyerek mellett sem jut az eszébe otthon maradni.Nem ezért tanult stb...Ha mondjuk jóformán bagóért dolgozik,mert nem olyan a végzettsége,nincs munkalehetőség és nem is szereti amit csinál,akkor 1 600k és afeletti bevétel mellett maradjon otthon,ha akar.

Viszont ekkor a nő nagyon kiszolgáltatottá válik.És ha esetleg válásra kerülne a sor,akkor nagyot koppanhat.

2013. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
26%

Van egy híres szerző, aki az USA-beli millimosokról írt számos tanulmányt és tudományos felméréseken alapuló könyvet.


A neve Thomas J. Stanley egyetemi kutató. Három könyvét tudom most hirtelen, Milliót érő gondolatok, Stop acting rich és The millionaire next door. Mindhárom könyv azokról a kutatásairól szól, amiben többezer amerikai milliomossal készített interjút és mélyreható kérdőíveket töltetett ki velük.


Kiderült, hogy ezekben a háztartásokban a nők sokkal nagyobb arányban nem dolgoznak, mint az átlagos keresetű embereknél. Ennek főleg az az oka a milliomosok saját elmondása szerint, hogy valóbban szükséges az elképesztően sok szempontból, hogy az asszony minél több időt töltsön otthon, a gyerekekkel foglalkozzon és a háztartás vezetésével. Az sem elhanyagolható szempont, hogy ha nem a saját karrierjével foglalkozik, akkor a férje szellemi támogatására sokkal több ideje marad.


A könyvek azért hoznak ellenpéldákat is, például ír egy olyan példát, hogy egy mérnökházaspár együtt kezdte a karrierjét és folyamatosan egy szakmában dolgoztak. Viszont a két fizetést úgy oldották meg, hogy az egyikükét mindig félretették és csak a másikból éltek.

2013. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Én havi több mint 1 milliót keresek, meg is mondtam a páromnak, hogy nem kell dolgozzon ha nem akar. Még a gyerekekkel van otthon kb 2 évig. Persze ő akar és ez így is van jól. DE, mondtam neki csak olyan melót válasszon amiben jól érzi magát és amit szeret. Nem érdekel, hogy havi 20eFt-ot kerese vele vagy 200-at csak szeresse amit csinál, haza adni nem kell belőle, ez egészet elteheti magának, én eltartom a családot egyedül. Persze emellett jusson idő a családra is. Szerencsére inkább anya típus mint karrierista, én ennek örülök.:))

Szóval, ha keresel annyi pénzt, hogy kifizeted a számlákat, hiteleket, lakást, rezsit, autót, stb. és félre is tudsz tenni rendesen akkor maradhat otthon a párod.

2013. jún. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, és szerinted mennyi az a pénz amiből már ki lehet jönni a fent említett feltételek mellett?


Egyébként köszönöm a válaszokat, kicsit eltértünk a kérdéstől, de nem baj, jól elfilozofálgatunk itt.

2013. jún. 22. 07:52
 15/20 A kérdező kommentje:
egyébként én is az utolsóval értek egyet. Szerintem sem szükséges a nőnek dolgoznia, ha megteheti hogy otthon maradjon. Ez nem azt jelenti, hogy lusta vagy buta, itthon is rengeteg munka van, és több idő marad a gyerekekre. El lehet foglalni magad úgy, hogy ne váljál zombivá, ez csak hozzáállás kérdése. Ha akar, akkor menjen! De ne azért hogy szétgürizze magát, hanem hogy lefoglalja magát valamivel, és csinálja azt amit szeret, és ahol jól érzi magát. Többet ér a háziasság, és az anyaság, mint a karrieristaság, csak ez a mai felfogás mást diktál belénk. Régen sem dolgoztak az asszonyok, ezzel sok terhet levéve a férj válláról. Mire a férj hazajött, rend volt, volt kaja, gyerekek rendben, nem akkor kezdenek el takarítani, meg kapkodni hogy mit egyenek, este 9-kor munka és bevásárlás letudása után, a gyerek meg kockul, mert a szülők rá se néznek, aztán hozza haza a rossz jegyeket, mert arra sincs idő hogy megkérdezzék tőle megcsinálta-e a házit. Mivel mindenki kasu fáradt, inkább rendelnek egy pizzát vacsorára. szép életkép, nem baj, de a nő dologozzon, aztán otthon meg marják halálra egymást a szülők.
2013. jún. 22. 07:58
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

KEdves kerdezo?!! Azert azzal vitaznek, hogy a NOK regen sem dolgoztak... kerdezd meg az oregeket, hogy telt a napjuk.... Mert tudomasom szerint az allatokkal kezdodot etetes, rendbe tetel, hazkoruli munka, elelmiszer eloallistas csalad neveles, takaritas ujra allatok elrnedzese...

Kivancsian varnam, hogy tudja e valaki milyen munka az amikor 10-15kg kenyeret gyurnak, 4-8tagu csaladnak tesztat kesziteni vagy az osszes tobbi iylen dolgot megcsianlni... Mert itt mindenki azt irja ez nem munka!! Persze teny es valo, hogy lelehet menni a boltba es megvenni... az tenlyeg nem munka!!

2013. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

13-as vagyok.

Azt, hogy a nőnek kell-e dolgoznia a mai világban vagy sem azt mindenki döntse el maga. Szerintem kell,mert baromi anyagias világban élünk és az átlag póógár nem teheti meg, hogy otthon legyen, egyszerüen kell a két fizetés. Szerintem sok feleség örülne, ha nem kéne dolgoznia vagy azt csinálhatná amit szeretne.

Ha a párom szeretne valami vállalkozást csinálni akkor támogatom. Azzal is tisztban kell lenni, ha felnőnek a gyerekek (iskola korszak) akkor marad a nagy semmittevés délelőtt és megindulnak a felesleges pótcselekvések: facebook-os kiposztólós "mit csináltam" ma effektus, brazil sorozatok nézése, szomszéddal közelebbi kapcsolat, hogy beszélgessen végre valaki vele stb...

Ennek megelőzésére kell, hogy elfoglalja magát az ember, kell egy hobbi vagy valami amiben jól érzi magát az ember. Ennek a feltételeit meg kell termteni az asszonypajtinak és akkor jó lesz.

Válaszolva a kérdésedre is: minden háztartás más, nem lehet megmondai, hogy mennyi az az összeg ami elég, hogy a másik fél ne dolgozzon. Csak a saját példámat tudom mondani amit már írtam: nekünk az összes kiadás kb 600eFt és kb.még egyszer ennyit el is tudok tenni havonta. Ha csak 100e ft tudnék spórolni akkor biztosan dolgozna a párom vagy alacsonyabb szinten élnék, hogy több maradjon.

2013. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
jó igen, most könnyebb világot élünk mint régen, ebben igazad van, mert minden megvehető a boltban. Ha az asszony nem tudja lefoglalni magát otthon, és ellustul, akkor persze hogy jön a fb-ozás, és az nem opció. Akkor inkább tényleg dolgozzon. Nekünk havi fél millat hoz haza a párom, jó ha még én hozzá hoznék egy 200 ezret, akkor az már elég jó összeg lenne, és tudnánk belőle spórolni, de nem mindegy milyen áron. Ha engem szívatnak a munkahelyen, és minden nap sírva jövök haza, mellette rendetlenség és kosz van itthon, és rendelős kaján élünk, hát nem tudom. Én is arról beszélek, ha lenne egy olyan munka ami jó, és megbecsülnek, és mellette maradna időm arra, hogy az itthoni teendőket is nyugodtan ellátnám, akkor persze minden további nélkül bejárnék dolgozni. De eddig nem ez volt a felállás, hanem az, hogy 10-15 órákat dolgoztam potom pénzért, és ezt az ember meggondolja 500 ezer ft-os fizetés mellett, hogy érdemes-e. csak ezért merült fel bennem ez a dilemma.
2013. jún. 22. 09:16
 19/20 anonim ***** válasza:
26%

utolsó vagyok: ha 500-ból kijöttök és elégedettek vagytok akkr ne dolgozzál. Annak nincs értelme, hogy idegileg tönkre tedd magad. Majd otthon pihensz egy kicsit, kitalálod mit is kéne csinálni, gondolkozol aztán elmész máshová dolgozni. Ha a férjed eltudja tartani a családot minden gond nélkül akkor Te csináld azt amit igazán szeretnél.

Gondolom azért Te sem szeretnél 20 évet otthon ülni és malmozi:)))

2013. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nem, dehogy, nem erről van szó. a mókuskerékről beszélek csak, amiből jó lenne kiszabadulni.
2013. jún. 22. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!