Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy a legolcsóbb utalni...

Hogy a legolcsóbb utalni Angliából Magyarországra?

Figyelt kérdés
Júliusban indulok Angliába au pairkedni fél évre. Az lenne a kérdésem, h hogy érdemes tárolni a keresetem, h minél olcsóbban jöjjön ki? (nyilván kp-ban, de nyugodtabb lennék, ha számlán lenne) A pénz nagy részét valszeg itthon venném le, de azért kint is lesznek kiadásaim, így ott is kellene pénzt levennem. Itthon forint alapú számlám van. Nem tudom, kint lenne-e érdemes számlát nyitni vagy egy itthoni deviza alapúra utalni. Bár lehet, h egyik sem a legjobb megoldás...
2013. jún. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Deviza alapút nem érdemes nyitni itthon, mert ha GBP-t küldesz sima forintszámlára, az is működik.

Nyilván kint kellene nyitnod egy folyószámlát, és ha összegyűlik egy nagyobb összeg, akkor a magyar IBANodra elutalod. Nem lesz ingyen, az tény. De az alternatívák sincsenek ingyen, például a Paypal sem. Ezt akkor érzed meg, ha te kapod a pénzt.

2013. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A forintszámlára utalás a legnagyobb hülyeség, egyes bankok banálisan sz.r árfolyamon váltják a devizát ilyen esetben. Jobban jársz, ha

a) itthon angol font alapú devizaszámlát nyitsz, és oda a fontot utalod, majd itthon fontot veszel fel és azt normális árfolyamon váltod forintra

b) nyitsz külföldön bankszámlát, majd az ahhoz kapott bankkártyával itthon veszed le forintban a pénzt, ekkor a bankkártyatársaság bankközi árfolyamán váltják, amely egy kedvező árfolyam.


Ez utóbbi valószínűleg a legolcsóbb megoldás. Postahivatalban akár több milliót is le tudsz venni egy tranzakcióval, így a költségeid is minimálisak.

2013. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a postán venné fel a pénzt, akkor az összeg nagyságával a jutalék nagysága is nőne, ami akár 5 számjegyű is lehet. Szóval talán mégis érdemesebb lenne azt a néhány forintot elbukni a font/forint átváltáson. De ha devizaszámlát is csinál itthon, előbb-utóbb forintot kell csinálnia belőle, és akárhol is teszi, a kedvezőtlenebb átfolyamon fogja kapni. De én elhanyagolhatónak tartom a veszteséget még 1000 GBP-s nagyságrendnél is. Ezlrt a legegyszerűbb megoldás a legjobb. De akinek van kedve, az filléreskedjen nyugodtan.
2013. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó!Lehet,h túl fáradt vagyok már,de nem jött le,h mi lenne a legegyszerűbb megoldás.
2013. jún. 22. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább hallgass arra, aki nem én vagyok. Nem akarom hallani, hogy rosszat tanácsoltam stb
2013. jún. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Második! Most lehet, h hülyeséget kérdezek, de ha külföldön nyitok bankszámlát (pl. Lloyds), az ahhoz kapott bankkártyáról itthon tudnék pénzt levenni?
2013. jún. 22. 23:26
 7/8 A kérdező kommentje:
23:23 Még senkinek nem dörgöltem az orra alá, h rossz tanácsot adott, de te tudod.
2013. jún. 22. 23:32
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha nagyon nem akarsz utalni (és akár több szempontból jobb is, ha nem), akkor szerintem az összegyűlt pénzt simán felveszed ott, hazahozod kp-ban és beváltod. addig is számlán van, annyira meg tudsz vigyázni rá, amíg hazaér.
2013. jún. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!