Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában már tényleg nehéz...

Ausztriában már tényleg nehéz munkát találni magyarként?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki Ausztriában dolgozik?

Bármilyen munkát elvállalnák.

Ha Ausztriában akarok munkát keresni akkor én magyar állampolgárként bejelentkezhetek az Osztrák munkaügyi központba?

Normális válaszokat várok:)

Még soha nem dolgoztam külföldön csak itthon,ezért nem tudom hogy mennek a dolgok.



2013. jún. 22. 22:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
48%

Arra figyelj, hogy hacsak nem tudod megoldani, hogy Magyarországon élj és Ausztriába csak dolgozni járj át, akkor egyáltalán nem éri meg, mert tökéletesen UGYANOLYAN életszínvonal vár rád kint. És ezt nem basztatásból mondom, hanem mert tapasztaltam: Egy család akit ismerek itthon minimálbérből éltek, mindkét szülő mosogatott, büfében főzött, takarított meg ilyenek és viszonylag jól el voltak, nem volt éhezés, a gyerekeknél ott figyelt a legújabb játékkonzol, családi házuk volt stb., kimentek Ausztriába, ugyanígy minimálbéres munkát végeznek, de ott családi ház helyett egy bérelt patkánylyukban élnek, az árak olyan magasak, hogy a boltban alig tudnak megvenni valamit, a gyerekeknek csak időnként csurran-cseppen valami játék.


Szóval én azt mondom, hogy mostanra már semmiképpen nem éri meg kimenni. Ha képzetlen vagy akkor azért nem, mert kint még rosszabb élet vár rád, mint itthon, ha meg képzett akkor azért nem, mert azt már itthon is jól megfizetik.

2013. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem egy ismerős csinálja, hogy kijárnak festeni, és hétvégente hazajönnek. Így is bőven megéri nekik.
2013. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként Vas megyében lakom szóval nagyon közel a határhoz.(kb.1 óra).Tehát mindennap haza tudnák jönni.

2013. jún. 23. 15:07
 4/13 bumbi02 ***** válasza:
96%

Na, akkor én úgy írok véleményt, hogy tudom is miről beszélek, nem pedig az ismerősöm, ismerősének ismerősétől hallottam...


20 éves vagyok december óta dolgozom kint Ausztriában. Ikertestvérem július óta dolgozik kint Bécsben. Az hogy nem lehet semmit se megvenni a boltban, hülyeség. Az alapvető élelmiszerek ugyanannyiba kerülnek mint otthon, vagy olcsóbbak is sokszor. A minimálbérek (területenként változóak) netto 800-900 euró körül mozognak átlag. Ha az ember le tud mondani eleinte, és alulról elkezdeni építkezni, akkor először beéri egy "patkánylyukkal" de ugye aki éveken át minimálbérért dolgozik, az valószínüleg vagy úgy dolgozik, vagy nem tud németül. Aki nem tud németül, az ne várjon gazdagodást, mert némettudás nélkül és tanulásvágy nélkül nem lehet előrejutni. Hozzáteszem, ha 2-en jöttök ki, akkor 2x900 euróból már bőven meg lehet élni. Bátyám Finnországban havi 500 euróból él meg. És ebben benne van a lakhatása is. Nem egy hosszútávú életcél hogy így éljen, de kezdetnek jó. Mert le kell mondani sokszor dolgokról.


Ja és igen.. Idekint dolgozom 20 évesként, közel nincs átlagkeresetem se (a minimálbérnél kicsit többet keresek a szakmámban) és mégis el tudok járni bulizni (ez ami kicsit drágább idekint, pl egy korsó sör 4 euró) , tudok félretenni, és nem is keveset.


Aki akar, az tud boldogulni. Az összes többi csak kifogás.

2013. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bumbi02 ***** válasza:
94%

Egy család akit ismerek itthon minimálbérből éltek, mindkét szülő mosogatott, büfében főzött, takarított meg ilyenek és viszonylag jól el voltak, nem volt éhezés, a gyerekeknél ott figyelt a legújabb játékkonzol, családi házuk volt stb., kimentek Ausztriába, ugyanígy minimálbéres munkát végeznek, de ott családi ház helyett egy bérelt patkánylyukban élnek, az árak olyan magasak, hogy a boltban alig tudnak megvenni valamit, a gyerekeknek csak időnként csurran-cseppen valami játék.


Otthon minimálbérből éltek, és abból vettek családi házat ugye? Gondolom... Ne hasonlítsd össze azt, hogy örököltek egy házat, és úgy megélnek benne minimálbérből, azzal hogy odakint nincs házuk.. Kissé "unfair"...És mire mész azzal, ha van saját családi házad? 10 emberből 6-nak azért van, mert megvette hitelre, amit 20 évig fizet.. És miért jobb sajátban lakni mint béreltben? Csak azért, mert elmondhatod hogy saját. Nem saját, csak a banké. Külföldön nincs ennek hagyománya. Ha valaki még havi 4-5000 eurót keres, akkor is sokszor csak albérletben lakik, mert minek vegyen saját házat hitelre...

2013. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jobb idekint, elsőnek nincs igaza.


26/f

2013. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én is vas megyei vagyok.és ki fogok járni dolgozni Ausztriába.mert már 3 állást is ajánlotta.a legrosszabb is havi netto 300ezer forint..
2013. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Ausztriaban elek.2 gyerekkel es a ferjemmel.A gyerekeimnek mindent megadok.Az ételek ára kb.ugyanannyi mint otthon.Valami olcsóbb.A lakások igaz hogy dragabbak.egy atlagos csalad havi 3000 eurot oszt be.Ebben benne van a csaladi potlek is.A lakas es egyeb kiadasok (trlefon,internet,berlet;stb.)elvisz 1000 eurot.akkor meg mindig marad 2000. A 3000 euro ugy jott ki hogy apa keres 1300 at anya is ennyit(itt ez egy atlagos ber)2 gyerek csaladipotlekja 2 havonta 750,tehat a fele 375.
2013. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is Ausztriában élek,2 éve költöztem ki.Konyhai kisegitőként tevékenykedtem idáig,szeptembertől átmegyek más területre.1200 eurot kaptam kézbe,napi 8 ora heti 5 nap munka után.Plusz a 13,14-ik fizetés,5 hét fizetett szabadság.A hugom pesten ugyanezt csinalja mint én,ő keres 12 ledolgozott ora után 8000 forintot és csak 4 orára jelentették be.
2013. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Jobb kint. Több a fizetés az árak kb. ugyan ott vannak.

Viszont az első válaszadótól megkérdezném hogy ő melyik álomvilágban él,mert hogy itthon nem lehet minimálbérből megvenni a legújabb játékkonzolt az tuti.A kinti munkáról még annyit ,hogy nem állásközvetítőn keresztül menj mert a legtöbb lehúz és úgy már nem éri meg.

2013. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!