Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásinterjún kisebb...

Ha állásinterjún kisebb összeget mondok fizetési elvárásként, mint amit a cég adna, akkor kevesebbet is kapok?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy br. 190-et mondtam, ők meg br. 230-at fizetnének egyébként. Tehát ebben az esetben milyen fizetésre számítsak, ha felvesznek?
2013. jún. 29. 14:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért a bértáblában is -tól-ig összegek vannak.

Annyit mondj, amennyit kapni akarsz, ritkán adnak többet.

Bár, ha nagyon keveset mondasz, akkor nem vesznek komolyan, ha sokat, nem vesznek fel. Nehéz kérdés, próbáld előtte valahogy kipuhatolni, mennyit szánnak.

2013. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Cége válogatja!

Én is multinál vagyok, és bizony hiába törekszünk a HR-en arra, hogy az azonos munkakörűek nagyjából azonos bérszinten legyenek, sajnos vannak kisebb-nagyobb eltérések. A főnököknek fontos szempont a költségmegtakarítás, így ők gyakran lecsapnak az alacsonyabb bért kérőkre, és nem akarnak magasabb fizut adni nekik. És bizony az ilyen különbségek az éves, százalékban kifejezett béremelésekkel egyre csak nőnek!

2013. júl. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

" Gondolom az osztályon mindenki ugyanazt a bért kapja. Legalábbis remélem. Ez is multi cég."


Ez alapvető tévedés. A multiknál bérsávok vannak, meg lehet kapni az alját, közepét, tetejét, ki milyen jól tárgyalt. Véletlenül se hidd, hogy mindenki ugyanazt kapja, és általában a kollégák ilyen irányú közléseit sem kell komolyan venni - ha valaki nálad 1.5-2x annyit keres, nem fogja megmondani.

2013. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ha ugyanazt csinálom mint ő, akkor miért keresne kétszer annyit?
2013. júl. 1. 16:31
 15/17 anonim ***** válasza:

Csak. :) Mert talpraesettebb.


Nálunk például ugyan azon munkakör bérsávtáblázata bruttó 600e-,1000e forint.


Egyéni tehetség és talpraesettség kérdése, hogy ki mennyit keres (természetesen az egész a bértárgyalással kezdődik.).


Aztán ez kihat a továbbiakra is, mert ha kapunk 5% fizetésemelést globálisan akkor nem nehéz kiszámolni, hogy a 600 bruttós 30e-t kap, míg az 1M bruttós 50e-t. És így tovább.

2013. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Pályakezdőként még nem vagyok valami "nagyképű" ilyen dolgokban.
2013. júl. 1. 17:08
 17/17 anonim válasza:

Ha a cég szarrágó, akkor igen.


Egyébiránt viszont a felvételiztető (főnök, HR-es, mittudomén) azért gondol ennyit adni, mert úgy véli, hogy ennyiért tud megfelelő szakembert találni. Azáltal, hogy te kevesebbet mondtál, lényegében azt mondtad el, hogy te kevesebbre tartod magad.


Pozitiv hatása ennek gyakorlatilag nem szokott lenni.

2014. jan. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!